Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el manapság a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért várják el manapság a fiúk/férfiak, hogy egy nő is fizessen (felesbe)? Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés
Kort és nemet is írjatok!
2017. jún. 30. 22:14
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
72%

Miért várják el mostanában a nők, hogy a férfi is vegyen részt a házimunkában, meg a gyereknevelésben?


(én az első randin ki szoktam fizetni a lány fogyasztását is, ezzel együtt szeretem, ha legalább felajánlja, hogy ő is beszáll, bár nem szoktam elfogadni).

2017. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
83%

Így megy normális helyeken:

A ffi szeretné fizetni a nő részét, mert lovagias.

De a nő nem egy meggyötört senki, hogy fizessék neki bármijét. Pár mondat váltás után, meggyőzi a ffi a nőt (átlagba) hogy hagy fizessen.

Nm mert gazdag, nem mert lefizetné a nőt, hanem mert férfias

Ad 2. Átlagosan a ffi hívja el a nőt valahova. Annak illik fizetnie, aki elhívja a másikat. Ha én hívom el a ffit, legyen az haver, én állom a cechet

2017. jún. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:

Miért várják el mostanában a nők, hogy a férfi is vegyen részt a házimunkában, meg a gyereknevelésben?


Mert talán az ő gyereke is? És az ő szäros gatyáját is mossa? De szerintem ez a két dolog nagyon nem függ össze. És a férfiak (tisztelet a kivételnek!) nem is vesznek részt ilyenben. Nekik csak dolgozni kell elmenni és másból nem is veszik ki a részüket. Az igazi férfiak, azért a nőt nőként kezelik nem csak egy robotként. Tudjuk miért fehér a menyasszony ruhája, mert minden háztartási gép fehér. De ma már a rengeteg dolog mellett a nő is dolgozik. Ez nem mentség...

2017. jún. 30. 22:23
 4/57 anonim ***** válasza:
44%

Mert a ferfiaknak sem fan terem a penz, es az ettermekben is fizetniuk kell.

A fiuk meg aztan plane elvarjatjak, mivel atlagosan ok nem dolgoznak, ha igen, akkor diakmunkat, ami valljuk be, nem sok, es nem csak azert megy el dolgozni, hogy a lany ingyen ebedeljen, hanem ruhat venni, felrerakni, szuloknek segiteni akar.

Ha meg nem dolgozik, akkor alapbol nem a fiu fizet, hanem a szulei. A szulei meg miert penzeljenek minden randit?

Ha meg egy honapban tobbszor is elmennek etterembe/cukraszdaba/szorakozohelyre az egy vagyon is lehet. Illene a nonek is legalabb a sajat fogyasztasat neha kifizetni.

2017. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
34%

Hát figyelj, egyetérteni nem értek vele egyet, de ez van.

Hiába jönnek ezzel, hogy a nők 15%-kal kevesebbet keresnek ugyanabban a szakmában átlagosan. De ez érthető mivel a vállalkozó nagyobb kockázatot is vállal amikor női munkaerőt alkalmaz, mert mi van ha az lebabázik és neki hirtelen új munkaerő kell és azt rövid időn belül költségesebb szerezni.


Igen ám, de nem is ez a legnagyobb gond, hanem a kutya ott van elásva, hogy UGYANABBAN a szakmában dolgozók. De arról ez az adat semmit nem mond, hogy milyen a megoszlása a nemek arányának a szakmák szerint. Az orvosi egyetemeken kívül minden más egyetemen, minden szakra igaz az, hogy minél büfébb szak, minél könnyebb, minél értéktelenebb tudást ad, minél piacképtelenebb, annál több a csaj. És minél piacképesebb, nehezebb egy szakma, annál több férfi végzi. (lásd. műszaki, IT)


Arról én már végképp nem tehetek, hogy a nők büfészakmát végeznek legtöbben és kevesebbet keresnek. Én se mentem kulturális antropológusnak bármilyen kecsegtetően könnyű diploma, mert tudtam, hogy a franc se keres manapság kulturális antropológust és nem fogok tudni belőle megélni. Vagy ezért nem mentem pl. ápolónak sem, mert azt igaz, hogy keresik, de tudtam hogy az a 100 ezer forintos fizetés nekem kevés lesz.


Mindenki pontosan tudja, hogy milyen lehetőségei lesznek az adott szakmában ha elvégzi, hacsak nem elvakultak, önámítóak és hülyék. Igazságtalan persze, hogy a férfitól elvárják, hogy fizessen mindent, de hát ilyen a világ. A nőkre van kereslet amíg fiatalok és úgyis lesz olyan pénzes férfi, aki sokkal többet beletesz anyagilag mint a nő. Viszont olyan is lesz mindig is, hogy amikor a nőnek megereszkednek a mellei a kortól, akkor bizony a pénzes férfi fiatalabb nőre fogja cserélni.

2017. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
38%

Az emancipáció korát éljük én úgy tudom...

Ahhoz ez is hozzátartozik.


Kor és nem.

2017. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
81%

"Mert talán az ő gyereke is? És az ő szäros gatyáját is mossa? De szerintem ez a két dolog nagyon nem függ össze."


De igen! Nagyon is összefügg.


Ki mondta, hogy a férfinek kell a randin fizetnie mindent?

Ugyanaz, aki azt mondta, hogy a nőnek meg a konyhában a helye.



Ezek régi nemi szerepek, amikor a férfi dolgozott, a férfinek volt pénze, a nő meg a háztartást vezette, a gyerekeket nevelte, és értelem szerűen a nő nem is tudott fizetni, mivel nem rendelkezett bevétellel, keresettel.


Manapság a férfiak és a nők is dolgoznak, a házimunka is megoszlik, hisz már nincs meg az a felosztás, hogy a férfi melóban, a nő meg otthon...


Viszont, ha mindkettőjüknek van keresete, akkor???


Vagy a régi nemi sztereotípiák közül csak azoktól szabaduljunk meg, amik tetszenek, amik meg nem, azok maradjanak?



Na erről van szó!? Talán azért várják el, hogy fizesd felesben, mert te is ugyanúgy keresel pénzt, mint ő, ahogy a lakást is ketten fogjátok összekoszolni

2017. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

Hm, manapság valóban minden ennyire a pénzről szól?


Mindenki dolgozik, de lehetőségeihez mérten alkalmazkodik. (egy normális! nő nem fogja azt mondani, hogy egy drága helyre vigye a férfi, ha nem teheti meg. Sajnos ezzel őt is kényelmetlen helyzetbe hozná, és ez egyértelmű jele lenne annak mit keres.)

2017. jún. 30. 22:29
 9/57 A kérdező kommentje:

7-es! Jó, akkor szépen majd te is vedd ki a részed minden másból! (házi munka gyerek nevelés)


Csak az a baj, hogy ha a pénzről van szó a pasik többsége vagdalózik (tisztelet a kivételnek!) . De ha már rájuk is esne a megosztott felelősség akkor hát én nem csinálok ilyet...

2017. jún. 30. 22:31
 10/57 anonim ***** válasza:
63%

"Mindenki dolgozik, de lehetőségeihez mérten alkalmazkodik. (egy normális! nő nem fogja azt mondani, hogy egy drága helyre vigye a férfi, ha nem teheti meg. Sajnos ezzel őt is kényelmetlen helyzetbe hozná, és ez egyértelmű jele lenne annak mit keres.)"



A nőnek ugyanúgy van beleszólása a randi helyszínbe. Szerintem az sokat elmond a férfiről (vagy akár a nőről), ha ragaszkodik hozzá, hogy a randi valami puccos drága helyen legyen, amit a másik nem engedhet meg magának, ilyen helyzetben meg giga gáz lenne a másiktól elvárni, hogy felesben fizessenek...



De ha beültök egy kávéra, colára, fagyira (ami kb a randi helyszínek 99%-a), és elvárod, hogy a férfinek legyen 2x500 forintja, hogy kifizesse a Te fogyasztásod is, akkor szerintem a férfitől is jogos elvárás, hogy neked legyen 1x500 forintod, hogy kifizesd a sajátod (főleg akkor, amikor a randi végén rögtön közlöd, hogy köszi, legyünk csak barátok).

2017. jún. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!