Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a hosszútávú kapcsolat titka?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a hosszútávú kapcsolat titka?

Figyelt kérdés

Kicsit elcsépelt kérdés, de na. Most elsősorban olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi, akik 5+ éve vannak együtt. De mindenre kíváncsi lennék, még nem volt kapcsolatom, de tanulni szeretnék.

Igazi szerelem volt?

Mikor jött a szerelem?

Mi fogott meg benne?

Valamelyik félnek kellett hajtania a másik fél után, vagy mindketten tetszettetek egymásnak?

Eleinte randiztatok, vagy, hogy nézett ki a dolog?

Voltak hullámvölgyek, amikor ott akartad hagyni? Ha igen, miért nem tetted?

Mikor érezted, hogy ez komoly?

A szerelem tényleg elmúlik idővel?:(

Mi a titka szerinted annak, hogy még együtt vagytok? Mi a hiba a rövidebb kapcsolatokban?

13L



2017. júl. 28. 00:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
szia elmúlik idővel igen mert idővel minden érzés átalakul egy fa is elösször mag palánta aztán fa aztán szép lassan elviszi a szél
2017. júl. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
de akkor múlik el amikor már nem vágsz rá
2017. júl. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
7 éve nyomjuk együtt. Nem volt igazi szerelem, kapcsokatnak indult, házasság lett belőle. Nem tudom mi fogott meg benne, minden alakult magától. Egy idő után az érzelmek átalakulnak. Marad a szeretet, tisztelet, megbecsülés, a közös tervek, a közösen megvalósított dolgok, stb. És nyilván melette a szeretet... A titok az, hogy nem 1 darab húsnak nézed a másokat, hanem azért törödsz vele. Apróságok, nagy dolgok, lehet az bármi és minden. Alapból az a lényeg, hogy olyat nyújts, amit a másik szeretne. Ha győkeresen különböztök, akkor úgy nagyon nehéz. Mi sok mindenben egyformák vagyunk, az sem mindig jó. :) (akaratosak, makacsok, stb) nincs jó recept, sem varázslat..... Okulj és tapasztalj.
2017. júl. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
20 eve, szerelem volt de az nyilvan elmulik es atalakul egymas kolcsonos tiszteleteve es szereteteve. A kozos elmenyek, utazasok tartanak ossze.
2017. júl. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen ne akarj hosszú kapcsolatot.

Most tanulhatsz a legtöbbet a partnereidtől.

Majd 20 évesen akarhatsz hosszabbat.

2017. júl. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok hosszútávút. Csak kíváncsi vagyok.
2017. júl. 28. 08:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

13L ???????? Mit keresel te a Felnőtt párkapcsolatok résznél?



Szóval a hosszú párkapcsolat titkai a következők:

- sok őszinte nyílt kommunikáció bármikor és bárhol

- mind a két fél minden nap tesz a kapcsolatért, hogy működőképes legyen

- őszinteség

- tisztelet

- kompromisszumkészség

- segítőkészség

- önzetlenség

- nyíltság

- a szerelem elmúlik idővel, és átveszi helyét a sokkal mélyebb szeretet

- törődés a másikkal

- problémamegoldás

- mellőzni kell az önző egoista viselkedést

- veszekedéskor ne sárdoblás legyen, hanem a problémát közösen ész érvekkel higgadtan kell megbeszélni

- mindig vannak hullámvölgyek, de éppen azért olyan erős a kapcsolat, mert nem inog meg, ha nehézségek felmerülnek, akkor cél az, hogy közösen megoldják a felek

- nem akarod a másikat megváltoztatni, elfogadod őt olyannak, amilyen, javaslatokat tehetsz, hogy min lenne jó, ha változtatna a kapcsolat és maga miatt, de nem kényszerítheted őt olyanra, amit nem szeretne


Szüleimnek most lett volna a 33. házassági évfordulójuk júniusban, plusz házasságuk előtt 4 évig együtt jártak. De anyukám most februárban meghalt, úgyhogy apukám most 56 évesen özvegy lett.

Anyukám 12 évig küzdött a daganattal. Apa minden vizsgálatkor, kezeléskor, műtétkor ott volt vele a végsőkig. Annak viszont örültünk, hogy mikor megtörtént a tragikus eset, akkor nem voltunk mellette, kora reggeli órákban történt, mert legalább azt a szörnyűséget nem kell pluszban megemésztenünk, így élő állapotban marad meg az emlékezetünkben anya.

2017. júl. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam ebben a topicban komolyabb, és nem annyira kioktató válaszokat kapok.

Részvétem az anyukád miatt, és köszönöm a választ!

2017. júl. 28. 11:08
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen.
2017. júl. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

11 éve vagyunk együtt.

- Igen, igazi szerelem volt (szerintem most is az)

- Gőzöm sincs, mikor jött a szerelem. Nem egyik pillanatról a másikra történt. Fokozatosan egyre erősödött a szimpátia, és kb.3 hét járás után éreztem azt, hogy szerelmes vagyok. De az lófütty nem volt ahhoz képest, amit most érzek.

- Imádom a fekete humorát. Tetszett az udvariassága. Tetszik, hogy bár ragaszkodik, mégsem akar korlátok közé zárni.

- Mind a ketten hajtunk. Minden nap. Van, hogy sikerül, van, hogy nem. De minden egyes nap igyekszünk a maximumot nyújtani egymásnak.

- Az eleje rém egyszerű volt. Meglátott egy koncerten, odajött hozzám, beszélgettünk. Közölte, hogy barátnőt keresni jött, és szeretné, ha megpróbálnánk mi ketten. Belementem és nem bántam meg. 3 évig jártunk, aztán összeköltözünk. 3 év együtt élés után házasodtunk, majd újabb 3 év múlva megszületett az első gyermekünk. Aztán nem egész két év múlva a második.

- Hullámvölgyek. Persze, voltak, épp most is van egy, és még lesz is bőven. Azért nem hagyom el, mert ő a társam. Ezen nincs mit ragozni.

- Komoly? Mi? Komolyak? Te most szórakozol? :) Nem volt egy pont, ahol komolynak éreztem volna. Minden fokozatosan, természetesen, a maga ütemében jön.

- A szerelem egy alattomos dolog. Észrevétlenül jön és megy. Vannak szerelmesebb és "hűvösebb" időszakaink. De az intimitás, és a szexualitás sosem szűnik meg, csak egy kicsit alábbhagy.

- Az, hogy együtt vagyunk, közös döntések sorozata. Nem biztos, hogy hiba van a rövidebb kapcsolatokban. Egyszerűen más irányba fejlődnek a felek, vagy egyáltalán nem passzolnak össze.

2017. júl. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!