Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tekintik itt sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tekintik itt sokan csalásnak a sminket?

Figyelt kérdés

Férfiak és nők ebben a kategóriában, mármint.

Lehet, mindenki mást ért smink alatt, de a legtöbb kérdésben natúr sminkről van szó.

Már nem azért, de én a BB krémet illetve a natúr hatású szempillaspirált már nem is tekintem sminknek.

Mi a BB lényegében?

Egy hidratálókrém, aminek van egy enyhe színe, ami által semlegesíti az arc színegyenletlenségét (érdekes, a szoli és az önbarnító nem csalás), illetve jobb esetben fényvédőt is tartalmaz. Csupa hasznos dolog, nem?

A szempillaspirál meg? Ha nem drámai hatásút választ az ember, akkor csak annyi, hogy befesti vele a szempilláját (ami nagyon is a sajátja), hogy látványosabb legyen, ne szőke vagy világos barna.

Tessék, smink:

[link]

[link]

Nem tűnik felismerhetetlennek nélküle....


Bezzeg az épített műszempilla, az nem csalás, elvégre azt nem lehet letörölni egy vizes ronggyal, ahogy itt sokan előszerettel mondogatják...

Pedig látványos ám, nem kicsit:

[link]


2017. okt. 12. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Csalás vagy nem, mű dolog. Az első képen lévőnek meg inkább aludni kellene sminkelés helyett.
2017. okt. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, hogy a pasiknál mi számít vagy mi nem, én lányként mondom, hogy alapozó, szempillaspirál, szemöldökkihúzó (nem jut eszembe a neve), szerintem abszolút szolid, alig észrevehető és teljesen rendben van. Szerintem a smink akkor számít csalásnak, ahogy te mondod, ha ég és föld a smink nélküli és a sminkkelt arc között a különbség. Ha 500 termék kerül fel a nő arcára. Pl.:

[link]


[link]


[link]


Azért ugye, hogy látod a különbséget?

2017. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1, Az ilyen jellegű enyhe karikák genetika, alhat amennyit akar, aki meg világos bőrű, arra meg fokozottan vonatkozik. Nekem az erek is látszódnak a szemem alatt.

Azon aztán tényleg nem segít, ha alszom...

2017. okt. 12. 21:12
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

A férfiaknak fel se tűnik, hogy sminkelt nőt bámulnak meg az utcán. Náluk csak a vörözs rúzs meg a füstös szemek számítanak sminknek.

A szép lányoknak tökéletes a bőrük, nem alapozó. Természetes hosszú és sötét szempilláik vannak, véletlenül sem spirál. Szép formájú szemöldök is minden esetben genetika. A szájuk kellemes barackos színe se a szolid rúzsnak köszönhető és a bőrük a belső ragyogástól csillog, nem a highlightertől. Vicc.

2017. okt. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a megnyugtató, hogy senkinek sem tökéletes a bőre. Nekem is ilyen lilás a szemem alatt(mert kék szemű vagyok, világos bőrű, ez ezzel jár...), van pár pattanásom is, de szerencsére csak kevés, ezenkívül pedig az arcbőr színe sem egyenletes senkinek, pl az orr általában pirosabb meg ilyesmi. Erre tökéletes, ha felkensz egy pici alapzót es már el is tűntek az ilyen apróbb hibák. Oké, lehet csalás, de jobban érzem magam így és gyakorlatilag minden nő csinálja, legalább én még a szolidabb fajtába tartozom :D Szemceruza, szempillaspirál is teljesen szolid, mindig használom őket.

21L

2017. okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Én saját magamon vettem észre, hogy alapvetően semmilyen sminket nem szoktam feltenni egy ideje, és tulajdonképpen elégedett vagyok a külsőmmel. Viszont hogyha esetleg el szeretnék tüntetni egy pattanást, vagy csak olyan kedvem van, és egy kicsit kifestem a szempillámat, akkor utána érzésre és kinézetre is sokkal kevésbé látom szépnek magam, sokkal kevésbé karakteresnek tűnik az arcom. Az alapozótól pedig mindig is olyan érzésem volt, hogy egy maszkot viselek.

Az az érzésem, hogy a smink sok olyan kis arcrezdülésemet elfedné, ami egyébként a mimikámhoz tartozik (és egyébként szeretem, hogy ahhoz tartozik). Szóval én személy szerint ezért érzem saját magamon "csalásnak" a sminket.


Aztán persze ahhoz, hogy más lány hogy érzi jól magát, semmi közöm, meg nem is érdekel, sőt, nyilván az a jó, ha olyan lányok vesznek körül, akik jól érzik magukat a bőrükben, akár sminkkel, akár smink nélkül történik ez. Viszont azt be kell látni, hogy abból a szempontból "csalás", hogy nyilván azért sminkel mindenki, hogy valami máshogy nézzen ki rajta, ezáltal kvázi "elcsalja" a valódi kinézetét. És én is látom, te is látod a különbséget a sminkelt és nem sminkelt lány között, amire te gondolsz, az az, hogy más smink nélkül néz ki ugyanúgy. De ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy valaki 5-ös dolgozatot ír, de kipuskázza az utolsó kérdésre is a választ, hogy csillagos ötös legyen. Attól még, hogy nem az 1-estől mentette meg magát, atól még csalt.


Meg ennek a nagy veszélye szerintem férfiszempontból, hogy ők is látják a különbséget azon a képen, amit mutattál. És ha együtt élsz egy férfival, akkor ő folyton a különbséget, a változást fogja látni. A képen is megfigyelhető, hogy ha a két képet nézed, akkor a smink nélkülit sokkal csúnyábbnak látod, mintha nem lenne ott a sminkelt verzió.

2017. okt. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem a logikád, utolsó, de ha az utcán mész, akkor a férfi, akivel randizol, millió meg egy csinos nőt fog látni, akik sminkelnek, és akik mellett a logikád alapján te is rosszabbnak látszódhatsz.

Évek óta együtt élek a férjemmel, nem lát csúnyábbnak, ha nem sminkelek (otthon nem szoktam, abszolút semmit), én sem látom magam annak, de nekem hozzátartozik az ápoltsághoz, mint pl a hajmosás vagy a szőrtelenítés

2017. okt. 12. 21:33
 8/10 anonim ***** válasza:

hát most mondjam azt, hogy akkor nem jól sminkelsz, nem jó terméket használsz, ha maszknak érzed?

vannak ilyen alapozók, de vannak nagyon könnyűek is, amik nem is fednek el teljesen semmit, csak pl azt ahol kicsivel pirosabb a bőröd. de ilyen ragyát, pattanásokat nem fogja eltakarni.

a sminknek pont az a lényege, hogy kiemelje a szép dolgokat. karakteresebbé tesz ezáltal.

én annyira nem tudok csalásnak tekinteni olyasmit, ami egyértelműen látszik. most ennyi erővel a ruha is csalás, mert eltakarja a tested, a hurkákat, a narancsbőrt meg kinek mit. férfiak meg ugye állítólag minden sminket észrevesznek.

én soha nem akarnék olyan férfivel együtt lenni, akinek csak a legszebb formámban kellek, és nem lenne jobb dolga, mint azt figyelni hogy ugyanúgy nézek-e ki teljesen, mint valami képen. szerintem ez beteges.

szeressen a hibákkal együtt, meg szeressen akkor is, ha szépre kifestem magam. nem tudom miért lenne összeegyeztethetetlen a kettő, miért kéne az egyiket utálni. ott is hagynám azt az embert, aki a sminkemmel lenne elfoglalva.

2017. okt. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden ilyen kérdésnél leírom, hogy szerintem ezen csak a nők rugóznak. A férfi az összhatást nézi. Lényegtelen, hogy drámai az épített szempilla, ha jól áll a nőnek és szép vele. Mindenkinek más áll jól egyébként is. Különben meg ami nekünk a smink, az a férfiaknak a jól megválasztott frizura és szakáll. :D Egész más lesz tőle az arcuk.
2017. okt. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Altalaban a komplexusos ferfiaknak van baja veluk akik ugy erzik, nem ernek fel egy sminkelt nohoz, nem tudnak fizetni a sminkjeit (nem mintha barki erre kerne oket), allandoan mas pasik udvarolnanak a nonek es tarsai. Egy sminktelen, szurke eger de azert meg termeszetesen szep lannyal nem lenne szerintuk ilyen gondjuk. Azt nem nezi meg senki es nem kell ra kolteni szerintuk, mert aki nem sminkel azt maximum a konyvek es a kultura erdekli, az itteni logika szerint. (Ha eleg gyakran olvasod az oldalt, noi kommentelok is feltunnek, akik sajat allitasuk szerint nem sminkelnek, nem foglalkoznak ilyen butasagokkal, hanem inkabb olvasnak es konyveket vesznek. Mintha a konyvek mellet nem birna el a penztarca 4 havonta egy uj szempillaspiralt es egy alapozot, egyeb, lassabban fogyo sminktermekeket meg meg ritkabban... Illetve valoszinu a reggeli 5-15 perces sminkelesi ido mellett keptelenseg lenne idot szakitani meg az olvasasra is.)

Nem kell amugy ezzel foglalkozni es kesz, engem nem zavar, ha valakit zavar a smink, ettol fuggetlenul en hagy hordjam mar ugy az arcom, ahogy nekem tetszik.

2017. okt. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!