Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az az elvárás egy tartós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az az elvárás egy tartós kapcsolathoz, házassághoz, családhoz a férfiak részéről, amit állítólag "rettentően kevés lány ér el"?

Figyelt kérdés

Ezt egy itteni hozzászólótól idézem:

"Nem is mi vagyunk ilyen rosszak, hanem ők nem tudnak különbséget tenni aközött, hogy mi az elvárás egy szexkapcsolathoz, one-off dugáshoz és mi az elvárás egy tartós kapcsolathoz, házassághoz, családhoz.

Ez utóbbiakat rettentően kevés lány éri el. "


De mik ezek az elvárások? És mik azok a dolgok, amiket a férfiak tudnak nyújtani cserébe? (Csak mert gyakran feljön az a téma errefelé, hogy a nőknek hatalmas elvárásai vannak és cserébe nem tudnak felmutatni szinte semmit.)


2017. okt. 13. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Őszinteség, megbízhatóság, komoly szándék, kompromisszumkészség, empátia. Így hirtelen.
2017. okt. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Jaj, hagyjuk már ezeket a túlzásokat...igenis sok rendes, aranyos, családcentrikus lány van, csak talán nem azok között kéne keresgélni, akik minden péntek este tűsarkúban feszítenek valamilyen szórakozóhelyen.


A pasik között is ugyanez az arány. Van, aki alkalmas kapcsolatra, és van, aki nem. Ennyi.

2017. okt. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Mivel a nőre van utalva a gyerek kiskorában, egy ember ellátásához kapcsolódó készségek pl nem ártanak. Tudjon főzni, mert a gyerek éhendöglik, tudjon énekelni, hogy a gyerek hamarabb megnyugodjon, tudjon beteget ápolni, hogy a gyerek ne dögöljön meg, tudjon rendet tartani a házatáján, hogy a gyereket ne vigye el a gyámügy, legyen tiszteletreméltó, hogy a gyerek előtt jó példa legyen, legyen empatikus, hogy tudja mi kell a gyereknek míg az beszélni nem tud és végül, de nem utolsó sorban legyen melegszívű. Ezt tudni kell, ha egyedül neveli a gyerekét, tehát alap !!! Mit kap cserébe ? Minden mást megcsinálnak helyette, amire nem jut ideje, miközben jó anya, szerető feleség és igazi nő + viszont szeretik, megbecsülik.

Nálam ez a csomag.

31/f

2017. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"igenis sok rendes, aranyos, családcentrikus lány van"


Könnyen lehet, de ha nem lehet őket megtalálni, akkor pontosan annyit ér ez a gyakorlatban, mintha nem lennének.

2017. okt. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Mivel a nőre van utalva a gyerek kiskorában, egy ember ellátásához kapcsolódó készségek pl nem ártanak. Tudjon főzni, mert a gyerek éhendöglik, tudjon énekelni, hogy a gyerek hamarabb megnyugodjon, tudjon beteget ápolni, hogy a gyerek ne dögöljön meg, tudjon rendet tartani a házatáján, hogy a gyereket ne vigye el a gyámügy, legyen tiszteletreméltó, hogy a gyerek előtt jó példa legyen, legyen empatikus, hogy tudja mi kell a gyereknek míg az beszélni nem tud és végül, de nem utolsó sorban legyen melegszívű. Ezt tudni kell, ha egyedül neveli a gyerekét, tehát alap !!! "


Melyik az a szerve a nőknek, amivel csakis ők rendelkeznek és emiatt csak ők képesek gyereket NEVELNI? A főzni tudás, éneklés, takarítás, empátia olyan dolgok lennének, amikre egy férfi genetikailag (vagy anatómiailag, akár) képtelen lenne? És ezért kellene EGYEDÜL nevelnie a nőnek a KÖZÖS gyereket? (Arról nem is beszélve, hogy ezek szerint egy nemzőképes, felnőtt, dolgozó férfi egy kisgyerek szintjén áll önellátást tekintve.)

2017. okt. 13. 12:18
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

A gyemekét egyedül nevelő szülő az esetek 95%-ban nő. Ezért angyalom. De engem nem kell megváltoztatnod, foglalt vagyok.

31/f

2017. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 Akkor mi értelme van a válaszban a "Mit kaő cserébe?" résznek? Ha egyedül neveli a gyerekét, akkor senki nem csinál meg helyette semmit, mivel egyedül van, minden magának kell megoldania, illetve a "szerető feleség" se érvényes rá ebben az esetben (és ezáltal se nem szeretik, se nem becsülik meg). Ha meg érvényes rá a "feleség" jelző, akkor meg nem értem, hogy miért szükséges, hogy pont ő rendelkezzen ezekkel a készségekkel, miközben ott van a férj, aki a gyerek apja (tegyük fel)? Úgy értem, főzhet a férj is, míg ő a beteg gyereket ápolja, vagy éppen fordítva.
2017. okt. 13. 13:11
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért vázoltam ezt így fel, mert többnyire a nő foglalkozik a gyerekkel, ehhez meg ezek kellenek. Ha egyedül vannak a felek, akkor ezt mindenkinek magának kell csinálni és csinálják is. Én is éltem egyedül. De kapcsolatban pláne gyerekkel, ha az egyik fél azzal van elfoglalva éppen, hogy egy embert ellát, akkor praktikusabb +1et ellátni és a másiknak pedig átvenni az előző feladatait, hogy ne kelljen párhuzamosan kettészakadni és egyszerre 2 feladatot ellátni. Csapatmunka.

31/f

2017. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3# Ezekre mind kepes a parom, es ellenere sincs a dolog. Nekem viszont ellenemre van, hogy en csak ezekert a dolgokert legyek felelos. Semmi olyat nem vagyok hajlando megcsinalni, amit CSAK nekem kellene csinalnom es nem varom el, hogy megcsinaljanak minden mast (penzkereses es tarsai) helyettem. En is dolgozo anya mellett nottem fel, ezt sokkal jobbnak tartom. Van ismeros anyuka aki otthon volt a gyerekkel eveket, egy kattos, frusztralt, idegbeteg no lett belole. Mar 10-12 eves a gyerek, par eve kezd visszarazodni es mar kicsit kiegyensulyozattabb :D
2017. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Azt gondolom azért tudjátok, hogy mindkét nemnek vannak veleszületett erősségei/gyengéi. Akkor had kérdezzem meg, melyik az életképesebb társadalom, amelyik áll szuper anyákból, apákból és gyermekeikből vagy az ami áll középszerű férfiakból, nőkből és gyermekeikből ? Mind a szüleinktől tanulunk nem ?

31/f

2017. okt. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!