Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy városi és egy falusi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy városi és egy falusi ember között működhet normálisan egy kapcsolat?

Figyelt kérdés
Érdekesen fogalmaztam, de én városi lányként egyszerűen nem tudtam beilleszkedni a barátom falusi környezetébe. Ott az embereknek nincs semmi életcélja, állandóan csak trógerkednek és züllenek a segédmunkájuk után. A beszédtéma is mindig színvonaltalan volt. A lánybarátaival sem volt közös témám, mert az összesnek csak a gyereknevelés volt a feladata. Nagyon összeszokott családias társaságról volt szó. Én pár alkalom után úgy döntöttem hogy nem akarok a párommal odajárni vele, csak ebből meg az lett hogy ő minden szombaton ott akart lenni úgy, hogy alapból csak hétvégén tudtunk együtt lenni. Családját már meg sem említem, állandó balhék, verekedések, és anyagi gondok voltak náluk. A testvére és anyja sem dolgozott.

2017. okt. 17. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Itt budapesten meg prostik, kéregetők és önmajmoló, beképzelt bulihuligánok meg ribik vannak szóval én nem venném ennyire természetesnek, hogy az emberek annyival jobbak lennének.
2017. okt. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a "falusi életmód" miatt van. Rengeteg barátom van, aki falun lakik, mégsem tapasztaltam soha amit te leírtál. Értelmes, okos ember mindegyik. Valószínű itt mással van a probléma, nem vagytok agyilag egy szinten. De ez nem azért van mert te városi vagy, ők meg falun laknak.
2017. okt. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, bár én gyerekként kerültem falura városból, de nem igazán tudtam beilleszkedni, de talán nem is maga a környezet miatt, hanem magam miatt, mert a városban se nagyon voltak barátaim, társasági életem. Emberfüggő lehet. Egyébként hülyeség ez az általánosítás, hogy minden falusi tróger. Sokan nem is ott dolgoznak, hanem a városba járnak. Én is napi 80 km-t ingáztam a suli és a falu között. Szörnyű, hogy mennyi idő elment ezzel az életemből. A fiatalabb falusiak szerintem ugyanolyanok, mint a városiak, csak max értenek a ház körüli munkákhoz, a pálinkafőzéshez, szüreteléshez..stb, ennyi lehet a különbség.
2017. okt. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nézted-e néhány éve a "Házasodna a gazda" c. műsort. Négy gazda kereste a párját, és ha jól emlékszem, egyiknek sem sikerült végül megtalálnia - több esetben volt, hogy az általad vázolt probléma állt a dolog útjába. A városi létben pl. elég nagy gond lehet a ridegség, a közöny, ami egy falusi embernek furcsa, mert ott mindenki mindenkinek köszön. A te példád egy kiragadott példa csupán, általános következtetést ne vonj le belőle, de biztos van az ismerősi köreidben sok városi, aki végül vidékre költözött, bár biztos olyanok is, akik faluról, községből a nagyvárosba. Osztani, szorozni kell, sorra venni az előnyöket és a hátrányokat, végül dönteni.
2017. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
most a haveri társaságáról beszéltem elsősorban hogy annyira összeszokottak voltak hogy úgy éreztem esélyem sem volt beilleszkedni. Olyan témákról beszéltek hogy ki hogyan csinálta fel az asszonyt, ki milyen részeg volt múltkor, stb. én meg ez mellett egyetemre jártam, nem tudtam beszélni magamról senkinek mert ez nem érdekelte őket.
2017. okt. 17. 11:17
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

Hát, mindkettő életnek vannak előnyei és hátrányai.


Most az egyszerűség kedvéért város = Budapest falu = tipikus BAZ/Békés/Tolna megyei zsákfalu. Kihagyva ezzel a kettő közötti "falusias város" és a "kisebb város" fogalmát, illetve a nagyobb városokat amik kicsi és olcsó "vidéki Budapestek" igazából.


Városi környezet előnyök:


- Gyors ügyintézés

- Jó SZTK

- Múzeumok, színházak, történelmi emlékhelyek

- Sok tematikus csoport, klub van

- Országos átlagot meghaladó fizetés

- Az a tipikus "nagyvárosi kavalkád", ahol mindig van valami érdekes.


Hátrányai:


- Dugó-dugó-dugó majdnem mindig

- Állandó háttérmorajlás (autók, iparkomplexumok, utcai csatazaj), ami igazán csak vidéki fülnek tűnik fel, de én nem tudnék hozzászokni.

- Minden k***a ünnepen lezárják a fél várost, mert 31 párt és 50 szervezet "emlékezik" vagy "tüntet".

- Kosz. Vidéken is van, de ott inkább a szemetelés gyakoribb, városban viszont az a tipikus minden ragad egy aluljáróban vagy a metrón.

- Zsúfoltság, nyomorgás a buszon

- Panelproli, mint "utca embere", ami megfelel a falusi "lumpenparaszt = utca embere" világnak.

- Az a tipikus rideg-hideg Budapesti élet, ami engem félelemmel tölt el mindig, mikor ott járok.

- Mivel a társasház elég gyakori ezért a bunkó szomszéd a fal túloldalán van, ahol ha épp "hülye", semmit nem tehetsz ellene.


Falu:


Előnyei:


- Csendes, különösen az éjszakák, csupán néha van távoli kutyaugatás meg a vonat elhaladó nesze.

- Kellemes füstillat télen

- Szép naplementék, amit a városban nem nagyon tudsz élvezni, mert sokszor már sötétedés előtt felkúrják a lámpákat, mer' az úgy jó.



Hátrányok:

- Disznószar-szag sokszor

- Cigányportyák

- Gagyi ügyintézés és SZTK

- Sok a lumpenparaszt

- Rossz tömegközlekedés.


Én egyiket sem preferálom, az én választásom a "közepes méretű város" vagy a "városias falu" lenne, ha választani lehetne, de nem lehet.

2017. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem. Kizárólag törpeállam és metropolisz szülöttei között működhet. Bizonyára ezért vagyunk 7,3 milliárdan a bolygón. :)
2017. okt. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

Altalanosan fogalmazva, termeszetesen müködhet es rengeteg esetben müködik is.

Föleg, hogy a hatarok mar egy jo ideje elmosodtak. Rengeteg csalad, aki teheti, videkre költözik es sok falusi pedig, föleg munka miatt varosba. Nem is beszelve arrol, hogy mindenhol talalsz különbözö ertekrendü es stilusu embereket.


A te esetedben nem füznek tul sok remenyt a közös jövöhöz. Ha a baratoddal jobban összeillenetek, valoszinüleg nem vagyna arra a tarsasagra. Igy vagy te alkalmazkodsz vagy ö szakad el a környezetetöl. Az az erzesem, egyik sem megoldas.

2017. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha nem taposod le a kukoricámat, működhet.
2017. okt. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudni hogy elfogadod e. De erős túlzás amit irsz a vidèki èletről. Faluba lakom van èletcèlom, voltak budapesti párjaim is, szerettek itt lenni.
2017. okt. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!