Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja mindenki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja mindenki, hogy amint elmúlt 18 éves, már felnőtt kapcsolati gondjai vannak?

Figyelt kérdés

Tele van a rovat olyan emberekkel, akik jobbnál jobb tini kérdéseket tesznek fel a felnőtt rovatba, ha meg valaki rákérdez, akkor azzal magyarázzák, hogy 18-19, de akár 20 évesek is már.



Nem érzitek, hogy a tinédzser kontra felnőtt kor inkább élethelyzet függő, és nem életkor?


Az olyan kérdésekre gondolok, hogy:

- mindketten tanulnak még

- mindketten otthon laknak

- 1-2 ezer forinton megy a balhé, mert egyiküknek sincs keresete, az egyetemen meg az azért nagy pénz

- instagram belájkolások, facebook kapcsolatban értékekkel kapcsolatos kérdések


Ezek 99%-ban tini problémák attól, hogy elmúltak 18 évesek, az élethelyzet még bőven tinédzser.



2017. nov. 25. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Részben egyetértek veled, de a tini párkapcsolatokban meg 99%-ban a 13-15 éves korosztály kérdései mennek, miszerint tetszik az oszi, hogy szólítsam meg, szerintetek bejövök-e neki és társai.

Ehhez képest a 18-20 éves korosztály kérdései egy fokkal komolyabb szintet képviselnek. Nyilván azért itt kérdeznek, mert odaát (ritka kivétellel) szintén ugyanazok a kiskamaszok válaszolnak, akik kérdeznek is. Ergo itt nagyobb az esélye az értelmes válasznak.

(Ideális esetben lenne itt egy "fiatal felnőtt" vagy hasonló alkategória.)

2017. nov. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Aha. Fingom sincs! Akkor most laptopot vegyek 360-ért, vagy Ájfónt?

Mondjuk nincs szükségem egyikre se, de gondoltam jelzem, hogy nincs anyagi problémám és már nem vagyok tini.

2017. nov. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Ergo itt nagyobb az esélye az értelmes válasznak."


Ebben van igazság.


De akár azt is kérdezhettem volna, hogy akkor miért érzik szükségét, hogy válaszoljanak is?


Mikor egy 30+ éves ember leírja a problémáit, sok esetben házastárssal, gyerekekkel, munkahelyi gondokkal, jön valaki, megmondja a tutit, hogy "azonnal kirúgni", "soha nem engedném ezt meg a páromnak", "nálunk ilyen gond sosincs, így nem normális", majd a végén kiderül, hogy már 4 teljes hónapja párkapcsolatban van, nagyon szeretik egymást, és odabiggyeszti, hogy 21l vagy 24f...



Értem, hogy a tini rovatban nem kapnának értelmes tanácsot, cserébe a felnőttben meg ők adják az éretlenebbnél éretlenebb válaszokat, ahol körülbelül ugyanakkora a szakadék, mint amiért ők menekülnek a tinik közül.

2017. nov. 25. 13:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Körülbelül, ezen okból járok ide jókat nevetni.

Döntő többségben, épen csak felnőtt emberkék válaszolnak itt, olyan komolysággal, meggyőződéssel, mintha 3-4 életet már leéltek volna.

2017. nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

#3 Szerintem ez nem föltétlenül korfüggő, van aki így kezeli a kapcsolatait idősen, ahhoz képest meg néha a tinik is kitartóbbak a kapcsolatokban. Olvastam már értelmes válaszokat 18-20 évesektől, és teljesen értelmetlen, szűklátókörű baromságokat 30 évesektől.


Ha létezne olyan funkció, amivel el lehetne különíteni a fiatalokat és időseket, én nem venném hasznát, inkább a retardáltakat szeretném elkülöníteni, akik minden korosztályban megjelennek.

2017. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1#

Pont az a gond, hogy sok 20+ éves is ilyen kérdéseket tesz fel, hogy hogyan szólítson meg lànyokat.

Ettől ektekintve egyetértek veled.

2017. nov. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs az kizárva,hogy egy fiatalabb javasoljon értelmes dolgokat. Az érettség sem korfüggő,ahogy a problémák sem. Valóban van egy fiatalabb meg egy idősebb felnőtt korosztály akiknek némileg eltér a helyzetük,de ettől függetlenül a legtöbb embert a segítő szándék kalauzolja ide. Engem nem foglalkoztat,hogy a kédéseim alá hány évesek írnak. Az jobban zavar,hogy vannak itt meglett felnőtt emberek,akik még mindig csak a csövön keresztül kukucskálnak az életre.
2017. nov. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Mert a 20 éves párkapcsolat problémájára a 15 éves adjon tanácsot?
2017. nov. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom.


Az "Instán bekövetett egy csajt a párom" kezdetű kérdésekre, vagy az iskolába zajló történetekre lehetséges, hogy egy 15 éves relevánsabb választ tudna adni, mint egy felnőtt ember (még akkor is, ha a kérdező már felnőtt 19 éves).

2017. nov. 25. 20:40
 10/11 A kérdező kommentje:

De mindent egybevéve egyetértek, hogy nem a kor számít, hanem az élethelyzet.


Pont ezért gondolom, hogy egy dolgozó, több éves párkapcsolatban lévő, esetleg gyerekes 20 éves simán lehet, hogy felnőtt kérdést/választ tud adni, míg egy egyetemista, hetente 3x találkozik a barátjával ember még 22 évesen is inkább tini életszakaszban van, akár a kérdéseit, akár a válaszait tekintve.

2017. nov. 25. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!