Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tudja megváltoztatni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire tudja megváltoztatni egy normális, boldog kapcsolat egy ember alkoholhoz fűződő viszonyát?

Figyelt kérdés
Mert elég érdekes az alkohollal folytatott viszonyom.Volt egy hosszabb párkapcsolatom,amiben a másik rendszeresen ivott haverozási szinten,magamban ki voltam akadva,majd aztán ki is adtam a dühömet,mert velem nem foglalkozott,én is elkezdtem inni,csak úgy magamban,amitől kicsit jobb kedvem lett.Aztán ez nálam is rendszeressé vált,tudtam hogy nincs jó hatással rám ez az ember,tudta hogy küszködöm ezzel,de már csak azért is hozott nekem alkoholt.Szerencsére vége lett a kapcsolatnak,de picit szokássá vált az egész,nem annyit iszok mint régebben,de megiszok pár pohár akármit(normális vagyok,nem jön ki belőlem a hiszti).Viszont megismertem valakit,aki nem iszik,tudja hogy néha iszogatok,nem csinál belőle ügyet,ezt a folyamatot ő nem is tudja,mert nem beszéltem erről.És azon gondolkoztam ha véletlenül összeköltöznénk,akkor mi lenne.Hatással lenne rám jó irányban egy normális ember a hétköznapokban,elterelődne a figyelmem,vagy zugivó lennék mellette ? Mert általában azért iszok,mert egyedül vagyok,nincs jó kedvem,unatkozok,miközben ezt az időt értelmesebben is el lehetne tölteni,pl. szenvedélyes szeretkezésekkel,ha nem külső program.
2017. dec. 26. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na és ki tudná megmondani, téged milyen irányba vinne?

Magamról tudom, én masszív alkesz voltam. Sokszor, napi liter pálesz volt az adagom, kísérve sörrel. Gondolataim, mindig az ital körül forogtak. Majd jött az életembe egy lány és nem kellett egy év, Eszembe nem jutott, hogy inni, bulizni, csavarogni kéne. Mindig szeretettel várt és vár a mai napig haza. Nincs szükségem szeretet helyett a piára.

Nálad hogy alakulna, az nem tudható előre.

2017. dec. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Az unokaöcsém masszív alkoholista volt vagy 20 évig.4 éve rátalált a mostani feleségére, azóta csak ritkán fogyaszt alkoholt.Nagy a boldogság jelenleg, de mi, a rokonai nem vagyunk elvakultak vele kapcsolatban.Tisztában vagyunk azzal, hogy ez bármikor megváltozhat ismét, ha csökken a házasság varázsa, egyre több lesz a leendő problémák sora.Összegezve, rá jó hatással van, de sajnos csak addig, amíg boldognak érzi majd magát..ha ez esetleg csökken, elmúlik, kezdődik elölről..
2017. dec. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő. Egy ideig biztos pozitív hatással lenne, utána legtöbbek visszaesnek. Normális helyzet, hogy mondjuk heti egyszer megy el napi rendszeres piálás helyett.
2017. dec. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar hogy kotta részegen képtelen vagy értelmes munkát végezni ?
2017. dec. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha összevesztek, vagy unatkozol, ugyanúgy inni fogsz. Annyi különbséggel, hogy őt fogod okolni, hogy miatta iszol, mert boldogtalan vagy mellette.
2017. dec. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, minden kép ember függő. Lassan, 30 éve nem iszok, csak köszöntőkor, kis pohárral, de az is vissza akar jönni. Nem hiszem, hogy vissza bírnák esni.
2017. dec. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aki egyszer már szoros viszonyt kezdett el ápolni az alkohollal,annak mindig befolyásolni fogja az èletét.Szerelem ide vagy oda.Elég pár üres óra vagy egy vita.Vissza fogsz csúszni.
2017. dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
7- ez nem igaz. :-) Viszont a kapcsolat befolyásol.. Azt lehet, hogy leállsz.. és utána.. csak egy egész ember lehet társa egy másik egésznek.. egy beteg nem.. ott kialakul egy játszma.. megmentő stb..vagy társfüggő leszel.. A kapcsolat ott lesz jó, ha már leálltál..ismered a függőséged természetét.. ha leálltál kellenek afféle megtartó dolgok.. hobby, kapcsolat, barátok, meló.. gyerek.. ha ezek vannak, akkor már túl sokat veszíthetsz.. de betegen ne kezdj kapcsolatba, hogy meggyógyulsz.. van az a szerelem, de ritka.. és visza perecelsz.. akkor nem esel vissza, ha tdod miért iszol.. és felkészülsz a kísértésre.. rendszer van az életedben.. én nem érek rá inni, mert reggel dolgozni járok.. autóval.. a gyerek kicsi volt.. ha be kell menni a kórházba.. és én fexem részegen...vannak csoportok AA ? kinek mi.. én a gyógyulás híve vok.. nem a fuggőségből függőségbe..
2021. jan. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!