Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szegénynek számítunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg szegénynek számítunk a mai világban?

Figyelt kérdés

Üdv

Nemrég randiztam egy csajjal, aki jól szituált, jó körökben mozog, szépségversenyt is nyert, volt pár gazdag pasija szerintem, de elég jól kijövünk.


Van egy barátnője, akit ismerek és ő is engem régebb óta, azt mondta a hátam mögött, szó szerint másoknak + a csajnak akivel randiztam (barátnője), hogy csórók vagyunk, ezen én is meglepődtem és rosszúl esett őszintén. Milyen benyomása lehet most rólam.


22 éves vagyok, jól szituált, ápolt, jó családi környezetből származok. Kb. 75 négyzetméteres panelban lakok a szüleimmel, tiszta, ellegánsan berendezett otthonos lakás. Van egy családi autónk, amivel én is járni szoktam, egy VW Passat kombi 2009-es.

Édesanyám és édesapám az átlaghoz képest jól keresnek. Nekem is a fizetésem átlag fölötti.


A csaj, meg házban lakik, átlagos szülők és autó, ennyi.


Tényleg csóróknak számítunk a mai nagy világban vagy normál embereknek ? Nagyon frusztrált lettem 1-2 napja, amióta visszahallottam.


Válaszokat előre is köszönöm.



2018. jan. 10. 16:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ez az alsó középosztály, jól írják, az átlag alja.


Nincs ezzel semmi gond, rendes, tisztességes élet. Ha Miskolcon élnétek, vagy valami hasonló helyen, akkor egy jó erős középrétegnek számítanátok.


Nehéz megállapítani az ilyesmit amúgy, 5 éve építkeztek uncsitesómék 7 millából bútorozva 120nmes gyönyörű téglaházat húztak fel fedett terasszal, garázzsal, most nekem hiába van 3x ennyi pénzem, a házuk felét nem tudnám felhúzni ennyiből, nemhogy bebútorozni, ők pedig szépen éldegélnek minimálbérből a már luxusnak számító házukban, ha eladnák kb 50millát érne. Párév múlva majd megint csórónak számítanak, ha zuhannak az ingatlanárak.


Sokmindentől függ, ki mennyire gazdag, de az az egymilla megtakarítás 3 kereső emberre nagyon kevés, minimálbéreseknek szokott lenni hasonló összeg.


Szerintem lehet valami, amiről nem tudsz. Lakáshitel? Autóhitel?


Mire megy el ilyen rettentő sok pénz?

2018. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
15%

"Legtöbb bútor most volt készíttetve 2016 körül, asztalossal speciális megrendelésre. Ennél újabb modelleket mostanság sem láttam, de nem fogom most fényképzni a bútorokat.


Édesanyám : 175.000 FT körül keres (Nettó)

Édesapám : 150.000 FT körül

Én : 200.000 FT keresek havonta, de melóm mellett mással is foglalkozok.


Megtakarításunk kb. 1 millió forint (Ha megbetegednénk talán vagy hasonló célokra) De ezen kívűl nyaralásokra is szoktunk letenni pénzt."


Hárman kerestek összesen 515.000 forintot, van egymillió megtakarításotok és egy 9 éves autótok és egy panel lakásotok (esetleg társasházi) amit nem adtál meg az a helyszín. Más áron mozog a II. kerültben vagy a XII. egy régebbi társasház/panelszerűség vagy Kőbányán. A berendezést most lényegtelen.

Szerintem szegények vagytok nagyon, de én ennél magasabb életszínvonalon élek. Anyukád keresete nekem egy téli kabátra elég. Mondjuk én évek óta külföldön élek, itt az emberek elképesztő magas életszínvonalon élnek. A havi bevételük családonként min.2000 euró, megtakarítások több tízezer/százezer eurós. A ti egy milliótok egy nyaralás összegének felel meg. Az hogy ki szegény/gazdag hasonlítás kérdése.

2018. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
De van a magyar társadalomnak - főleg a budai oldalon élnek - egy olyan rétege ami kevésbé ismert "az átlag" számára. Ők havonta több százezret/milliót keresnek, több milliós vagy tízmilliós autókkal járnak - az ingatlanpiaci lufi miatt- a lakásuk most több tíz vagy százmilliót ér. Több tíz/százezres ruhák és ékszerek, drága sport és szórakozási lehetőségek, rendszeres utazások, drága hobbik. Ők azok akik úgy élnek mint a nyugati országok középosztálybeli/felső-középosztálybeli lakosai, csak a magyar valósághoz képest kirívóan jól. Lehet hogy ezek a lányok ilyen körökben mozogtak vagy külföldön éltek huzamosabban.
2018. jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy teljesen átlagos színvonal(két autó, egy lakás, nincs hitel). Én ismerek egy-két tényleg szegény("csóró") családot. Na az nem itt kezdődik, hanem amikor matekozni kell, hogy marad-e elég pénz kajára a hónap végéig vagy inkább eltoljanak valami számlát a következő hónapra.
2018. jan. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Tök okésan éltek.

Külföldön élek most is, egész okésan keresek, de ahogy előttem valaki leírta, nem igaz, vagy ahol ő élt, ott is csak egy bizonyos rétegre. 170 ezer forinos télikabát? Ha nem Himalája expedícióra készülsz, felesleges.

Havi 2000€ nem olyan sok, ha abból 600 az albérlet pl., ahhoz még jön tömegközlekedés/benzinpénz, enni is kell, nem feltétlenül csak vajaszsemlét.

Rongyrázni pedig nem az igazán sikeres, gazdag emberek szoktak.

Sok oktatóm, tanárom példaképem is ilyesmiben, a legtöbbjük fehér pólóban, farmerban, kényelmes sportcipőben jár, férfiak és nők is. Emellett tud enni rendes, egészséges, finom ételeket naponta, megengedhet magának mozit/színházat/bulizást és évente 1-2 nyaralást érdekes helyekre, nem feltétlenül Törökbe' hasat süttetni luxusszállóban. Ja, és Ikea rajongók.


A lány nem biztos hogy rossz véleménnyel van rólad, maximum van egy ilyen kretén barátnője. Beszélj vele őszintén, tedd szóvá.


20L

2018. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

15. válaszolónak:


12. vagyok, én írtam hogy külföldön élek és nálunk átlagosan 1500-2000€ körül keresnek. Persze aki orvos vagy egyetemi tanár, mérnök az megkeresi ennek a sokszorosát. Nem ritka az évi 50000-100000€ körüli éves jövedelem. És nagyon sokaknak van 400-500€ kabátja vagy még ennél is drágább, akár 1000€ és drágább (egy Burberry sportos puffer coat megvan 1000€, ahogy egy Moncler vagy Maxmara) és nagyon sokaknak természetes egy ilyen értékű termék megvásárlása anélkül hogy a Himalájára készülnének. A természetes és választékos táplálkozásról nem is beszélve.

2018. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%
Pluszban: A kérdezőnek nincsen saját lakása, saját autója, nem diplomás és nem rendelkezik befektetéssel amiből profitálna hosszútávon. Az egy milliós megtakarítás pedig 3000€, ami nem sok pénz. Egy panellakással rendelkeznek és egy 10 éves autóval. Kérdező, ez lenne a gazdagság?
2018. jan. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

12-es Magyarország az egy, külföld meg kettő, nincs értelme összehasnlítani a kettőt.

Én is külföldön élek, elkezdhetnék felvágni azzal, hogy annyit keresek heti 10 órában, mint az átlag odahaza heti 40-60 órában, de ez nem lenne korrekt, mert itt mások az árak. Na, nem a kaja meg a ruházkodás, hanem az egészségbiztosítás, a közlekedés, a szolgáltatások.

Gyanítom, egyhelyen élünk. Már csak az €-s árakból még az átlagfizetésböl.

2000€ nem sok, nagyon nem.

De attól még nem kéne, "nagyon szegény"-nek tituálni a kérdezőt, mert ez a másik véglet.

Akinek biztos a lakhatása, folyik víz a csapból, nem okoz gondot a számlákatt fizetni, étkezni, öltözködni, és emellett még megtakarítani is tud, nem "nagyon szegény".

Sem Európai viszonylatban, Magyarországon meg aztán semmiképp.

2018. jan. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Illetve:

2000€ bevétel per család (tehát minimum két fő) nagyon kevés, ez egy főre számít egy erős átlagnak, ha két kereső van és nincs gyerek.

2018. jan. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én Magyarországon élek, és ehhez képest írtam, hogy ez az átlag alja, az 1 millás megtakarítás meg átlag alatti..minden környezetemben lévőnél ezt látom, csak egy két felsőközéposztálybelit látok(akiknek vitorlásuk van, tihanyi nyaralójuk, meg extra gyönyörű katalógusházban laknak menő környéken)


Sajnos nem ér 100 millát a házunk, sem a lakásom, de még csak a felét sem


Ezekszerint mi a középosztály közepe lehetünk, pármilla megtakarítással, pár ingatlannal, 200 feletti jövedelemmel(rokonom is 200 felett keres bolti eladóként az outletben)


Ezenkívül lakáskasszázunk, hosszabb/rövidebb távra lekötünk, és csak ritkán nyaralunk, évente 1x, azt sem extra luxusban.


Én vagyok a második diplomás a családban, szóval mégcsak értelmiséginek sem igazán számítunk, és nem is vállalkozunk, mindenki alkalmazott.


Ha másból nem is, azért a tvből meg az instagrammból tudhatnák az emberek, hogy a felső rétegnek kb csak az aljára látunk rá, akik néha repülőn első osztályon utaznak, aztán azok, akik magánrepcsivel utaznak néha a felső osztály közepe lehet, legfölül pedig azok állnak, akiknek magánrepcsijük van és gyakran használják.


Ezekről elfeledkezik az átlagember, amikor besorolja magát valamelyik rétegbe, mert csak az alsókra gondol. A középosztály alján vannak a minimális megtakarítással rendelkezők, kb amit leírtál. Alattatok vannak a minimálbér keresők, akik örülnek, ha saját tulajdonuk van és nincs hitelük, alatta azok, akik napról napra élnek és tulajdonuk sincs, sem megtakarításuk.


Alatta pedig akinek semmije sincs és megélni sem tud nagyon..


Egyébként én is elégedett vagyok a mi helyzetünkkel, kicsit lehetne jobb, de szerintem ezt mindenki így érzi. Az a fontos, hogy elégedett legyél. Lehet, hogy nem vagytok jómódúak, de az átlag alját megütitek, ami egyáltalán nem rossz.


De mire megy el félmilla havonta, ha nincs hiteletek? Most komolyan. Egy 75 nmes lakás rezsije nem lehet 80 ezer felett. Kétlem, hogy elkajáltok 400at havonta.

2018. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!