Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tegezem barátom apukáját?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tegezem barátom apukáját?

Figyelt kérdés

Barátommal 6 éve vagyunk együtt. Apukáját nem tegezem, igazából sosem mondta, hogy nyugodtan tegezhetem, ezért maradtam a magázasnál. Viszont így nekem elég nehéz a kommunikáció, mert mindig gondolkodom rajta, hogy hogyan is szóljak hozzá.

Szerintetek illik megkérdezni, hogy tegezhetem e? Nem tudom, hogy reagálna rá, vagy hogy ezt hogy lehet tapintatosan megkérdezni?


23/L


2018. jan. 20. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne kérdezd meg, majd ő mondja, ha úgy gondolja


(Előző párommal 7 évig voltam együtt, a mostanival 5nél tartunk, van 2 gyerekünk, mégis mindenkit magázok/magáztam)

2018. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem illik. Gondolom, idősebb az apukája (mert ők ragaszkodnak ennyire a magázáshoz), úgyhogy tartsd tiszteletben. Szerintem.


Mindezt annak ellenére mondom, hogy én sem szeretem ezt a magázós-tegezős mizériát, de szerencsére ugyanúgy el fog tűnni a mi nyelvünkből is, mint az angolból a thy. (Régen ők is tudtak magázódni.) Ettől függetlenül még tiszteletben tartom, aki idősebb, és régimódi e téren.


22/N

2018. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem sokkal könnyebb lenne, ha tegezhetném...úgy érzem, hogy így sokkal közvetlenebb lenne. A jelenlegi helyzetben mindig agyalok rajta, hogy hogyan fogalmazzak...mert a 'tetszikelés' nekem olyan 'gáznak' hangzik, hisz mégis a barátom apukájával beszélek...és így inkább nem is mondok semmit.
2018. jan. 20. 22:26
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Azért nem atomfizika a magázódás.
2018. jan. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyám pl a saját apját is magázta. sőt, ha jól emlékszem, még nagymamám is magázta nagyapámat, azaza a saját férjét. :)

Ennél fogva anyámban a magázás úgy maradt meg, mint a tiszetelet kifejezésének egy formája, és mai napig nem szereti, ha valaki csak úgy letegezi őt.


Amúgy is úgy illik, hogy az idősebb ajánlja fel a tegeződés lehetőségét.

(Amúgy én úgy érezném magam hirtelen, mint egy régi regényben. Ez tök jó. Mondjuk engem eleve nem zavar a magázás)

2018. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%
23/L??? Tényleg? Az általános iskola also tagozatát sikerült elvégezned? Mert akkor ennyire alapvetö udvariassági kérdéseket ennyi idös korban már illene ismerni! Csak a nö ajánlhatja fel a tegezödést férfinak ( egyenrangu felnöttek között,kortol függetlenül!)
2018. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

Miért nem tudsz magázódva kedvesen beszélni?

Elég gáz, már ne is haragudj.

2018. jan. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tyű, de nagy probléma, magáznod kell! Jézusom, nem 13 vagy véletlenül?!


Itt ahol élek a nálam fiatalabbat is magázom hivatalban pl., mert ALAP.

2018. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!