Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikortól és mennyire van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól és mennyire van beleszólása az egyik félnek, hogy mit vesz a másik?

Figyelt kérdés
Gondolom, amíg nem élnek együtt és nincs is közös kassza, addig nem. De utána, hogy van?
2018. jan. 28. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor alig van pénz, a másik pedig drága holmikat vesz, a számlát pedig halogatják, akkor van beleszólása, vagy ha valamiből van elég, ő mégis vesz többet. Szerintem más esetben nem jogos.
2018. jan. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Semmikortól és semennyire. Javaslatod lehet, beleszólásod nem.
2018. jan. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De akkor mégis mi az, hogy "közös kassza"?
2018. jan. 28. 17:19
 4/6 A kérdező kommentje:

És ha házasok, gyerekeik is vannak, alig van pénz, az egyik meg mindig drága dolgokat vesz?

Tudom, szélsőséges példa, csak azt akartam ezzel, mondani, hogy ez a "semmikortól, semennyire" hülyeség. Legalábbis szerintem.

Én amúgy nem vagyok érintett, úgyhogy nekem nem kell okoskodni.

2018. jan. 28. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Közös kasszánál mikor együtt éltek megvannak az alap kiadások(számlák, kaja, gyerekek cucca, háztartási berendezések stb.) ezt arányosan fizetitek ha arányos a fizetés, élethelyzettől függ kinek hogy válik be.Van egy alap amit félreraktok együtt vészhelyzetre vagy amire akartok illetve ami marad mindenkinek az a sajátja hogy szeretne vele gazdálkodni. Pl nagyon kölönleges fajta ételt eszik, vagy plusz mobilnetet akar, gamerjátékokat bármit.

Amikor már beleszólása van :

Az alapkiadások rovására megy s a másikra nagyobb terhet rak megbeszélés nélkül.

Vagy nagyobb kiadás mint egy 100 ezres technik lego

Ha nagyon hirtelen felelőtlenül dönt pl beállít egy állattal ami nem két napig hanem sok sok évig lesz mindenkinek felelősség.

2018. jan. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 Nyugi...

Ha arra gondolsz, hogy valaki vagyonokat költ ékszerekre, akkor írd azt, mert ez így azt jelentette, hogy "mikortól szabhatom meg a páromnak hogy milyen ruhákat vehet fel" márpedig a közös kassza NEM ezt jelenti. Az emberek általában megbeszélik, hogy mennyi keret van ruhákra, a közös kasszának meg nem kell azt jelentenie, hogy minden egyes megkeresett forint közös, szóval ha valaki extrákat akar, akkor azt saját részből fizetheti.

2018. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!