Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki azért nem ünnepli a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki azért nem ünnepli a Valentin-napot, mert felesleges pénzköltésnek tartja, az máskor se vesz semmit?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen hozzászólás ömlik napok óta.

Csak marketing.

Csak a virágboltosok járnak jól.

Nem csak Valentin-napon szeretem.

Gondolom, tudjuk mire célzok.

De ha év közben veszel egy virágot, vagy elmentek vacsorázni, akkor is pénzbe kerül.

Az teljesen ingyen van Valentin-napon is, ha küldesz Viberen egy szerelmes verset és este megmaszírozod.

Szóval nekem ez nem világos. Akinek az a baja, hogy pénzkidobás, miért nem csinál valamit, ami ingyenes? A gesztus a lényeg.

Aki szerint meg azért van kitalálva, hogy muszáj legyen ajándékot venni, az máskor se vesz?

Vagy csak pont a szerelmesek napját ciki megünnepelni a szerelmeddel? De ha ma veszel egy bonbont, hogy meglepd, akkor az rendben van.



#divat #romantika #sóherség #Valentin nap #nesze bonbon #meglepetés anál se lesz?
2018. febr. 15. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem így van.

Egyrészt, ünnepekkor az olyasmi dolgok, mint a virág, sokkal többe kerülnek. Érdemesebb egy "random napon" venni, kisebb pénzköltés.

Másrészt, ha meglátok egy mit tudom én, cuki plüssmacit, és eszembe jut, hogy a páromnak tetszene, akkor nyilván megveszem neki. De CSAK AZÉRT, mert ilyen-olyan nap van, nem fogok szándékosan porfogók után kajtatni a boltokban.

Én nem ZÁROM KI a romantikázást a Valentin-napból, csak nem tartom szükségesnek. Ha épp aznap jön ránk a romantika, akkor hadd szóljon, de külön ezért, csak ezért így szervezni, meg csak ezért külön pénzt költeni? Na azt nem.

2018. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
A kérdésre válaszolva: nem, szoktam venni csak úgy spontán meglepiket a páromnak, de a Valentin- napot erőltetett, amcsiktól átvett, pénzlehúzásnak tartom.
2018. febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Engem nem igazán érdekel ez a nap.Olyan, mint bármelyik Számomra,és még kellemes emlékem sem fűződik hozzá.Ezen a napon volt az esküvőm 14 éve, mert a volt férjemnek rögeszméje volt, hogy ekkor kell összeházasodnunk.
2018. febr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem a napon nem veszek, a nap miatt nem.
2018. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
1-es. Honnan tudod hogy a jelesnapon vett virág drágább, mint más napokon? Nem a csokorra gondolok hanem a szál virág. Mert az más napokon is olyan áron van. Valentin nap előtt pár héttel vettem 7 szál tulipánt. Képzeld valentín napon is megnéztem mennyibe kerül, és ugyanannyiba...
2018. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

#5

Gondolom virágárusfüggő, azokon a helyeken, ahova én szoktam menni, minden drágább Valentin-napkor, Anyák napjakor, meg Nőnapkor. :)

2018. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Valentin-nap elég új ünnep. Kb.2 évtizede kezdték el Európában ünnepelni. Nem igazán alakultak ki a modern hagyományai, a régiek feledésbe merültek, nem aktuálisak. Mígy egy karácsonynak vagy húsvétnak kb.minden csalàdban megvan a forgatókönyve, megvannak a családi hagyományai, a Valentin nappal nincs így. Idegenkedünk tőle, mert új, szokatlan, idegen kultúrából származik. Kb.ugyanaz a helyzet, mint a Halloween-el. Nem igazán tudunk vele mit kezdeni, idegenkedünk tőle. 1-2 emberöltő és ezek az ünnepek is be fognak épülni az európai kultúrába. Addig meg fújolunk, mert pénzkidobás, lehúzás, marketing.
2018. febr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én ugyannyiért vettem csokit és bort, mint bármikor máskor. Nem kötelező a virág. Megesszük, megisszuk, nem fogja a port a polcon.

Megfigyeltem, hogy a szaloncukor is december elején a legdrágább. A fenyőfa is. Sőt rengeteg játék, pizsama, kencefice ára jóval több. Mégis veszik, mert akkor van karácsony. Senki se mondja, hogy majd januárban karácsonyozzunk, mert olcsóbb, vagy ne tartsuk meg, mert egész évben szeretlek.

Tehát pont ez az ünnep ilyen pária.

Nem értem, hogy miért.

Egyébként európai ünnep, és legalább 30 éve tartják Magyarországon is, emlékeim szerint.

De már a néphagyomány is úgy tartja, hogy a verebek is Bálint-napon választanak párt.

Egyéb kifogás?

2018. febr. 15. 14:26
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

"Megfigyeltem, hogy a szaloncukor is december elején a legdrágább. A fenyőfa is. Sőt rengeteg játék, pizsama, kencefice ára jóval több. Mégis veszik, mert akkor van karácsony."

Na, mi pl ezekre se költünk. Nassolnivalót saját magunk csinálunk, karácsonyfánk nincs, ajándékot meg nem veszünk.

Pont ugyanazért, mint az első válaszomban írtam. Nyilván ha karácsony előtt látok valamit, ami tetszene a páromnak, akkor megveszem neki, de külön keresgélni nem fogok, hogy "na MOST kell venni, mert MOST muszáj"..

2018. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, tényleg, bocs. A 90es évek lassan 30 éve volt. (Jujdeöreg vagyok). :) persze, megvannak Bálint-napnak a magyar hagyományai is. Csak azok kicsit feledésbe merültek. A paraszti társadalomban a farsang időszakában volt idő a szerelemmel, párválasztással foglalkozni, ebben az időszakban illett házasodni. Ettől azért elég messze sodródott a mai rózsaszín- szívecskés-plüssös- éttermes- wellness hétvégés-anyámkínjás ünneplési forma. Persze, nem csak így lehet ünnepelni, de kb.mindenhonnan ez borul rád. Talán épp ez a nagyon agresszìv marketing vált ki ellenérzéseket. A karácsony kicsit más eset. Annak azért elég mély gyökerei vannak, általában az egész család ünnepli, azt nem lehet csak úgy megúszni. Pedig szerintem abból is sokan menekülnének, ha mernének.
2018. febr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!