Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen irányba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

P83 kérdése:

Szerintetek milyen irányba befolyásolná a párkapcsolatokat, ha holnaptól bevezetnék azt a szabályt, hogy függetlenül attól, hogy milyen iskolai végzettséged van vagy milyen munkád 1 millió ft lenne minden ember fizetése? A többi lent!

Figyelt kérdés

Tehát, teljesen mindegy lenne holnaptól, hogy autószerelő,kőműves, cukrász, pék, takarító, optikus, orvos vagy ügyvéd vagy, mert holnaptól mindenki egységesen havonta 1 millió ft vinne haza.


Szerintetek, ez hogyan befolyásolná a párkapcsolatokat?

Össze hozná inkább őket és közös célokat valósítanának meg vagy inkább az lenne a jellemző, hogy sok kapcsolat amelyet anyagi érdekek tartanak össze hamar befejeződne?


Gondolok itt arra, hogy sokan vannak akiknek közös hitelük van, egymás agyára mennek, de olyan a helyzet, hogy muszáj együtt lakniuk mert nincs hová menni stb..


Kíváncsi vagyok, hogy ti, hogy látjátok ezt a kérdést?



2018. márc. 9. 14:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Rengetegen elválnának/szétmennének, és végre nemcsak a böszme pénzes pacákok (bocs, kivételt képeznek a képzettek és intelligensek) kapnák meg a szép csajokat, hiszen mindenki egyforma lenne. Egyébként akik eddig szegények voltak, jó ideig dorbézolnának, hiszen nem tudnának (em tanultak meg) bánni a pénzzel, a spórolósak nagyon sokára (vagy sose) tudnák levetkőzni a spórolást, az eddig sokkal többet keresők meg baromira ki lennének bukva. Ja, az utóbbiak már nem a párkapcsolatra vonatkoznak, de ez még eszembe jutott. Tök jó ez a kérdés.
2018. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Akkor lehet kevesebb lenne a szamarat türők otthon és lovat dugok máshol cimű kapcsolatok..
2018. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Most a közgazdasági hatásaitól eltekintve, csak a kapcsolatokat nézve egy gondolat jutott az eszembe. Nem az a fontos, hogy ki mennyit keres, hanem, hogy abból mennyit tud megtartani. :)


Én közgazdász vagyok két diplomával, a férjem is az és tavasszal fejezi be a doktoriját. Ránk semmilyen hatással nem lenne. Szerintem sok jól működő kapcsolatra sem lenne hatással. Sokaknak fontos, hogy értelmesen tudjanak beszélni a társukkal vagy passzoljanak a tulajdonságaik.

2018. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az alapból rossz kapcsolatok (főleg, ahol csak a pénz miatt vannak együtt) tönkremennének a jobbak meg csak erősödnének.


(Ha mi párommal mindketten ennyi pénzt keresnénk akkor biztost, hogy közös lakásra gyűjtenénk belőle.)

2018. márc. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

Most mar itt kerdezed es felemelted 250 rugirol milliora?

Nem, nem lenne jo. Eleryektelenedne a penz, es nehogy mar egy lusta, motivalatlan annyit ketessen, mint egy tanult, felelos beosztasban dolgozo.

2018. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hiába keres az autószerelő ma is egy milliót magának a szakmának kisebb a presztízs értéke mint az orvosi vagy jogi pályának.


A kevésbé értelmiségi (lásd:panelproli) lányoknak mindegy ki és mi csak pénze legyen.. Legjobb példa a dallasi pamela és a szekrénnyi Krisztián esete.

Az értelmiségi, polgári családból származó "úri" lányok automatikusan diplomás férfit keresnek aki jól is keres/gazdag családból származik vagy jól fog keresni.


Ha az bebizonyosodna ami leírsz akkor a diplomás irodistáknak is hatalmas sikerük lenne akik ma 150-200 dolgoznak és a szakmunkásoknak is. Vagyis mindenki párt találna a maga társadalmi rétegéből.


Ma sem akar egy mérnök vagy orvos komoly kapcsolatot egy körmös lánnyal vagy edzőtermi recepcióssal. Ahogy egy autószerelő sem érzi magát jól egy fogorvosnővel. Érted? Nem csak a pénz számít mindig..

2018. márc. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%
Azért a segédmunkás és Kőműves és az optikus/cukrász között hatalmas a különbség.
2018. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5#-ös Úgy látom nem sikerült felfognod a kérdés lényegét.


A kérdés az volt, hogy milyen hatással lenne a párkapcsolatokra, a jelenleg kapcsolatban élő emberekre és nem pedig az, hogy a pénz, hogy értéktelenedne el stb..


De ha már kekeckedsz akkor kiegészítem, hogy minden olyan ember aki becsületesen dolgozik a maga szakmájában keresne 1 millió ft.

Aki nem dolgozna, az nem kapna egy fillért sem.


Egyébként Norvégiában a könyvelő, vízszerelő, buszvezető közel ugyan annyit keres.


Ott ez működik.

Mivel sokan jól élnek, nem a másikkal foglalkoznak, hanem magukkal.

Valószínűleg nem mondja azt a Norvég ügyvéd, hogy jaj úgy idegesít, hogy a buszsofőr is el tud menni nyaralni Mallorcára, pedig kevesebbet tanult mint én.

2018. márc. 9. 17:49
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

Én nem gondolom így, ahogyan írom, de mindenképpen jól példázza majd, hogy nem szép dolog megbántani a másik embert.


Kérdező!


Ugy látszik nem sikerült felfognod az #5 -ös válaszát.


Szóval én ezt nem is írtam.... csak úgy idekerült :)

2018. márc. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
Mivel számomra fontos, hogy intelligens, olvasott,művelt társam legyen, aki szívesen jön velem színházba, illetve sportolni stb és ne dohányozzon, ne igyon, ne szerencsejátékozzon, ezért ezek után is ilyen társat keresnék. Nagy valószínűséggel diplomás ember lenne, egyszerűen csak azért, mert kevés intellektuális munkás ember van hazánkban. Tisztelet a kivételnek. Szóval nekem eleve egy tanár vagy egy pszichológus vonzóbb mint egy vízvezeték szerelő, akármennyit is keres az illető.
2018. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!