Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen könnyen elkerüli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ilyen könnyen elkerülik egymást a normális nők / férfiak?

Figyelt kérdés

Már nem egy kapcsolatom volt már, van némi tapasztalatom a férfiak terén. Mindig is a "jobb kategóriába" soroltak engem, mind külső-mind belső tekintetében. Nem ítélem el sem a női, sem a férfi nemet, bár láttam én is elég fura fazont mindkét nemnél...

Most ismét azon fázisában vagyok az életemben, amikor szingliként élem boldogan a mindennapjaim. Persze én is jobban érezném magam ha lenne társam, de ettől függetlenül nem szed szét a kétségbeesés, vagy az aggodalom... Úgy vagyok vele, várom az "igazit", hátha épp szépen halad felém. :)


Ezen az oldalon is illetve közösségi felületen is számos női-férfi ismerősöm, jó barátom van és mindig meglepődve tapasztalom azt, hogy mindegyikük mennyire letört és mennyire elítéli a másik nemet a csalódásai végett. Olyan sztorikat tudnak mesélni, hogy megáll az eszem, hogy egyes nők és férfiak mennyire gusztustalanok tudnak lenni. Nekem is voltak csalódásaim, mégsem vetítem ki ezt a teljes férfi nemre - kivételek mindig vannak, az hogy én nem találtam még meg a társam, nem egyenlő azzal hogy nem is fogom.

Próbálom ezzel biztatni a számomra fontos embereket is, de ők nagyon szkeptikusak, mondván "úgyis olyat fogok ki mint eddig", vagy hogy "úgysem találok normálisat"...


Elég sokat gondolkodtam ezen a témán és tényleg elég megdöbbentő, hogy gyakorta olyan, mintha a még valamire való igazi férfiak és igazi nők teljes mértékben "elmennének" egymás mellett az életben és helyette összejönnek olyanokkal, akik meg sem érdemelnék őket (agresszív magukat menőnek képzelő pasik, semmirekellő flegma libák, na gondolom mindenki tudna példákat mondani)


Néha úgy érzem, én is panaszkodhatnék eleget a régi sikertelenségeimből kiindulva, de annyira felesleges dolognak tartom...


Szóval a kérdés adott: Vajon az emberek esetleg önértékelési problémák miatt jönnek össze tőlük jóval rosszabb személlyel, elhitetik magukkal hogy nekik erre van szükségük, vagy mégis miért...?


Szerintetek ez miért van, mi okból történik ez így?


22/N


2018. márc. 13. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Neked tényleg kell egy társ hogy ne legyen időd értelmetlen kérdéseket kiírni.
2018. márc. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Nézz körül és megérted miért is van.

Ilyen a világunk. Az értékrend divatjamúlt lett.

Csak szex, bulik, pénz és a többi.

Az emberek a telefonjaikat bújják, ahelyett, hogy látnák ami körül veszi őket vagy akik.

Bizalom, mint maga mulandó, mindenhonnan csak a kísértés jön:tv,internet,hétköznapok.

Szomorú jövőkép az, ami előttünk áll.

2018. márc. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nagyon sok esetben nem is találkoznak egymással. Részben azért, mert kevés kivételtől eltekintve nem nagyon van olyan kontextus, ahol az emberek nyugodtan és kulturált körülmények között ismerkedhetnének egymással, részben pedig mert az emberek egy része nagyon modern, egy másik része pedig nagyon ódivatú elveket vall az ismerkedés mikéntjére vonatkozóan (nem beszélve a végtelen számú átmenetről), és ezért nincsenek olyan íratlan szabályok, amikhez mindenki alkalmazkodna.
2018. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen az oldalon jó pár olyan ember van, aki rendesnek/megbízhatónak hiszi, tituálja magát, aztán pár kérdéssel fentebb már javában lek-rvázza a másik nemet, mert azt gondolja magáról ő az alfa és omega erkölcs szempontjából.
2018. márc. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyrészt lustaság és társfüggőség az oka az ilyeneknek szerintem. Nem megy gyorsan az, hogy valaki 1, megtalálja a számára (külsőleg-belsőleg) ideális személyt 2, időt és energiát fektessen a kapcsolat felépítésébe.

Az emberek manapság instant párkapcsolatot akarnak. Kinéznek egy embert, legszívesebben átugornák a sok "maszlagot" hogy rögtön belecsöppenjenek a kapcsolat kellős közepébe. Jó esetben meg sem fordulna a fejedben, hogy összejöjj valakivel, akinek még csak nem is ismered igazán a személyiségét, de azt tapasztalom, hogy rengetegen fejest ugranának a kapcsolatba, az ismerkedést meg későbbre hagynák. Mintha valami stipi-stopi verseny lenne az egész.

Aztán később következik az, hogy megismerik úgy igazán a társukat, és kiderül, hogy az illető nem olyan, mint amilyennek elképzelték (ami teljesen logikus; ha nem ismersz valakit igazán, akkor a hézagokat a személyiségében a saját szád íze szerint töltöd ki) és ilyenkor vagy csalódnak, vagy csalódást okoznak a másiknak.

Fogalmam sincs milyen volt a múlt (nem vagyok naiv, 30/50/100 éve is nehéz és sz@r volt minden, de gondolom máshogy sz@r, mint manapság) de nem túl biztatóak a jelenben sem a dolgok. Csak hogy néhány példát mondjak, amik elterjedtek és rendkívül rossz mentalitásra utalnak:

- a szingliség a legrosszabb ami csak történhet veled; ha szingli vagy, akkor azonnal találnod kell valakit, mert különben garantáltan egyedül fogsz meghalni

- ha nincs társ, nincs életkedv - nehéz megfogalmazni ezt a jelenséget, de nagyjából annyi, hogy sokan ahelyett, hogy kitalálnák, hogy mit akarnak kezdeni az életükkel azt várják, hogy jöjjön egy "nagy szerelem" az életükbe, ami majd kellő lökést ad nekik, hogy legyenek életcéljaik

- ha valaki, akivel nem vagy párkapcsolatban mesél neked az érzelmeiről, és problémáiról, akkor te egy szegény lelki szemetesláda vagy, akit csak kihasználnak a nagy semmiért cserébe

- a társadnak nem kell a barátodnak lennie + a szerelemnek nincs a világon semmi köze a barátsághoz. Sokszor van, hogy valaki kinéz egy ellenkező neműt, mondván, hogy nem rossz személyiség, el lehet vele beszélgetni lényegtelen semmiségekről, nem is ronda, DE az illető hobbijai idegesítőek, a világról teljesen más nézeteket vall. De ezek mellékesek, hiszen majd ő ellesz a saját barátaival, aztán nem kell részt venni a hülyeségeiben.


Sokaknak vannak önértékelési problémáik, amik miatt nem hiszik el, hogy lehet rendes társuk is, de sokan csak simán nem hajlandóak várni. Várni valakire, akivel van bennük valami közös, és várni a párkapcsolatba lépéssel addig, amíg ki nem derül, hogy tényleg illenek-e egymáshoz.

2018. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!