Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kis korú gyermekek engedély...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kis korú gyermekek engedély nélküli külföldre utazása?!

Figyelt kérdés
Elvált szülők közös felügyeletnél ugye anyánál a két gyerek és a külön élő apuka ha nem engedi a gyerekek utazását egyéb okokból de az elvált asszony vinni akarja hogyan lehet meg akadályozni?

2018. ápr. 2. 01:26
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Amennyiben csak rövidebb időre mennek, tehát nem költözés céljából, akkor nincs szükség a másik szülő engedélyére.
2018. ápr. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dehogynincs.


Hiába mennek ELVILEg csak pár napra, NEM viheti ki a másik szülő beleegyezése nélkül.

A reptéren kérik az igazolást - a fogadó ország 100% -, de EU-n belül ahol van határellenőrzés - horvát-szlovén határ, Svájc - ott is.


Ugyanis nem egy apa-anya "felejt el" visszajönni a gyerekkel.

2018. ápr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szlovén határon volt is ebből gebasz már, de Svájcban Biascánál is szállítottak le 12 évest+apját a vonatról, hogy okés, amíg anyuka nem egyezik bele, hogy bejöhetnek az országba, nem mennek sehová.


EU nem szigorú, sajnos ott oda viszi a másik a gyereket, ahová akarja - kivéve repülő.

2018. ápr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"közös felügyelet" "anyánál a két gyerek" Ez azt jelenti, hogy az anyánál vannak elhelyezve a gyerekek, csak az apa nincs megfosztva a felügyeleti jogtól.


Én Kanadába is utaztam többször a gyerekemmel, pedig ott nagyon szigorú az ellenőrzés. Vittem a gyerekelhelyezési határozat hiteles fordítását. Ellenőriztek Bécsben, Frankfurtban majd Vancouverben, és mindenhol elfogadták. Idén Budapest, Torontón keresztül tovább gond nélkül.


"1 Milyen körülmények között viheti gyermekét jogszerűen külföldre egy szülő a másik szülő hozzájárulása nélkül?

A) Általában a szülő a gyermekét nem huzamos időre, illetve nem letelepedés céljából a másik szülő hozzájárulása nélkül külföldre viheti. Ennek esetei az alábbiak lehetnek:


a szülők közösen gyakorolják a szülői felügyeleti jogot;

a szülők megállapodása vagy a bíróság döntése alapján a szülők egyike gyakorolja a szülői felügyeleti jogot, de a másik szülő felügyeleti jogát a bíróság nem korlátozta vagy nem vonta meg;

a szülő az őt megillető kapcsolattartási jog keretében a kapcsolattartásra meghatározott időtartam alatt viszi a gyermeket külföldre, kivéve, ha a bíróság vagy gyámhatóság ettől eltérő rendelkezése folytán a másik szülő hozzájárulása szükséges."

2018. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és én nem adok írásos engedélyt és még is meg próbálja repülővel vinni hogyan tudom már az elején meg akadályozni hogy ne is próbálkozzon?
2018. ápr. 2. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!