Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is van különbség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is van különbség a nem haragszom és megbocsátok kijelentés között?

Figyelt kérdés
Pár hete egy számomra fontos embert bántottam verbálisan mire kijelentette hogy nem hajlandó velem a továbbiakban beszélni. Engem rettenetesen bánt a dolog és már sokszor próbáltam ezt neki elmondani és csak azt szeretném hogy megbocsásson. Azt mondja hogy nem haragszik. Úgy gondolom hogy attól hogy nem haragszik még nem bocsátott meg.

2018. máj. 11. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor be kell érned azzal, hogy nem haragszik.
2018. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül van. Hagyd békén inkább szegényt.
2018. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 iamaveryniceguy ***** válasza:
Nálam nagy különbség van a kettő között, lehet nála nem, de lehet mégis, de lehet mégsem, de lehet...
2018. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt szokta mondani,hogy megbocsájtok,de nem felejtek.

Amúgy ebben az esetben amit leírtál igen van különbség.

2018. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs különbség. Mert nem tudok elképzelni pl egy olyat, hogy "nem haragszom, de képtelen vagyok neked megbocsátani".

Ez a két kifejezés ugyanarra utal. Örülj a "nem haragszom"-nak is, más talán haragudna egy ilyen incidens után, bármiről volt is szó.

2018. máj. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 iamaveryniceguy ***** válasza:
100%

Kifejtem, hogy nálam miben különböznek, hátha ez a hasznodra lehet még.


Amikor "megbocsájtok", akkor a jövőben már nem lesz hatása semmire annak a dolognak, ami történt. Kvázi tiszta lappal kezdünk.


Amikor "nem haragszok", akkor haragot nem érzek az illető iránt (nem vágnám arcon, tudok vele beszélgetni, stb), de amit tett, az a jövőben is hatással lesz ránk.


Egy példával élve:

Cserben hagyott a párom egy bizonyos szituációban és én megbocsájtom neki ezt, így a későbbiekben már nem számít. Úgy fogunk élni, mintha meg sem történt volna, mert mondjuk valami nagyon nyomós oka volt rá, hogy ezt megtette.


A párom megcsalt engem. Eleinte haragszok rá, látni sem akarom. Aztán később már elmúlik a harag és tudom neki azt mondani, hogy nem haragszok rá. Még beszélgetni is beszélgethetünk. Amit tett viszont sose fogom tudni megbocsájtani, ezért mindenképpen szakítanánk.

2018. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg nem haragszik, (tehát nincs mit megbocsátania), csak el akar zárkózni előled, hogy többet ne bánthasd meg. Ezt nem akarja rádbízni, mert egyszer már nem tudtad felmérni, hogy azzal bántó leszel, amit mondani fogsz neki; úgyhogy nem akarja újra rádbízni; hanem biztosra akar menni, hogy soha többet ne sérthesd meg; mert nagyon érzékeny.
2018. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*védőpajzsot fölvont maga köré.
2018. máj. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6 os válaszoló én is így gondolom. Illetve nekem is megfordult a fejemben az amit a 7 es válaszoló írt.
2018. máj. 11. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!