Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire számít a családi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire számít a családi háttér egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2018. máj. 29. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a családi háttér számít.
2018. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Pusztán annyira mint a "saját börtönöd" falának színe.


Vagy mint egy zuhanó repülőgépen a légcsavar.

2018. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen is és nem is számít.
2018. máj. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Számomra valamennyire számít.
2018. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon meg tudja könnyíteni vagy keseríteni az ember életét...szakítottam már azért,mert a leendő apösom annyira kibírhatatlan volt,hogy megmérgezett mindent. A párom hozzá volt szokva,hogy milyen,de én egy merőben más családból származom és én nem tudtam elviselni,hogy üvöltözik,követelőzik..nyilván a párombak is szerepe volt abban,hogy szakítottam,hiszen ő hagyta az egészet..de belegondoltam,hogy netán lenne egy gyerekünk..sosem tiltanám meg neki,hogy a nagyapjával legyen. A páromtól sem kértem,hogy szakadjon el az apjától. Nem kérhetek ilyet..ha magától nincs rá igénye. Tűrhettem volna ezt életem végéig....ezért hát szakítottam...
2018. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Szamit. Nagyon nem mindegy, hogy a parod csaladja megkeseriti az eleteteket vagy egy normalis, osszetarto, befogado csaladja van.
2018. máj. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ..

Ismerek olyan kapcsolatot, ahol nagyon sokat számít és nem jó értelemben. (Anyós lakik a párnál, nem takarít, nem dolgozik, nem főz, semmi házimunka, stb.)


Ami engem illet, nekem is szörnyű a családi hátterem, de már külön élek, nem tartom a kapcsolatot a szülőkkel, vannak más (normális) családtagok, őket imádom.

Én mondjuk saját magam miatt döntöttem így, így se az én életembe, se a kapcsolatomba nem szól bele senki, nem húznak le pénzzel, nem húzzák le a hangulatomat, stb.

Önző vagyok, tudom, de ha nem ilyen lennék, már nem itt tartanék. Ha a szüleimen múlt volna, az iskolát nem fejezem be, nem hogy önálló életet kezdjek..


Szóval visszatérve a kérdésre: Ha rossz a családi háttér és hagyja az ember, hogy ez behálózza az életét, meg úgy áll hozzá, akkor igenis számít egy kapcsolatban, de lehet úgy is alakítani ezt, hogy ne függjön az emebr semmilyen szinten a családjától, akkor szerintem úgy nem gázos. Helyzetfüggő meg emberfüggő teljesen.


25N

2018. máj. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat számít. Még akkor is, ha esetleg nem élnek már a szülők. A nevelés, amit gyerekként kapott az ember, nagyon nagy hatással van az egész életére, párkapcsolatára, emberi kapcsolataira. Pl. ha gyerekként azt látta, hogy az apja veri az anyját, akkor valszeg ő is bántalmazó lesz, mert belevésődött, hogy az asszony verve jó... Vagy azt látta, hogy a szülei folyton veszekednek, akkor nem fog tudni konstruktívan vitatkozni, mert érvelni csak ordibálva lehet, vagy gyerekkorában folyton fikázták, alázták a szülei, akkor önbizalomhiányos felnőtt lesz belőle stb.
2018. máj. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy ha verést meg veszekedést lát a gyerek, akkor ő is verni meg üvölteni fog.. lehet,hogy verni fog és kiabálni, de lehet hogy szorongó lesz, vagy valamilyen személyiségzavar alakul ki, önértékelési problémákkal.. pl... nagyon nem egy kimenetele lehet a dolognak. Abban mondjuk egyet értünk, hogy pozitív hatással biztos, hogy nincsen..

2018. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!