Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nárcisztikus jellemét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nárcisztikus jellemét hordozok, akkor lehet esélyem egy boldog párkapcsolatra?

Figyelt kérdés

Kb másfél éve írta ezt le rólam egy szakértő, egyszeri találkozás után.3 hosszú kapcsolaton vagyok túl. Mindnek én vezettem véget, de érzem, h sok hibám van és nem tudom, h miattam mentek-e tönkre... Kb 1 éve vagyok most egyedül.

Kicsit bővebben utána olvastam ennek a nárcisztikus személyiségzavarnak és eléggé elkeseredtem. Én nem ilyennek ismertem önmagam. Bár, csak bizonyos vonások igazak rám.

Nem magasztalom magam és az önbizalmam is a béka feneke alatt van. Gondoskodó típus vagyok és érdekel, h mi van másokkal. Viszont, sajnos tényleg hajlamos vagyok túl sokat foglalkozni magammal és magamról mesélni. Tényleg kevesebbet érdeklődök mások iránt, mint ők irántam. És sajna az is igaz rám, h eléggé tudok az aktuális páromhoz igazodni bizonyos dolgokban, mintha félre dobnám a saját személyiségem. Viszont nem szeretek döntéseket hozni és nem is hiszem megrögzötten, h csak az én tanácson a jó. A kritikákat nagyon rosszul viselem és minden apróságon megbántódok. Kínosan ügyelek, h minden tökéletes legyen rajtam, fenn akadok a részleteken. Magamon kívül senkit sem kritizálok, inkább mindenkiben meglátom a jót és ennek hangot is adok.Nagyon őszinte vagyok és sose túlzok, viszont tényleg szeretek villogni színes sztorikkal :( egyébként a középpontban nem szeretek lenni, de tényleg szeretném lenyűgözni a környezetem. Fura volt ezekkel szembesülni és basszus...tényleg ilyen vagyok.


Minden leírásban azt olvastam, h a nárcisztikus embereket messziről kerüljük el.

Semmire se vágyok jobban, mint egy boldog párkapcsolatra.

Mit gondoltok? Tudatosan tudok ezeken változtatni?



2018. jún. 8. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Először magadat tedd rendbe.
2018. jún. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A nárcisztikussal nem az a gond, hogy szeret villogni, hanem az, hogy sosem ismeri el a hibáit. Mindig a másikra fogja őket, a másiknak építi le az önbizalmát. Ezzel teszik tönkre a másikat.


Ha ilyen dolgaid is vannak, akkor ezeken a legfontosabb változtatni.


22/N

2018. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azon vagyok, ezért is félek belevágni egy új kapcsolatba, nem akarom elcseszni.
2018. jún. 8. 12:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell azonnal belevágni egy kapcsolatba. Dolgozz magadon, próbáld felismerni a hibáidat élesben is, ismerkedj, de amíg nem vagy biztos, addig ne akarj szerintem semmi komolyat.
2018. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,nem tudom. Bár az exemet hibáztattam, h tönkrement a kapcsolatunk, de ott több tényezős probléma volt, beleértve az anyját is. Sokat gondolkodom ezen,h valyon én mennyire voltam hibás? Akkor áldozatnak éreztem magam. Lehet nekem is máshogy kellett volna hozzáállnom. Többnyire beismertem, ha hülye voltam. Bár...ki tudja egy kívülálló lehet, h másképp látja.
2018. jún. 8. 12:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy imádkozhatnál Istenhez pl, hogy segítsen neked. Meg ha tényleg vannak olyan jellemvonásaid, akkor meg kéne érteni azt a szituációt, ami ezt kiváltotta, okozta. Vagy nemtom. Amúgy az emberek pl sokszor tudatlanok, tehát nem feltétlenül csak úgy viselkednek a másikkal, ahogy az nekik jó. Nem jó, ha törést okoznak másnak, viszont az sem, ha a gyermeküket elkényeztetik. Mind a kettő talán okozhat ilyesmiket.
2018. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, pár év és lecseng ez a "mindenkinárcisztikus" bullshit. Ezelőtt az introvertáltságot húzták rá még a bulis emberekre is, most mindenki nárci lett.

Nálad gázabb emberek is vannak kapcsolatban. Keress olyat, akivel passzoltok.

2018. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia Kedves kérdező. Hogy telik a napod? :)

25/f/180/83/BP/helyem nincs.

2018. jún. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Általános iskolában 2 éven keresztül ütöttek és vertek, pedig egy pici, csendes, visszahúzódó lány voltam. Kitépték a hajam, megdobáltak petárdával, teletömték a ruhámat hóval, megaláztak az egész iskola előtt... A szüleimtől hiába kértem tanácsot, nem segítettek, figyelmen kívül hagyták. 2 évre rá elvertem az összes fiút, aki megpróbált bántani (mivel én rendszeresen sportoltam,jobb fizikumban voltam). Rengeteget kellett verekednem. Azt hiszem, ezt sose tudtam feldolgozni és mái napig élénken élnek bennem a történtek.
2018. jún. 8. 13:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Megértem a nehéz időket, de ez régen volt. Nem nyalogathatod örökre a sebeidet. Ideje felnőni a feladathoz és végre megpróbálni feldolgozni, elengedni.
2018. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!