Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm állandóan cirkuszol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm állandóan cirkuszol, hogy elfogy itthon a kaja és azért mert eszek?

Figyelt kérdés

Folyamatosan megy a veszekedés azon, hogy elfogy amit vesz a boltban. De hát ez a normális nem? Nem azért vesszünk valamit, hogy kidobjuk. Konkrétan azért jött belém ma reggel, mert meg mertem kérdezni, hogy hozott-e egy felvágottból. Mivel tegnap igen, tegnap előtt igen, de mind a két nap azt reggeliztem/vacsoráztam és elfogyott. Nekem sajnos nem elég 10-15dkg felvágott max 1 napra de ezt nem érti meg csak sérteget érte, meg sorolja, hogy mennyi pénzt költött el kajára. Ez normális lenne egy kapcsolatban?


Komolyan ott tartok, hogy inkább félrerakok minden havonta egy bizonyos összeget a fizetésemből és befizetek menüre és csak azt fogok enni amit a saját félretett pénzemből megveszek.


2018. jún. 17. 09:19
 41/98 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyunk már fiatalok sem. Én 28 vagyok ő pedig 26.


26-28 évesen nem fiatal? Najó, ennél azért kiugrottak a szemeim :D Akkor úgy tűnik az a baja, hogy meghíztál, nem tetszel így neki annyira, csak nem akarja a szemedbe mondani, hanem a kajánál közelíti meg a dolgot. Basszus, tiszteld már a párodat annyira, hogy megpróbálsz jól kinézni neki, nem pedig csak belepunnyadsz az egészbe.

2018. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 anonim válasza:
97%
Ha elfogy 15 dkg felvágott egy nap, akkor vegyetek többet, nem kell túlbonyolítani.
2018. jún. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 A kérdező kommentje:

# 39


Lényegében igen. Délután 7 körül már vacsora van.


# 40


Megosztjuk a munkát. Nem ő csinál mindent. Bevásárolni általában ő jár.


# 41


A fiatal alatt arra gondoltam, hogy 20-21 évesek.

2018. jún. 17. 10:23
 44/98 A kérdező kommentje:

# 41


Egyébként nem nézek ki rosszul. 182 cm vagyok és olyan 83 kg kb.

2018. jún. 17. 10:24
 45/98 anonim ***** válasza:
93%

"Nem vagyunk már fiatalok sem. Én 28 vagyok ő pedig 26." - Nem vagytok fiatalok? :-D Ne már... 33 éves vagyok, fitt, és nem túlsúlyos, még idősebbeket ismerek, akik aktívak, fittek, félmaratonokat futnak, terepfutásokon vesznek részt, de te nem érzed fiatalnak magad... Röhej...


Mellesleg nem értem, ha ennyire fogy a felvágott, miért a szeleteltet veszitek és nem a rudat, ami anyagilag is jobban megéri, ha nem romlik rátok, és nem kell centizni a mennyiséggel, meg minden nap vásárolni? Szerintem, ha a barátnőd amúgy nem szereti, csak te, akkor inkább az a problémája, hogy állandóan menni kell venni. Egyszerűen rosszul tervezitek meg a bevásárlást.

Én pl. olajból keveset használok, ezért nem veszem meg a gazdaságosabb nagyobb kiszerelést, mert tönkremegy, de ami mondjuk rendszeresen fogy, és nem csak szökőévente egyszer szedem elő, abból megveszem a gazdaságos nagyobb adagot. Ha eddig nem tettétek, és nem megy reflexből a bevásárlás, akkor írjátok össze, miket szoktatok venni, az milyen ütemben fogy, mennyire tartós termékről van szó, élelmiszer esetén lehet-e pl. fagyasztóba tenni (a kenyeret pl. fagyasztom szeletelve, nem penészedik, nem szárad ki, és kb. negyed óra alatt felolvad, és olyan, mint a friss), aztán a következő vásárlást már ez alapján tervezzétek.

2018. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 A kérdező kommentje:

# 45


Nekem a 28 már nem fiatal. :D Közepes életkor szakasz szerintem. A fiatal lét számomra olyan 25 éves korig tart.


Egyébként úgy vettem észre, hogy ő sajnálja az ételre a pénzt. Inkább megveszi az olcsóbb rossz minőséget mint a drágábbat ami normális és egészséges. Sokszor inkább vesz egy rossz minőségű ketchupot például ami olcsóbb 300 forinttal. Persze ízre sokkal rosszabb, és általában egészségtelenebb is.

2018. jún. 17. 10:29
 47/98 anonim ***** válasza:
37%

Nem értem mit kell ezen ennyit cirkuszolni. Egyrészt gondolom jár- ha nem is minden nap, de minden másnap boltba, akkor miért esik nehezére mindig vinni haza felvágottat is?! Mi minden boltba menéskor veszünk.

Másrészt meg ne csak 10-15 dkg-ot vegyen, hanem vagy 30-at. Mi a nehéz ebben?!

2018. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:
98%
No de akkor miért nem teszitek azt, amit itt már többen több hozzászólásban emlegettek? Egy közös vásárlás hétvégén valamelyik reggel és akkor megveszitek az egész heti "szendvicshez valót", felvágottat, sajtot, ekkor te magad is ott vagy, tudod pakolni pluszban, ha látod, hogy kevés. Készítsetek listát, gazdaságosabb is egy nagyobb bevásárlás és utána tejet, kenyeret, zöldséget venni csak hazafelé, azt sem minden nap. Az eleve kapufa, már az elgondolás is, hogy 10-15 deka felvágottakért rohangálni naponta a boltba, ha úgyis nyilvánvaló, hogy elfogy seperc. Sokkal jobb, ha frissen a plultból vesztek pár félét kimérve és a védőgázas verziók maradnak tartalékban. Lehet a mókuskereket unja, hogy kvázi az "élelmezéseddel" és az ehhez kapcsolódó logisztikával megy el rengeteg ideje, mert attól még, hogy a te beosztásod ilyen, biztosan ő is dolgozik, nincsen kedve minden nap evvel vesződni. Rossz a szervezés és a csapatmunka. Egy hétvégi közös nagybevásárlás és beszéljétek át nagyjából a következő heti menüt, ahhoz is megvenni amit lehet, lehet ő is szívesebben fogalakozik vele, ha tudja mit fog főzni és hozzávalók is vannak otthon, meg mennyiségileg betervezi, hogy 2 napra elég legyen. Ha hétvégén főztök, akkor maradjon legalább hétfőre. Kedden egy újabb valami főtt, ami elég szerdáig, ezután akkor a csütörtöki főzéssel együtt "csak" heti két alkalom marad neki, ha a hétvégét átvállalod. Ezekre az alkalmakra megbeszélt menü, gyors, egyszerű kaják és már sincs baj. De így boltba szaladgálva, 10 dekánkénti adagokkal nem juttok előbbre, meg ha te nagy étvágyú vagy, igenis mondd meg mit készítsen (munka mellett nyilván ne vadas marha legyen a kívánság hétköznap estére), ne ő találja ki és ahhoz vásároljatok is be előre. Amennyiben pedig ezek után sem jön az üdvözítő megoldás és úgy véled egy gyorstűzelésű kazán van a gyomrod helyén és egy komplett családi adagot elpusztítasz akkor is, ha ezentúl normális, nagyobb adagokat főz, akkor meg készítsd el magadnak, vagy egyél hideget. Tényleg nem elvárható senkitől, hogy napi szinten ez zúduljon a nyakába, akkor sem, ha történetesen bányász az ura.
2018. jún. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 anonim ***** válasza:
94%
Akkor (a ketchupos példánál maradva), nem lesz könnyű annyira, mert eltérőek az igényeitek. Át kellene beszélni, hogy ki miből tudna engedni, és ki mihez ragaszkodik.
2018. jún. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
75%
Eddig is látszott, hogy nem vagy százas, de miután 28 évesen középkorúnak titulálod magad...inkább no comment.
2018. jún. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!