Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi magas férfi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi magas férfi a fiatalok között?

Figyelt kérdés
Eddig magasnak gondoltam magam (190 cm), de az utóbbi időben lépten-nyomon hozzám hasonló magasságú vagy magasabb férfiakat látok, az alacsonyabbak kerültek kisebbségbe, pedig régen ez nem így volt. Mi történhetett?
2018. aug. 5. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
A táplálkozás (minden élelmiszert- főleg a húsokat- telenyomnak növekedési hormonnal hogy minél hamarabb, és minél nagyobbak legyenek. És ez bizony ránk is hat, mármint a gyerekekre)
2018. aug. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Evolúció. A nőknek a magas férfiak tetszenek, ezért ők tudják továbbörökíteni a génjeiket. Ezért lesznek egyre magasabbak az emberek.
2018. aug. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem a szüleim és nagyszüleim között sincsen magas ember, én mégis az lettem.
2018. aug. 5. 09:16
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

:)


185cm vagyok és sokkal közelebb a 40-hez, mit a 30-hoz.


Az iskolában még 2. voltam a fiúk között magasságban, és az első srác is csak 1-2 centivel volt magasabb (és úgy amúgy is magasnak számítottam)


A mostani fiatal srácok között ez a magasság lassan átlag, és rengeteg 190 feletti srácot látok.


(az egy másik kérdés, hogy többségük közben 70 kiló, szóval marha magasak, de nem nagyon mozognak).



És egyrészt van egy folyamatos magasság növekedés, másrészt ennek az okai között valóban a táplálkozást szokták említeni, de a folyamat nem most kezdődött csak nem látványosan gyors.

2018. aug. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Mint az első is írta főleg a táplálék láncon átszivárgó hormonkészítmények hatása, ráadásul az átlag magasság kb a felegyenesedés óta növekszik, megnézel pl múzeumban egy páncélt elsőre azt hiszed egy kamasz kölöké volt közben akkoriban ekkora volt egy átlag férfi
2018. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a táplálkozás csak egy faktor, az csak ahhoz elég, hogy mindenki elérje a genetikailag meghatározott maximális magasságát (ha alultáplált valaki gyerekkorban, akkor jellemzően nem éri el azt a magasságot, amit amúgy el tudna).


a hormon készítmények europában kevésbé jellemzőek, az inkább az USA problémája volt, valamint az emberiség átlagmagasságának növekedése korábban kezdődött, mint a hormon készítménnyel etetett állatok megjelenése.



Az egészen pontos okokat senki nem tudja, de sokak szerint az is közre játszik, hogy a magas, nagydarab férfi vonzó, míg nőben a pici, törékeny inkább az ideál.


Ezt az elméletet támogatja az is, hogy a nők átag testmagassága is nőtt az évszázadok során, de arányaiban elmarad a férfiakétól, pedig a nők is jobb minőségű/mennyiségű táplálékot esznek, és ugyanúgy esznek hormon kezelt élelmiszert.

2018. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy az első írta.
2018. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy 80-as évekbeli IPM magazinban a túlzott alumíniumfogyasztásnak (túlnyomórészt evőeszközök révén) tudják be a népesség testmagasságának a növekedését, a testmagasság csökkenését pedig szerintük a foszfor túlzott fogyasztása okozza. Fogalmam sincs, hogy ez valóban így van-e, csak leírtam, amit olvastam.
2018. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!