Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt miért nem értik meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt miért nem értik meg, hogy azok az elvárások amik teljesítményeken alapszanak, mint meghatározott fizetés, diploma megléte, kocsi, külön élés stb. ezek érdek elvárások és semmi köze nincs a szeretethez?

Figyelt kérdés

A szeretet ellentéte az érdek. A másik emberbe nem a teljesítménye alapján szeretünk bele, hanem a lényébe. Ez ösztönös. Viszont az egyáltalán nem ösztönös, hogy valaki a másik társadalmi rangjába szeret bele, ezzel a saját ösztönét nyomja el.

Mondjuk tételezzük fel egy anarchista társadalomban élnénk, ahol mindenki egyenlő nincsenek osztályok, nincs hatalom és nincs versengés, teljesítmény. Ott csak az fog számítani, hogy milyen ember a másik és nem egyéb tényezők, hogy mit tett le az asztalra. Engem pl. nem érdekel, hogy mit ért el eddig az életben a másik, hanem az a fontos, hogy élvezzük egymás társaságát, vonzódjunk egymáshoz szexuálisan és szeressük egymást.


2018. nov. 7. 22:18
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
79%

Neked kéne megértened, hogy ezek az elvárások nem léteznek. Azok találták ki, akik ahelyett, hogy önmagukban keresnék a sikertelenségük okát, másokat hibáztatnak.

Egyébként is azt látod, amire figyelsz. Ha ilyen nőket látsz, az a te hibád. Én nem látok ilyen nőket sehol. Biztos vannak, de engem nem érdekelnek.

2018. nov. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem csak ilyen nőket látok, de a jelenséget szoktam látni. Persze a férfiaknál is vannak érdek elvárások.
2018. nov. 7. 22:22
 3/39 anonim ***** válasza:
41%

"Neked kéne megértened, hogy ezek az elvárások nem léteznek. Azok találták ki, akik ahelyett, hogy önmagukban keresnék a sikertelenségük okát, másokat hibáztatnak."


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..


Ha nem léteznek, olvasd el a 18. választ. Meg a többit sem árt.

2018. nov. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
91%

"Engem pl. nem érdekel, hogy mit ért el eddig az életben a másik, hanem az a fontos, hogy élvezzük egymás társaságát, vonzódjunk egymáshoz szexuálisan és szeressük egymást."


Nem érdekel, mit ért el a másik az életben? Pedig az bizony eléggé meghatározza az ember egész lényét, mentalitását, gondolkodásmódját. Bizony elég sokat elárul valakiről az, ha mondjuk 30 éves kora felett sincs igénye arra, hogy esetleg leváljon a szüleiről és ne az anyja mossa a gatyáját. Vagy az, hogy beéri valami szar melóval, amit utál, ráadásul szarul is keres vele, ahelyett, hogy tanulna, képezné magát és megpróbálna feljebb lépni.

2018. nov. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
85%

Pusztán a lényedbe csak anyukád fog beleszeretni

A kapcsolatokban elvárások vannak, adok kapok

Kimondatlanul is. Te nem várod el , hogy a nö hozza a kapcsolatba a szépségét , fiatalságát, bájosságát, es az se árt , ha nincs leégve anyagilag

Neked is vannak elvárásaid, hidd el , igy a nönek is lehet merr te se allnak szóba vele ha csúnya lenne es púpos

2018. nov. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
70%

#3

Már mondtam. Mindenki azt veszi észre, amire figyel. És az ember általában azt keresi másokban, ami benne is megvan. Van is erre egy jó mondása a magyarnak: mindenki magából indul ki. Azért hiszed azt, hogy ilyenek a nők, mert valójában te is így gondolkodsz.

2018. nov. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
85%

A szerelem nagyon cuki. De nem tudod vele befizetni a csekkeket.

Legyünk romantikusak, költözzön össze a pár mert 0-24ben együtt akarnak lenni. De miből? És hogyan? Nyilván azt mondod, hogy nem számít. Most még.

Eskü, amíg a szüleimmel éltem és nem kerestem pénzt, addig nem volt fontos. Egyedül élek es viszonylag jól keresek. Plusz egyetemre is járok. Nyáron dobtam egy csóró pasast. Nem,nem a pénz miatt. De nehéz volt vele tervezni pl az összeköltözést. 30 éves férfi, nulla félretett pénzzel. Kb a lakbér +rezsi felére futotta neki. Kérdeztem, hogy akkor a kaja stb? Mindent én? Sosem válaszolt rá rendesen, végül össze se költöztünk.

Ezek után elvárom, hogy legalább annyit keressen, mint én.

Nagyon fontos szeretni a másikat.de vannak praktikus dolgok is az életben.

2018. nov. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
64%

Bocsi, de egy lusta, buta, tanulatlan, motivacio nelkuli emberbe nem tudok beleszeretni.

Az altalad emlitett dolgok pedig kovetkezmenye annak, hogy valaki tanult, kitarto, tesz valamit az eleteert.

2018. nov. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
60%
Es a vonzalombol fogsz megelni es megadni mindent a gyerekednek?
2018. nov. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
14%
7-es! Nem személyeskedni akarok, de megkérdezhetem, mit dolgozol? Komolyan elcsodálkozok néha, hogy ma magyarországon egyedül annyi pénzt tud keresni, hogy egymaga kifizet egy albérletet, meg egyetemi tandíjat, míg mások gyakorlatilag egyik napról a másikra élnek. Engem nem érint, és külföldön élek, de ilyenkor elgondolkodok, hogy most akkor mi is az igazság az otthoni megélhetésekkel kapcsolatban.
2018. nov. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!