Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van "mentőöved"?

Figyelt kérdés

Röviden.

Van egy 5 fős baráti társaságom. 3 fiú és 2 lány.

Egyik srác testvére válik és felmerült, hogy ki-mit tenne, ha így járna és anyagilag megszívná. Ekkor kiderült, hogy mindenkinek van mentőöve, lakás a szülei nevén, bankszámla anyu nevén, ahová a fizun kívüli pénzek mennek, vagy mint az egyik lánynak, aki festményeket vesz, és persze a palija nem tudja, hogy nem értéktelen vacak mázolmányok, hanem értékes, kortárs művek. Illetve a klasszikus, vállalkozás apu nevén.



2018. dec. 12. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
A mentőövem az, hogy nem hozok felelőtlen pénzügyi döntéseket. Ha meg is házasodnék, kizárnám a közös vagyont.
2018. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az eszem és a pénzügyileg tudatos döntésem. Ingyen van és legális is.
2018. dec. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

3.-nak.


Kifejtenéd, ha ekkora szakértő vagy?


Pl.: Hogy veszel BÁRMIT (lakás, kocsi, ingóság,...) a házasságod alatt, hogy ne kelljen osztozni váláskor?

2018. dec. 12. 11:36
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Van mentőövem, úgy hívják: család. Nem hagyjuk egymást bajban, ha bármi történik.
2018. dec. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Sztem ez a fajta mentőöv felesleges. Biztos vagyok benne, hogy le leszek pontot a de ha adott 2inteligens ember akkor minek? A férjemmel egyszer eljutott egy mély pontra a kapcsolatunk. És a fiúnk miatt legfőképpen úgy döntöttünk, hogy egy kis időre elköltözik apuka, hogy letisztázzuk magunkban a dolgokat. Azért ő ment el mert én vettem a házat. Amikor szóba kerültek az anyagiak tökéletesen egyet értettünk.Bizony ő is évekig pakolta a fizetését ebbe a házba, bizony ő is nagyon sokat tett,minthogy csak úgy kisemmzzem. Nem is tudnék úgy élni, hogy valakit padlóra tudok tenni, mert a szüleim nevén van a házunk. És ő sem akarta vinni a házat a fejem felől. Volt elég gond mint hogy tetézzük ezzel a gyerekes viselkedéssel. És sztem ez alap, főleg ahol gyerek is van. Be kellene már látni végre, hogy minden 2emberen múlik ami egy kapcsolatba történik és az szerint cselekedni. Lehet naivnak hisztek. De az pl aki házassági szerződéssel indít egy házasságot kB bele lehet xarni.
2018. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
4) úgy, hogy házassági szerződést kötök és nem osztozok semmin. Nem tudom mi olyan nehéz ezen.
2018. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pénzügyi mentőöv MINDIG kell. Nem csak válás esetére: beteg leszel tartósan, elveszted a munkahelyed, ingatlanodat komoly kár éri, összeöröd a kocsid, stb. sorolhatnám.


Nem spéci a válás esetére kell fenntartani pénzt, de egy ún. "emergency fund" (vésztartalék) mindig kell legyen, tudatosan félre kell rakni arra.

Ideális esetben 3 teljes havi keresetednek megfelelő pénz legyen rajta MINIMUM. Pl ha elveszted az állásod ne kapjál pánikrohamot, hogy a jövő havi számláid hogy fizeted ki.


30N

2018. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
A mentőöv én magam vagyok. Húsz éves korom óta már elég jól megtanultam, hogy hogyan tudok megállni a saját lábamon, (mindent önerőből értem el), és milyen lépéseket kell időben megtennem a jövőm biztonsága szempontjából...és még is teszem.
2018. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Konkrét mentőövem nincs. Van egy kis anyagi tartalékom a számlámon és a közös anyagi javakat osztanánk. Nagyjából ennyi. Értelmes emberek vagyunk, nem gondolom, hogy ezer forintokon vitatkoznánk, a lakás pedig egyértelműen fele-fele, hisz egyformán tettük bele a pénzünket a vásárlásba, bútorozásba is. Mindenki úgy megy, ahogy jött, csak egy kicsit több pénzzel.
2018. dec. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szarrágó egy kapcsolatban. Van egy üres lakásom, az csak az enyém, mert családi örökség. A párommal bérelt lakásban élünk, amit közösen rendeztünk be, de ha válásra kerülne a sor, én egy bőrönddel jönnék csak el, otthagynék neki mindent, pedig egy 2 szintes lakásban van bőven cucc. Én úgysem érezném jól magam azokkal a tárgyakkal körbevéve, amik rá emlékeztetnek. Egyedül talán a kocsimat hoznám még el, mert azt imádom, és neki is van úgyis. Van jól fizető állásom, saját bankszámlám, spórolt pénzem, így függetlenségem is.
2018. dec. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!