Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Súlyos alkoholgondokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Súlyos alkoholgondokkal küzdök egyre jobban, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tavaly volt a szakításunk,volt hogy beszéltünk,volt hogy nem,próbáltam túltenni magam,magamra erőltettem olyan dolgokat ami kicsit kizökkent ebből,és normális dolog,de minden pénzbe kerül,nincs annyi pénzem hogy állandóan kitaláljak valamit,bulik sztornó.Odáig jutottam hogy lassan még azt a kevés pénzemet is alkoholra költöm,amit egyedül megiszok.Jobb esetben kidőlök,rosszabb esetben égve hagyom a gázt miközben nekiállnék főzni valamit,török-zúzok ha van mit,külső területen,eldobálom a telefonomat,agresszív vagyok.Meg írkálom a hülye sms-eket.Másnap aztán tiszta depis vagyok,elegem van magamból,harmadnap megint kezdődik megint.Egyszerűen nem tudok túljutni a sérelmeimen,meg rajta.Pedig volt 1 idő,hogy végre azt éreztem minden oké,minden rendben,de megint elkezdődött.Te mit csinálnál a helyemben ?
2018. dec. 26. 22:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nő vagyok.
2018. dec. 26. 22:12
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Elvonó, utána pszichológus (nem pszichiter, az függőt csinál belőled).

32/f

2018. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha egyedül nem tudsz kilábalni ebből, akkor segítséget kérnék. Egyedül élsz? Van családtag, barát, barátnőd a közeledben? Költözzön hozzád, aztán töltsétek együtt az időt..

Legrosszabb esetben elvonó. A Merényi Gusztáv részlegében voltam látogatóként.. nem szép látvány, de több évig leszokott az illető a piáról egy intenzív 2 hetes bentlét után. Bár mostanában néha-néha megint elővesz 1-1 üveggel.. de sokkal jobb a helyzet.

2018. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Beballagnék a helyi kórházba segítségért.

De gondolom ezen már túl vagy, úgyhogy fogalmam sincs.

2018. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 .:bezzegrégen:. ***** válasza:
100%
anonim alkoholisták csoportja, iszákosmentő-szolgálat,(ez utóbbi egyebirant bentlakásos.) A helyi csaladsegitő pszichológiai szolgálata. írtad a depit. oda pszichológus kell. nem tudom hany eves vagy, de vélhetően nem az idosebb korosztaly vagy. ez az eletmod lassan de biztosan vagja el az eselyed a normalis eletre, uj kapcsolatra, stb. tok jo h ezt latod, de ez olyan dolog amit egyedul nem lehet vegigcsinalni. és nem, nem szegyen segitseget kerni, es nem a gyengeseg jele. emberi ertekeidbol nem von le semmit. viszont ha nem valtoztatsz... nos nem jo a vege. sok sikert kivanok h mielobb rendezodjenek a dolgaid. de eloszor magadban tegyel rendet. barmilyen segito szakember ezt fogja mondani.hajrá!
2018. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Idősebb vagyok,elvonóra nem mehetek mert ha nincs fizetésem,albinak lőttek,nem lesz hol laknom.Nálunk van alkoholszonda minden nap,véletlenszerűen,eddig még megúsztam,ha iszok,próbálok mértéket tartani,de ezt így nem lehet csinálni sokáig.Igazából erről senki sem tud.Vagyis sejtik,de nem gondolnák ezt ennyire rólam hogy mi folyik,és senkinek sem merem ezt elmondani.
2018. dec. 26. 22:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Mennyire vagy idős? Bár nem releváns, de ennyire nincs barátod, vagy csak félsz elmondani?

Mert ha az első, akkor csak az elvonó segíthet, illetve önmagad, de ez nem biztos, hogy így menne...

A legjobb, hogy odáig eljutottál, hogy baj van! Ez a legfőbb lépés..

2018. dec. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom magamat a helyedbe képzelni mert ha van sérelmem nem ülök le iszogatni.
2018. dec. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akaraterő. Más megoldás nincs.

Lehet, hogy sokat segítene, ha egy hónapig lenne veled valaki a lakásban. Nem tudnál otthon, titokban inni, az utcán se, munkában se... Addigra az elvonási tüneteken túlesel, egyszerűbb lesz megállni.

Keress valami célt: új szakma, új kocsi, nyaralás, és kezdd el félretenni rá azt a pénzt, amit eliszol. Az lesz a jutalom a végén, ha egy évig nem iszol. De amint egy korty is lecsúszik, "büntetésből" add a pénzt olyannak, aki jobban megérdemli. Menhely, gyermekotthon, anyaotthon, stb. És kezdheted újra.

2018. dec. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 .:bezzegrégen:. ***** válasza:
mint mondottam a csaladsegito pszichológusa ingyenes. meg az anonim csoportok is. es diszkrétek. ez is pont olyan mint egy komolyabb betegseggel nem menni orvoshoz. ez nem egy nátha. de ha szekemberekkel meg hasonló problémákkal küzdőkkel meg tudod osztani, sokkal beljebb vagy.
2018. dec. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!