Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érdeklem egy idő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érdeklem egy idő után az embereket?

Figyelt kérdés

Volt és van is párkapcsolatom. Hosszabbak általában (minimum 1 év).

Zárkózott, nehezen ismerkedő ember vagyok. Mindig azt várom, hogy a másik fél kezdeményezzen. Ha kialakult a bizalom, kapcsolat, akkor meg tudok nyílni és kiegyensúlyozottak a kapcsolataim. De mire addig eljutunk...

Alábbhagy az illető érdeklődése. Azért furcsa, mert leginkább online ismerkedtem, írásban. Ott annyira nem mutatkozik meg ez a problémám. Már egyébként sokat javult, gondolom annak köszönhetően, hogy voltak kapcsolataim és így tudtam fejlődni.

Új emberekkel, ha szimpatikusak, fel tudok oldódni. Legalábbis magamhoz képest. Ami náluk egy olyan átlagos szint, ami a kommunikációt illeti. De sosem mélyülnek el a kapcsolataim. Sem baráti, sem párkapcsolati téren, ha személyesen próbálkozom. Látom, hogy érdeklődnek, közelednének felém, próbálok nyitni, egy ideig megy is. Aztán egyszercsak megszakad a kapcsolat, én meg kínosnak érzem, hogy lépjek bármit is, hiszen ha érdekelném az illetőt, akkor nem hanyagolna.

Úgy tűnhet, hogy csak várom, hogy mások közeledjenek. Pedig szimplán annyi, hogy nehezen teszem meg az első lépést én. De ha kialakult egy ismeretség, akkor én is aktív vagyok a kapcsolatban. Valamiért mintha még mindig kevés lenne, amit teszek. Pedig mindig a tőlem telhető maximumot hozom.

Egyébként, akik jobban megismertek, azt mondják, hogy nagyon jó humorom van, meg értelmes vagyok, lehet velem beszélgetni bármiről. Kimozdulni is szeretek, nemcsak otthon ülni.


2019. jan. 4. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem itt egyszerűen arról lehet szó, hogy egy idő után belefáradnak abba, hogy mindig nekik kell kezdeményezniük és hogy hetekkel később sem érzik a kölcsönösséget ezen a téren. Ilyenkor visszafogják magukat, hogy hátha aktívabb leszel, de mivel nem írsz nekik, ezzel kvázi bebizonyítod, hogy egyáltalán nem érdekelnek téged és jól tették, hogy abbahagyták a próbálkozást. Elég sok példát láttam már erre a szituációra.
2019. jan. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Régen volt ilyen, ez tény. És fejlesztettem magam ezen a téren. Személyes kapcsolatokra jellemzőbb ez.
2019. jan. 4. 14:31
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Vannak ilyen zárkózottabb emberek, viszont az emberek csak kis százalékának jelent az kihívást, hogy feltörjön egy zárkózott valakit.

A legtöbben nem akarják vesztegetni az idejüket.

Ez kb. olyan mint egy zsákbamacska, belefeccölök x hetet, hónapot, akár évet aztán ki tudja, hogy az egész megérte-e.

Te láttatsz magadból valamit, amire kapsz x,y reakciót, azt ne várd, hogy bárki olvassa a gondolataidat, mikor nem teszel semmit, hogy jaj de jó lenne ha az illető odalépne hozzám érdeklődni felőlem.

2019. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Én is ilyen vagyok. Szorongás, szociális fóbia miatt főleg.


Párkapcsolatom van, így mostanában az a rész biztosan nem érint, de barátkozás az igen.


Én azt vettem észre, hogy nekem nincsen elég motivációm másokhoz. Mert pl mikor társat kerestem, akkor ahhoz bazira volt motivációm, ugye hajtottak a szükségleteim 😃

Barátkozásnál nincs ilyen. És csak „várom”, hogy „szórakoztassanak”. Nyilvén nem így kisarkítva, azért az idézőjelek 🙂

És ugye ezt a szorongás eléggé felerősíti, megerősíti.


Nálad hasonló?

2019. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan nincs, hogy MINDIG mindkét fél hibás. Pl akik járnak 2-3 hónapja, azoknál az egyik visszafekszik az exe ávyába, ugyan mit tett a megcsalt fél? Általâban semmit, mert egyszerűen nem telt el annyi idő se. Szóval a cikkben van némi igazság, de azért pl ezt a pontot én vitatnám.
2019. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4-es,

Igen. Hasonló nálam is a helyzet. Annyiban javult, hogy mivel rákényszerültem, hogy kommunikáljak emberekkel, így már nem félek annyira ilyen helyzetekben. Viszont elmélyíteni a beszélgetést, vagy érdeklődni sokszor nehéz. Pedig érdekel a másik és ha magától mesél, szívesen meghallgatom, de amikor érzem a feszültséget, hogy várja a kérdéseimet, illetve "rajtam a sor", akkor befeszülök és csakazértsem megy. Volt, hogy megpróbáltam és nagyon kínos volt, mint valami vígjátékban. :D

2019. jan. 4. 16:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen nő ismerősöm.

Tipikusan az a személy aki még kinézetre is morcosságot és ellenségeskedést mutat.

Én meg úgy voltam vele hogy na majd én "betöröm" :)

Ez annyira jól sikerült, hogy azóta is keresi a társaságom,és ha teheti közös programokat tervez.

Nagyon sokat beszélgettünk, mindent elmondtunk egymásnak.

Jó barátok lettünk,azóta is sokat hülyülünk.

Mindenki aki látja,csak azt mondja hogy milyen morcos, meg mogorva,én meg csak azt mondom rá hogy meg kell ismerni:)

30/f

2019. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Értem.


Ilyenkor csak így lehet, ez a legjobb. Bele kell menni a kínos helyzetbe. Hozzászoktatni magad. Tanulni belőle, tapasztalni. Mert hiába olvasol róla, végül a tapasztalásnál tudsz közelebb kerülni a feloldódáshoz.

2019. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én mindig mosolygok az emberekre. Meg nevetek a vicceiken. Nem hinném, hogy morcosságot sugallnék. :) De sokan megközelíthetetlennek gondolnak, pedig engem is csak meg kell ismerni. :D
2019. jan. 7. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!