Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kísért engem a párom ex...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kísért engem a párom ex menyasszonyának képe?

Figyelt kérdés
Párkapcsolatom mondhatni a tökéletesség határát súrolja, igaz még csak 1 éve vagyunk együtt, de hatalmas szeretet, tisztelet és odaadás van köztünk. ((én 20 vagyok, a párom 27)) Párom előző kapcsolata viszont 8 évig tartott, ahol az utolsó 3 évben már menyasszonyának kérte és együtt is laktak évekig. Elfogadtam a múltját, nem bukkan fel az ex soha,én mégis borzasztó undorral hallgatom a nevét is akárhányszor felkerül, a közös történeteket ha véletlen elhangzik egy is. Persze ez elkerülhetetlen, hiszen 8 év alatt az emberrel rengeteg dolog történik. Így akár csak utalást hallok párom hangjában arra, hogy valamiről eszébe jutott az exe, vagy hogy az ex velem szemben mennyivel rosszabbul csinált valamit, vagy mi az amit utált benne, vagy hogy XY dolog is egy szakítóok volt közöttük máris azonnal görcsbe rándul a gyomrom és felmegy a vérnyomásom. Ezt persze se vita, se fölösleges hiszti nem követi, hiszen alaptalan lenne, összesen párszor mondom, hogy kissé zavar, hogy róla van szó, olyankor megint jelzi, hogy nem kell hogy zavarjon, hiszen én sokkal kitűnőbb személyiség vagyok és kapásból tud mondani vagy 10 dolgot, ami bennem kivételesen jó szemben a többi felszínes lánnyal. Szóval megint csak nem kéne, hogy zavarjon. DE: Ez az utóbbi hónapokban már annyira súlyossá vált ez, hogy a párom lakását is utálom, mert érzem az ex jelenlétét az ágyban, ahol most én feküdnék, a kádban ahol fürdök és a konyhaasztalnál, ahol ennék. Mondhatni kísért az ex menyasszony jelenléte és minden, amit tudok róla. Egyszer sem találkoztam vele, egyetlen képet láttam csak róla, de beleégett az agyamba, és mintha mindent tudnék róla, mintha teljesen ismerném a nőt, azáltal, hogy miket hallottam róla. Mindenhol, ahol vagyok, úgy érzem, hogy az ex számtalanszor megelőzött engem, és olyan érzésem van, mintha ÉN lennék Ő. Emiatt nem is járok már át párom lakásába az utóbbi 2 hónapban, ami neki nyilván rosszul esik. Ez sem tűnt megoldásnak,hiszen párom autójába ülve is azt érzem, hogy az ex 8 évig ült ott, ahol most én. Párom nem tesz szándékos megjegyzéseket arra, hogy az ex miben volt jó, mindig pont azt hangsúlyozza ki, hogy mennyire örül nekem, mert én intelligens vagyok, talpraesett, vidám és felszabadult stb stb. ami az előzőre nem volt jellemző. Mindenben dicsér és jelzi, hogy kivételesen extrém és jobb vagyok az összes többi lányhoz képest. De akkor miért mégis ezen kattog az agyam folyton? Kapcsolatunk elején ez a gond fel sem merült, örültem, hogy tapasztalt a párom, és látszik is rajta, hiszen majdnem mindent jól csinál emiatt. Vagy fél évig fel sem merült ez a gond, és aztán kezdődött el. Hogyan szakítsak ezzel az undorral és az alaptalan haraggal? Nem hiszem, hogy az segítene ha megtiltanám a páromnak, hogy említsen a múltjából ilyeneket, hiszen letagadni úgysem tudjuk ami volt. De akkor mi segít? Volt már veletek ilyen? Hogyan oldottátok meg? Várom a tanácsokat és a tapasztalatokat. Előre is köszönöm!

2019. jan. 9. 15:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%

Én is szoktam exemmel kapcsolatos dolgot, vele átélt élményt mondani párom előtt, ha a témába vág, amiről épp beszélgetünk. Mégis őt szeretem, és nem exemet! Azért szakitottam én vele! Szerencsére őt nem zavarja, ő is fel szokta ritkán hozni exekkel kapcsolatos dolgait, ha úgy van. Ennyi.

32 N

2019. jan. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Akkor helyesbítve: én úgy gondoltam, hogy elfogadtam a múltját. Azért örülök neki, hogy volt hosszú kapcsolata, mert ettől lett ilyen okos és megértő. Nem csináltam belőle még vitát soha sem, nem hiszem, hogy szeretné még. Nyáron kérdeztem, hogy hiányzik e neki. Akkor még azt mondta hogy persze hogy hiányzik, és szereti is mert ha kellene neki valami, akkor segítene. Ebből támadt szerintem bennem az ellentmondás, hogy akkor ezt mondta, pedig sem előtte sem utána nem volt erre egyetlen jel sem.

Önértékelési problémáim nincsenek, nagyon szeretem magam :) Külsőleg és belsőleg is elfogadom minden tulajdonságom. Csak ez ami bánt. Sajnálom, hogy ilyen sokszor van szó az exről :( Nekem is volt hosszú kapcsolatom, de nincs olyan beszédtéma, vagy szituáció, amiről eszembe jutna mindig, vagy felemlegetném. Persze ismerem a volt kapcsolatát, azt is hogy miért ment tönkre, és hogy a végén már utálták egymást. Ő is ismeri az én leghosszabb kapcsolatom történetét és azt, hogy miért ment tönkre. Nekem viszont nagyon ritkán jut eszembe a volt párom, majdnem soha, még akkor is csak a mostani dolgokra koncentrálok, ha látom, hogy ezt meg azt már az exemmel csináltam, vagy ebben meg abban hasonlítanak, inkább elfogadom a gondolatot aztán továbblépek. De nem mondogatom meg tartom észben folyton

2019. jan. 9. 18:32
 13/24 A kérdező kommentje:

Jah az első válaszolónak meg még azt üzenném, hogy volt egyszer, hogy beszélgetést indítottam a csajról. De annyira kiakadt a párom... bele-bele kérdezgettem, és mondta, hogyha még egyszer meghallja, hogy róla beszélek (vagy akár az anyja, mert az szokott még mesélni róla) akkor mindenkit kib*sz a házból. De ő saját magát nem veszi észre, hogy ő ellentétben velünk mennyire sokszor felemlíti a csajt. Mikor ez van mondom neki ugye, hogy nem akarok róla beszélni, vagy jelzem ezzel a mondattal, hogy "ne az XY-ról beszéljünk, hanem rólunk" és olyankor veszi a lapot, terel egy másik témára. De ezt nagyjából hetente elfelejti és kezdődik újra. Nehezen lehet így nem gondolni rá.

Én személy szerint jobban örülnék egyetlen nagy végleges beszélgetésnek a csajról, amiben pontosan minden ki van vesézve, mint annak, hogy két naponta egyszer csak elejti, hogy ez is volt vele, az is volt neki, ezt is csinálta, ebben is ilyen volt XY... Na de ugye akkor jön itt a baj, hogy ő ezeket az aprókat nem veszi észre, csak akkor akad ki, ha hosszan kéne róla beszélni, mint ahogy az már volt is. Azt meg nem engedi.

Pontosabban a kapcsolatunk elején még tartott az, hogy elfogadtam a múltját. És újabban tört be az, ahogy egyre többet tudok és hallok az exről, hogy mégis annyira idegesít, hogy már úgy érzem, Én vagyok Ő. Tehát csak újabban nem tudom elfogadni a múltját mégsem.

Amúgy semmi hasonlóság nincs bennünk.

2019. jan. 9. 18:45
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem. Szerelmes vagyok a páromba. Eszembe se jutnak az exeim. Nemhogy beszéljek róluk.

Hogy csináljátok:" óh szívem, képzeld Tomival jártunk ott, elmegyünk mi is? Tök jó volt akkor vele. "

Komolyan ezt így képzeljem el? Nekem ez fura.

2019. jan. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
14es vagyok. Az előzöt azoknak írtam és tettem fel kérdést akiknek természetes felemlegetni az exeiket komoly párkapcsolatban.
2019. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

13! Ök nem tudnak téged elfogadni. Azt akarják te is olyan legyél mint az a lány.

Nem fognak változni. Neked szükséged van erre?

2019. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó két válaszoddal már árnyaltabb a kép Kérdező, és így már érthetőbb is a problémád. Így nézve valóban nem neked kell pszichológus, hanem a barátod valamit nem zárt le magában, valami maradvány van benne, ami sajnos nem jó jel :/


30N

2019. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Azért, mert valakinek eszébe jut(nak) néha néha az exe(k), még nem ő(ke)t szereti, hanem a jelenlegit. Nem lehet (sajnos) kitörölni csak így egyszerűen az életünkből a múltat. Főleg évekig tartó kapcsolat(ok) esetében!
2019. jan. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18! A párjának nem csak néha-néha jut eszébe. Nekem is volt hosszú kapcsolatom. Nem emlegettem. Tudom ez rosszul esik a másik félnek mégha nem is mondja

..

2019. jan. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
#13: Az első vagyok. Így már más a kép, és így jobban megértem, hogy miért vagy frusztrált. Ezek alapján én is azt mondanám, hogy nem neked vannak ezzel problémáid, hanem a párodnak. Valahogy el kéne érned, hogy tudjatok erről beszélni, de értem, hogy nem könnyű. Úgy is meg lehet közelíteni, hogy nem magáról az exről beszéltek, hanem felhívod a barátod figyelmét a viselkedési mintázatára, amit leírtál. Miért reagál ilyen agresszíven? Miért nem tud beszélni róla?
2019. jan. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!