Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló nő apasági nyilatk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló nő apasági nyilatkozattal elismert, nem házasságban született két gyerekét elviheti-e magával gond nélkül az apa beleegyezése nélkül Amerikába?

Figyelt kérdés

Az apa a nőt évekig bántalmazta, megcsalta.

A nő a 3x annyi bejelentett fizetését a "közös" életbe tette, de semmi nem lett közös, a férfi mindent úgy intézett, hogy csak az övé maradjon. Külön élnek. Az anya egyedülálló szülőknek CSOK-kal vásárolt ingatlanban él a gyerekekkel. Az apa a gyerekeknek nem fizet gyerektartást. Hetente 2-4 órára elviszi látogatóba a gyerekeket.


Van-e ilyen helyzetben joga az "apának" beleszólni, ha a nő munkája, új kapcsolata, esetleges házsassága oda szólítja?


2019. jan. 11. 05:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Munkát, házasságot az ex természetesen nem tud megakadalyozni.
2019. jan. 11. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A kiköltözés kérdése lenne nagyon fontos kérdés. Ugye ott nem tudja őket látogatni. Nyaranta, ill. szünetekben jöhetnének hozzá haza maximum. Mivel nem mondott le hivatalosan a gyerekeiről, nem történt gyermek elhelyezési per, látogatja őket. Úgy tudom a beleegyezése nélkül nem vihetném ki őket, ha úgy alakulna az életem.

Valakinek van ellenpéldája?

Hol lehetne ennek hivatalosan is utána nézni, utána kérdezni?

Köszönöm a válaszokat.

2019. jan. 11. 05:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem viheted el a az engedélye nélkül, még akkor sem, ha a teljes felügyeleti jogot megkapod. Azt megteheted, amit a férjem exe, hogy szó nélkül elutazol jó messzire országon belül, aztán pár hónap múlva elindítod a pert. Így megkapod a teljes felügyeletet, az apa kap kéthetente egy hétvégét, (ha tudod bizonyítani, hogy bántotta őket, akkor még ennyit sem, el sem viheti tőled) amivel gyakorlatilag ellehetetleníted a kapcsolattartást. Bár nálatok ezzel nem tudnál bosszút állni, mert a te férjed egy szar alak. Inkább próbálj normális viszonyt kialakítani vele, hogy beleegyezzen az elmenetelbe.
2019. jan. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A bántalmazásról kellett volna látleletet vetetni, feljelentést tenni, a gyerekelhelyezést már réges-rég el kellett volna intézni.

Nem lehetetlen egyébként a helyzet, de nem egyszerű. Sajnos nálunk előbbre való, hogy alkoholista, agresszív senkik jogai ne sérüljenek, mint hogy egy gyereknek jobb élete, jobb jövője lehessen. Keress ügyvédet.

2019. jan. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. De az hogy a nőnek milyen kapcsolata van az exével, az az ő dolga. De a közös gyerekek, arról az apa is dönthet. Ez eléggé patthelyzetnek tűnik.
2019. jan. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Először is fogadj egy jó ügyvédet! Majd ő elmondja, hogyan tovább.
2019. jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen. Ide ügyvéd kell...

Sajnos mindentől függetlenül én is úgy látom lenne joga beleszólni a gyerekek elköltöztetésébe.

Fel is keresem ma az ügyvédet.

2019. jan. 11. 12:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem viheted beleegyezése nélkül, viszont megegyezhettek. Pl. hogy akkor nyáron nála lesznek mondjuk legalább egy teljes hónapig. Nem vagyok jogász, de arra tippelnék, hogy vita esetén egy bíróság is előírhat hasonló megegyezést, de ezt előre kiszámítani nem lehet.
2019. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én voltam ilyen helyzetben. A dolog menete: először is gyerekelhelyezési per. Ha ez megvan, akkor ideiglenesen kiutazni, és beszerezni a szükséges papírokat: gyereknek iskolai beiratás, egy igazolás arról, hogy kint el tudod tartani a gyerekeket (saját vagy férj munkáltatói igazolása), környezettanulmány az új otthonról. Ezt egy kérelemmel együtt beadni a gyámhivatalba, akik majd döntenek, hogy a gyereknek mi jobb.


Mondjuk Amerikában ezt csak akkor tudod elintézni, ha minden legális, vagyis nem turistaként mentek ki. Én egy hasonló országba mentem ki a férjemmel együtt, az ex 1 hónap láthatást kapott a nyári szünetben. (előtte sem látogatta többet a gyereket, tehát nem a gyerektól vettem el az apját.)

2019. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!