Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem él a világ ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem él a világ ilyen párkapcsolati modellben?

Figyelt kérdés

Szóval, a koncepció alapja, hogy az ember nem lehet tökéletes és nem is találhatja meg azt. Ez tény. Találhat olyat aki annak tűnik, vagy valamiben nagyon jó, de nem mindenben.


Sajnos, ez is tény. Van aki ebben jó, van aki abban. De mindenben senki nem lehet jó, kivéve a gagyi szuperhősöket/szuperhősnőket (akik milliomosnak születnek mellesleg...).


Egyszóval a dolgokat el lehetne osztani.


Minden embernek "több" kapcsolata lenne. Egy élettársi ahol a mindennapjaikat osztják meg, csak a belsőn alapszik. Egy szexuális ahol a szexualitást élik ki vérmérsékletüknek megfelelően. Egy önkéntességen alapuló alá-fölérendelt viszonyban ahol kiélhetik azt, hogy a másikról gondoskodnak vagy felettük atyáskodik/anyáskodik, egy olyan akivel azonos a hobbi, stb.


Egy személyben ez az összes sosem lesz meg. Nem lehetséges. Ráadásul oda-vissza kellene működnie ami abszolút lehetetlen, már-már az abszurd kategória, esetleg gagyi filmekben lehetséges, hogy két ember tetszik egymásnak külsőre, nagyon jól kijönnek személyiségre, azonos hobbik, vérmérséklet, szexualitás stb.


De a valóságban nem nagyon van ilyen.


Bár ez is hülyeség persze, de a mostani vadházassognál meg mindenféle megcsalásoknál, egymás gyilkolászásánál, alapvetően örök magányra kárhoztatásoknál, féltékenykedésenél, komolyabb ellentétek kialakulásánál - egyszerűbb lenne.


Vagy valami hasonló.



#szomorú világ
2019. jan. 30. 23:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
84%

Miért kéne mindenkinek ugyanazt a mintát követni?

Most is vannak nyitott kapcsolatok, mehet mindenki kiélni máshol, amit otthon nem tud, illetve ritka, de vannak emberek, akik nem ketten, hanem mondjuk 3-an élnek párként.

Attól, hogy hivatalosan nem jegyeztetheted be, még azzal élsz, akivel akarsz.

2019. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

#1


Hát ja, csak ez is olyan így, hogy a többség nem fogadja el, sokan még azt sem, ha a két ember úgy van együtt, hogy nem élnek egy házban (ami amúgy elég logikus, az összezártság nem jó dolog, tökmindegy kivel vagy, kijönnek az ellentétek... általában nagy ellentétek)

2019. jan. 30. 23:13
 3/35 anonim ***** válasza:
0%

Előszöris a bolygón élőknek csak 17%-a él monogám kultúrában.

Mi a kérdés akkor?:)

2019. jan. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

#3


De mint pont benne élünk, szóval pont le van szarva az arab meg a kínai világ. Más rassz.

2019. jan. 30. 23:15
 5/35 anonim ***** válasza:
63%
Ez nem így működik.
2019. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
44%
Vannak ilyenek most is,mi poligámok vagyunk poliamurok,a férjemmel,neki is nekem is van más alkalmi és tartós is,sőt együtt is éltünk olykor többen is. Igy neveltük fel a gyerekeinket is, mindig tudtuk ki kivel hol van, bizalom van,talán több is mint a szembe hazudos ugy is félre kurok monogámoknál,eleve az ember nem monogám,kényszer elvárás társadalmi nyomás.. A gyerekekre egymás gyerekeire mindig volt aki figyelt vigyázott stb nem dobáltuk őket ide oda.. :) Lehet igy is,igaz sokan elitélik,mert amit nem ismersz az eleve csak rossz lehet. Mindenki ugy él ahogy szeretne,élni és élni hagyni.
2019. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon még a szingli vagy mingli életforma(együtt vannak,de nem lesz semmi házasség összeköltözés se külön élettér)is ördögtőll való sajnos.
2019. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Elég hülye név ez a "mingli" tökéletes célpont a gúnyolásra, de maga a forma teljesen rendben van, sőt. Birtoklási vágytól mentes férfiak és nem pióca nők kedvence lehetne, ha nem a kötelező bigott modell lenne az elvárt.
2019. jan. 30. 23:25
 9/35 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudsz olyan intenzitással és mélységgel sok emberhez kapcsolódni mint egyhez.

Meg azt gondolod ha lenne mondjuk 5-6 szerelmed nem vágynál egy sokadikra is? Dehogynem és akkor hol a határ?

2019. jan. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

9: Nekem van sok szerelmem és nem vágyok egy sokadikra. Sőt, amikor nem volt egy sem, már az elsőre sem vágytam!

Megszerettem, és onnantól vágytam rá. Korábban soha. Nem egy db. árura vágytam sose, akinek van fütyije, hanem kifejezetten őt szerettem meg, és onnantól, hogy fontossá vált számomra, akartam minél több időt tölteni vele.

2019. jan. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!