Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig az introvert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell mindig az introvertált/extrovertált szavakat használni itt?

Figyelt kérdés

12.-ikben tanultam viselkedéskultúra tárgyat, aminek az alapja a kapcsolatteremtés, beszéd, önismeret, testtartás és egyéb készségek fejlesztéséről szólt. A tanárnőm olyan volt mint itt a többség, egyfolytában az intro és extrovertált szöveget nyomta és elkezdett mindenkit elemezni. Mintha pszichológus lett volna. Engem introvertáltnak mondott, ennek már 12 éve. De nem érzem olyan műveltnek magam hogy én is használjam ezt a hétköznapi életben.


A tanárnő egyébként egy eldurranó agyú idegbeteg volt, sokszor nagyon csúnyán kikelt magából a semmiért. Mindig mondta, hát hogy lesz így feleségem? Hát egyelőre sehogy, de ennek nem az introvertáltság az oka.


Nektek tényleg az a fontos, hogy kielemezzétek az embert pszichológiai szempontból és ha valami apróságot találtok benne, akkor az már kuka?


2019. febr. 15. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
ezzel nem vagy egyedül!
2019. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Fogalom szerűen szerintem nincs használva a minden napokban. Viszont az értelmezéssel már mások a tények.

Magával a valós jelentéssel élnek: introvertált vagy, azaz magadnak való, befordulós, otthon ülős, nem társasági ember.

Sajnos a mai világban az ilyen embereknek nehéz ismerkedni. Hiába gondolod, majd az internet megoldja. NEM fogja.

2019. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Attól, hogy valami neked apróság, másnak még simán lehet kizáró ok. Nálam mondjuk semmivel nem kisebb hátrány egy magábaforduló vagy csendes személyiség, mint mondjuk egy láncdohányosság. És igen, nagyon is fontos kielemezni a párodat pszichológiailag ha hosszú távra tervezel vele.

Szerintem az extrovertált, introvertált abszolút nem olyan kifejezések, aminek a használatához hú de nagy műveltség kell. Valóban szinte minden iskolában tanítják.

2019. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem interneten ismerkedem. Eddig 2 barátnőm volt, mindketten ismerősi körből voltak.
2019. febr. 15. 18:27
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Én az ilyen külföldi meg speciális szakmai szavak és kifejezéseket tartalmazó kérdésekre akkor sem válaszolok, ha tudom a pontos választ!

Nem vagyok turbómagyar, de egy magyar fórumon beszéljünk már az anyanyelvünkön!


A MILF az egyetlen amit használok.

2019. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok műveltség kell ahhoz hogy értelmezd ezeket a szavakat. DE azzal tisztába kell lenni,hogy nem úgy,és nem olyan konteksztusban használják őket,ahová valók.

Láttam neten egy mémet,ami kb erre hívja fel a figyelmet,az állt benne kb hogy:

"50 ember társaságában kokózni egy buliban hajnali 5 kor - extrovertált

Otthon sírni a sarokban macskát ölelgetve - introvertált."

Ezt a nézetet terjesztik,ezt használják cikkekben,önsegítő könyvekben,online tesztekben,de ez nagyon sarkított változat. Igazából mindenkiben megvan mindkettő,csak eltérő arányban. És helyzettől,állapottól,kortól függően változhat. Ami pontosabb képet adhat,az a személyiségtipus. De még ez sem 100-ig fix. A személyiségtipuson belül van két introvertált és két extrovertált személyiség. Egy ember általában egy ilyen extro. és egy intro. tipusból áll össze. Tehát lehet egy ember szangvinikus+melankolikus. Senki sem csak egyik vagy másik.

[link]


Az introvertáltságnak semmi köze ahhoz hogy valakinek lesz-e felesége,mekkora idóta lehet egy ilyen tanárnő,gondolj már bele... megbíznál bármiben is amit egy ilyen idegbeteg állít?

Nekem alap hogy bizonyos tényezők alapján következtetéseket vonok le emberekről,mert ismerem annyira az emberi viselkedést,de nem "kukázom" őket eszerint,csak automatikusan összeáll egy kép az eddigi tudásom alapján.

2019. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%

Nem értem mi bajod. Ha te nem érzed “műveltnek” magad ezeknek a szavaknak a használatához, akkor mások se használják, vagy mi? Az idegbeteg tanárod miatt mellőzzük ezeket a szavakat, vagy miért is? Elég fura logikád van.


Te ne használd, ha nem tetszik a szó.

2019. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!