Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a szeretetnyelvetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi a szeretetnyelvetek?

Figyelt kérdés

Az öt szeretetnyelv:


-minőségi idő

-elismerő szavak

-ajándékozás

-testi érintés

-szívességek



2019. febr. 23. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Én nem vagyok képes a szeretetre, nincs szeret nyelvem.
2019. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés. A minőségi idő és a testi érintén számomra a legfontosabb.
2019. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Én kicsit vitatkozom ezzel az elmélettel olyan értelemben, hogy kizárt dolog, hogy valakinek csak egy legyen ezek közül a szeretetnyelve. Ha bármelyiken hangsúly van, az általában azért van, mert az adott partner azon a területen nem ad. Például volt olyan partnerem, akitől megkaptam a minőségi időt, a testi érintést, szívességeket, időnként ajándékot is, de az elismerő szavakat egyáltalán nem. Így hát nem éreztem szeretve magam, pontosabban nem voltam biztos benne, hogy szeret. Ettől függetlenül nem kevésbé fontos nekem a testi érintés. Volt olyan partnerem, akitől megkaptam a szükséges elismerést, de a testbeszéde másról árulkodott, nem volt elég testi kontaktus, ezért az ő szeretetében sem voltam biztos. Most akkor melyik a szeretetnyelvem? A felsoroltak közül az ajándékok az, ami nélkül azt hiszem, tudom magam szeretve érezni, de ha a többi hiányzik, akár csak egy is, akkor már nem érzem magam szeretettnek.
2019. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elismerő szavak és szívességek (gondoskodás). Esetleg még a minőségi idő, de soha nem találkoztam a világon olyan emberrel, akivel konfliktusmentesen tudtam volna hosszabb időt tölteni, úgyhogy ez kilőve.
2019. febr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az en szeretetem kifejezéséről van szo, akkor minőségi ido, ajándékozás, szívesség es érintés, mástól minőségű idot szeretek kapni, elismerő szavakat, érintést es szívességet.

Tehat en szeretek ajándékozni, de ajándékot kapni nem, es vágyom a szóbeli megerősítésre, de en soha nem mondom ki.

2019. febr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Minőségi idő - főleg, hogy ennek hiánya miatt lett vége egy kapcsolatomnak (álmodtuk mindketten magunk részére az ideális partnert - kiábrándultunk egymásból kölcsönösen.)
2019. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Karena26 ***** válasza:
Beszélek mind az öt szeretet nyelven, de a minőségi időtől és elismerő szavaktól érzem szeretve magam.
2019. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Minőségi idő, egyértelműen
2019. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Idő, szavak, szívesség.
2019. febr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a testi érintés, utána a minőségi idő.

A barátomnak az elismerő szavak, aztán a minőségi idő.

Én vitatnám, hogy csak azt mondja az ember, amiből épp hiány van, én ha mindenfélét kapok, akkor is érzem, hogy azok közül az érintés a legfontosabb számomra. Viszont a hevenyészett mintám alapján azt el tudom képzelni, hogy a koragyerekkor tapasztalatai, majd később a gyerek/kamaszkor hiányai köszönnek vissza benne.

2019. febr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!