Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tiszteletlen ha beleszólok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tiszteletlen ha beleszólok abba, hogy a barátom anyja nem dolgozik? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A barátommal másfél éve vagyunk együtt, én egyetemre járok, de mellette dolgozok, és diákhoz képest egészen jól keresek. A barátom nem jár már iskolába dolgozik. Ezt azért írom le, mert igaz, olyan hosszú ideje nem vagyunk együtt, de mind a ketten 23 évesek leszünk, és hát.. az otthoni körülmények egyikőnknek sem a legjobbak - amit most nem szeretnék részletesen kifejteni-, nagyon szeretnénk már külön költözni a családunktól.

A probléma ezzel csak annyi, hogy amióta a barátom végzett a tanulmányaival és elkezdett dolgozni, azóta kb. ő pénzeli a családját otthon. Az apja dolgozik csak, de az sokszor nem elég arra, hogy kifizessenek ezt-azt, így hát a barátomnak kell adni e-miatt. Mondta, hogy néha hülyeségekre költenek... Bár azt mondták a szülei, hogy majd visszaadják neki a pénzt, de már több százezer forintról van szó, és még mindig nem adták vissza. Ráadásul nekem nem fér a fejembe, - próbálok szépen fogalmazni - hogy az anyja miért nem tud elmenni dolgozni ahelyett, hogy otthon lustálkodik... Semmi baja nincs, ami miatt ne tudna elmenni, csak a kifogásokat keresi, hogy akkor ki végzi majd el a házimunkát.. stb.

Nem akarok tiszteletlennek tűnni, de úgy gondolom, hogy így nem igazán tudjuk majd elkezdeni a saját életünket, mivel így is baromi drágák az albik, én pedig mindent megteszek, fáradt vagyok állandóan és leterhelt, azért, hogy elköltözhessek végre itthonról. A barátom már próbálta mondani az anyukájának, hogy keressen állást, mert nem azért van, hogy eltartsa őket, de nem igazán hatotta meg, mintha meg se hallotta volna. Tegnap el akartunk menni egy mozizásra, lefoglaltuk a helyet egy hete, de nem tudtunk elmenni, mert az anyukája kérdés nélkül elvett 80e-et a barátomtól... Így nem tudom hogy lesz albi, sőt, egyáltalán hogy lesz közös jövőnk.. De nagyon félek és stresszelek emiatt.

Így ilyen felületesen leírva, elég csúnyán hangzik az egész, de légyszíves értsétek úgy, ahogy kell, eleget idegeskedtem már, aki nem tud tanácsot adni lenéző, kioktató jellegű hangnem nélkül, az inkább ne adjon.

Ti mit tennétek? Én természetesen nem szólhatok bele, a barátomnak kell valahogy, de nem tudom mit kéne tenni... Nektek van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok? Mit tennétek?



2019. febr. 28. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Ehhez semmi közöd és nincs jogod beleszólni.
2019. febr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Ultimátum.Vagy otthagyja a családját (új bankkártya, új netbank jelszó) vagy szakítás
2019. febr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Leülsz szépen a barátoddal, és megmondod neki, hogy ha nem tud elkezdeni gyűjteni a közös jövőtökre akkor ennek a kapcsolatnak semmi értelme. Neked abba beleszólni, hogy most anyuka dolgozik vagy nem valóban nem sok jogod van, abba viszont igen, hogy a párod miatt jelenleg nem tudtok összeköltözni. Hidd el, hogy anyuka is el fog menni dolgozni ha a párod nem pénzeli.

Bár egyébként komoly gondok lehetnek nála fejben, ha az anyja elvesz tőle 80 ezret és ezt hagyja. Szeretem édesanyámat, amiben lehet támogatom de a büdös életben többet egy forintot nem látna tőlem ha ennyire lehúzna kérdezés nélkül.

Szóval ezt a párodnak kéne megoldania, de tényleg ülj le vele beszélgetni és mondd el neki ezeket. Vársz pár hónapot, ha nem látsz semmilyen változást akkor sajnos nem sok jövője van ennek így.

Hogyha érdekel esetleg személyes példa nálunk is volt hasonló, csak nem feltétlenül anyagi jellegű volt a lehúzás. Inkább fizikai munka meg tök fölösleges potyamunkák. Párom szülei kitaláltak valami orbitálisan fölösleges baromságot, de jajj most ez meg az fáj, ezért a problémát páromnak kellett megoldani. Igazából elég volt 2-3szor szólni neki mikor ilyen volt, hogy én nem fogok ilyen emberrel együtt élni. Egyébként ő is maximálisan egyetértett velem ebben, tudta, hogy ki kéne állnia magáért és nem megnyomorodni a szülei által kreált pluszmunkákba. Csak nyilván ez nehezen megy ha a családodról van szó. Viszont mivel akkorra már tényleg megkomolyodott a kapcsolat lassan elkezdett engem a családjénak tekinteni, és így sokat változott a mentalitása is. Néhányszor "le kellett cseszni" úgymond amikor ilyen volt, de viszonylag hamar leszokott róla, így pedig a szülei is.

2019. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Biztos, hogy eszembe se jutna ilyen csaladdal barmifele szorosabb koteleket kotni. Ilyen emberektol menekülni kell. Kulon koltozessel annyi lesz a valtozas, hogy anyuka majd ahelyett hogyna fia szobaja jar lopni, majd at kell faradni hozzatok tarhalni. Es ne legyenek illuziod, a csavod mindig adni is fog neki.
2019. márc. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Mint a saját anyám. Csak annyi különbséggel, hogy én nem százezreket, hanem úgy 8-10 misit adtam neki az elmúlt években. És még ki tudja mennyit fogok. Többek közt ezért vagyok 29 éves szűzike. De amúgy ő már unokát szeretne... Na mindegy.

Nehogy így járjon a barátod is!

2019. márc. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A párod papucs. Most komolyan az anyja csak úgy elvesz 80 ezret ő meg hagyja? Persze támogassa az ember a szüleit ha tudja de ez így nem korrekt. Előttem már leírták amúgy.


Beleszólásod anyuka melójába nincs de ha a barátod megoldaná hogy ne tudjanak tőle csak úgy ennyit lenyúlni, félretenne magának és nem lenne nekikott a pasid pénze, elmenne. A szükség nagy úr. A barátoddal meg beszélhetsz hogy ennek így nincs értelme.

2019. márc. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Muszáj lesz erről a barátoddal nyíltan beszélned, nem az anyjára helyezve a hangsúlyt hanem arra hogy így sosem fogtok egy közös jövőt "elkezdeni".


Én is támogatnám a szüleimet persze ha olyan helyzetbe lennének - szó nélkül, de azt soha nem tudnám elképzelni, hogy édesanyám belenyúl a "pénztárcámba" és kivesz 80 ezer Ft-t...ott már komoly gondok vannak..alapjaiban...(meg annál is aki ezt normálisnak gondolja már bocsánat...)

2019. márc. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!