Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Társadalmilag mennyire elfogad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társadalmilag mennyire elfogadott az ilyen gondolkodás?

Figyelt kérdés

Igazából a saját esetemről írnék, mert nem tudom eldönteni mi a helyes.

Van egy lány akiről régóta tudom, hogy tetszem neki, és nekem sem lenne ellenemre, mert szép, jó fej, jól érzem magam vele.

Sokáig szándékosan "nem vettem észre", de aztán úgy voltam vele,hogy próbáljuk meg.

Viszont egy hiba van az egészben, ami számomra hatalmas hiba: van egy gyereke.Ezért nem akartam észrevenni.

25 évesek vagyunk mindketten, én ennyi idősen még nem szeretnék nemhogy saját gyereket, de főleg nem másét.

Jól elvagyok a fizetésemből, de azért nem keresek úgy,hogy mondjuk egy gyereket is tudjak nevelni.Nyilván akkor már 2 fizetés játszik ami összeadva nem rossz pénz, de van fogalmam róla,hogy egy gyerek is milyen kiadásokkal jár, ráadásul pár év és iskolás korú lesz.

Nem is ez a lényeg, mert előbb vagy utóbb úgyis lesz egy de akár két saját gyerekem is, csak az nem most, és a legfontosabb hogy ők az én gyerekeim lesznek.


Nekem 75%-ban a gyerekkel van a bajom, és most ezért menekülnék a helyzetből mielőtt komolyabbra fordul.Még nem lenne késő.


2019. márc. 9. 08:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Minek huzd az időt ha már az elején befo,tál
2019. márc. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha tudtad, hogy ez probléma lesz, miért hazudtál neki, miért áltattad? Gáz vagy tesó, szakíts vele most. Nem azért vagy gáz, mert nem akarod más gyerekét, hanem mert ennek ellenére kezdtél vele. Így most csak fájdalmat tudsz neki okozni. Gratula. És még azt mondják, a férfiak logikusan gondolkodnak. :-(
2019. márc. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mert esélyt akartam adni az egésznek, de nem fog menni.Ezt máshogy nem tudhattam volna meg.

Nem megmagyarázni akarom, de szerintem azért őt sem fogja meglepni, hisz tudja,hogy engem zavar, hogy van gyereke.

2019. márc. 9. 09:20
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Éretlen vagy még. Más (akár korodbeli) férfiaknak nem gond, egy gyerek, és elfogadják a párjukkal. Ha te nem állsz készen ilyen elfogadásra, akkor egyáltalán mit akartál ettől a nőtől? Keress egy egyedülálló gyerek nélkülit. Őt ne bántsd tovább.
2019. márc. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Társadalmilag?

Mennyire elfogadott, hogy játszol valaki érzéseivel, akitől nem akarsz semmit? Nem elfogadott.

Zárd le most!


Azt nem értem, hogy miért mindig az anyagi része lesz probléma. Válás esetén apuka első dolga, hogy azt is letagadja, hogy az övé a gyerek, csak fizetnie ne kelljen. Mert szeeegééény anyagilag le lesz nullázva havi 25 ezerrel.

Ismerkedéskor megint csak: nem akarod pénzelni más gyerekét. Jó, akkor ne tedd. Eddig is eltartotta az anyja nélküled, most sincs rádkényszerülve.


Csak tessék már végre társadalmilag és matematikailag is rendet tenni a fejekben, hogy akkor most a gyerektartás olyan sok, hogy apuka meg se tud élni, vagy olyan kevés, hogy anyuka pénzforrást lát mindenkiben, hogy ne haljanak éhen?


Kérdező: ne érts félre, nem kötelező olyannal kezdeni, akinek van gyereke! De akkor tényleg eleve ne is húzd az agyát!


A későbbiekben meg úgy vállalj gyereket bárkivel, hogy végig gondolod azt is, hogy meddig tudsz kitartani az édesanyja mellett! Nem akarod, hogy úgy éljen le egy életet, hogy csak felesleges koloncnak tekint rá mindenki, ugye?

2019. márc. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem értem a kommenteket.Megpróbáltunk egy kapcsolatot, de részemről nem fog menni, mert többek között zavar,hogy van gyereke.Ez zavar a legjobban, és nem tudom elfogadni.Ha nem próbáljuk meg akkor hogy tudhattam volna meg?Sosem volt még olyan barátnőm akinek van gyereke.Tudtam,hogy zavarni fog, de megpróbáltam, hátha máshogy alakul.

Gondolom mással is megesett, hogy ellene volt valaminek, és amikor kipróbálta rájött,hogy ez jó.Ezen az elven adtam esélyt a kapcsolatnak.

Nem érzem,hogy egy szemét disznó vagyok aki kihasználta.Nem költöztünk össze.

Mindenki egy szemét állat aki nem éli le az életét pl. az első párjával?

2019. márc. 9. 09:52
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem ilyen. Eleve tudtad, hogy téged zavar, hogy van gyereke. Ezen nem lehet változtatni, nincs kompromisszum, teljesen felesleges erőltetni.

Ilyen esetben nem csak a nőnek okozol fájdalmat, aki szerelmes lesz, hanem a kisgyereknek is, aki megkedvel.

És igenis szemét dolog úgy szakítani, hogy első perctől tudod, hogy van gyerek, és erre hivatkozol.

Akkor érdemes egy próbát tenni, ha nem zavar, hogy van gyereke. És akkor lehet azt mondani, hogy ha egyébként a lány egy tünemény, a gyerekkel kijössz, akkor lehet belőle komolyabb.

Így minek? Olyan, mintha allergiás lennél a kutyaszőrre, összejössz egy kutyás lánnyal, és utána panaszkodsz, hogy allergiás vagy, és nem fog menni az együtt éles. Holott ezt első perctől tudtad.


Mindegy, nem magyarázok. 25 évesen te még nagyon éretlen vagy.

2019. márc. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
A társadalom értelmesebb fele elfogadja a dolgot. A másik fele gyerekes módon támad, amint itt is láthatod. Megpróbáltál egy kapcsolatot, nem ment, nem erőltetted. Ez lenne a normális emberi viselkedés... Az itteni tökéletes felhasználók minden kapcsolat végét ismerik már fél perc alatt és ha ezt nem tudod utánuk csinálni 25 évesen, akkor gáz vagy. Ne rájuk alapozz.
2019. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az allergia egy olyan dolog amin nem tudok változtatni, míg egy idegen ember legyen az akár egy gyerek lehet,hogy eltudnék fogadni.Mint kiderült nem, vagy még nem.De rendkívül rossz a példád.

Az éretlenséget próbáljátok negatív tulajdonságomként feltüntetni, és azon részével nincs is baj,hogy egy gyerek neveléséhez éretlen vagyok, legyen az saját vagy nem saját gyerek.Ezzel nem vitatkozom, de le is írtam a kérdésben.

Viszont az élethez szerintem nagyon is érett vagyok, hogy nem vállalok 25 évesen gyereket.

Nem bántani akarom ezt a lányt, de erősen álszent dolgokat írtok, tekintve hogy adott egy 25 éves egyedülálló anya egy 4 éves gyerekkel, és adott egy 25 éves egyedülálló férfi aki nem akar gyereket vállalni ezért meg azért, tök mindegy miért.Mégis én vagyok a rossz, mert megpróbáltam esélyt adni három ember boldogságának, beleértve magamat is.

"Tudtam". Utólag mindenki mindent tud.Most én is utólag beszélek, ti is utólag írtok.

Állítom, hogyha úgy szólna a kérdés, hogy megpróbáljam e a kapcsolatot annak ellenére,hogy nem akarom más gyerekét nevelni, de megpróbálnám majdnem mindenki azt írná,hogy igen.

De mindegy is felesleges feltételezni, én nem érzem magam rossznak emiatt.

2019. márc. 9. 11:08
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem alkalmi-vagy sexkapcsi simán belefér ha vállalja. Neki is vannak szükségletei. A párkapcsolatot én sem vállalnám be igy.


/F/

2019. márc. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!