Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek működhet a szerete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek működhet a szeretet, felnézés és tisztelet nélkül?

Figyelt kérdés

Egyik barátom nem hisz se a felnézésben se a tiszteletben és van egy harmonikus boldog párkapcsolata. Szerinte az olyan kifejezések, mint másokra felnézni és kiérdemelni a tiszteletet csak a társadalmi igazságtalanságokat, egyenlőtlenséget és a hierarchiát növelik. Amúgy ő marxistának vallja magát és anarchista. Meglátszik a kapcsolatukon is ez mivel nem akarnak társadalmi képeknek megfelelni, nem hisznek a nemi szerepekben és házasság ellenesek (több, mint tíz éve együtt vannak) mégis nagyon szeretik egymást.

Ezek után már én is elkezdtem megkérdőjelezni a tisztelet és felnézés kultuszát.


2019. ápr. 2. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Tisztelik és felnéznek egymásra. Csak nincs kimondva. Ennyire egyszerű. Ha valakit szeretünk ez alap dolog. Persze egészséges lelkű embernél nyilván akit nem csak birtoklás vagy éppen ragaszkodás köt a partneréhez. Nyilván ha szerelmesek egymásba, akkor megvan ott a tisztelet és felnézés is. Ha hasonló elveket vallanak akkor mindenképpen felnéznek egymásra már csak azért is. Ez olyan tudat alatti egónövelés. Ilyen esetekben tök más amit mond, és megint más amit valóban tesz vagy érez.

Igazából két verzió lehet. Vagy baromira szeretik egymást, és igazából teljesen szembemennek azzal amit mond, vagy ahogy egyébként gondolkozik a világ többi dolgáról. Vagy az egész kapcsolat régen kuka, semmi szeretet nincs benne, nem működőképes. Csak azért vannak együtt, mert legalább van nekik valaki.

Egyébként azok a kapcsolatok, ahol társadalmi elvárásoknak akarnak megfelelni sosem fognak működni. Boldog kapcsolatban élni csak szabadságban lehet.

2019. ápr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez csak szemantika. Nyilván tiszteli a másikat, hiszen nem lenne vele. Ez nem kultusz, hanem józan ész. Én pl nem tudok felnézni olyan pasira, aki egy műveletlen suttyó, káromkodik, iszik stb. Ezért nem is lennék ilyennel soha. Csak olyannal,akire fel tudok nézni, és ez nem azt jelenti hogy kevesebb vagyok nála. Ők kiforgatják ezeket a kifejezéseket és ezért tűnik úgy, hogy ezek nélkül van a kapcsolatuk, valójában ha nem csalod meg a társadat, hanem kitartod mellette, az azt jelenti, hgoy tiszteled.
2019. ápr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Működhet. Gondolj bele, sok ember szeretünk (nem "szerelmi szerelemmel", hanem pl. rokonival vagy barátival) akit kedvelünk és szeretünk is, de nem biztos, hogy tiszteljük.


Ezen továbbhaladva a szerelmi szeretetben sem feltétlenül szükséges, de azért jó, ha van. Az mindenesetre igaz, hogy olyat nem szerethetsz akit lenézel vagy megvetsz.


(Bár lehet csak hazabeszélek, mert ha lenne kapcsolatom, engem nem lenne miért tisztelni, és így remélem, hogy enélkül is működhet, mert igyekszem helyesen cselekedni, jó ember lenni, de sosem voltam tiszteletreméltó, hibázom és vétkezem elég sokszor)

2019. ápr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kölcsönös tisztelet éppolyan fontos egy kapcsolatban, mint a szerelem/szeretet.

Felnézni az egyetemi professzorára szokott az ember, nekem ez párkapcsolatba nem fér bele.

2019. ápr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!