Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Próbáljak meg segíteni neki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Próbáljak meg segíteni neki vagy maradjak ki belőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom jó helyre írom-e a kérdésem, de majd kiderül.


Van egy kolléganőm, aki visszahúzódó, érzékeny. Az elején attól is sírva fakadt, ha elmondtam neki, hogy hibázott a munkában es mire figyeljen oda jobban. Nem értettem soha miért sír ilyenkor fél órát legalább, mert mindig normálisan közöltem. Az első perctől kezdve mosolygós és közvetlen voltam vele is.


Aztán valamelyik nap láttam, hogy a vállán van egy hatalmas lila folt. "Megdicsértem", hogy szép kis zúzódás mire ő azt mondta, hogy neki ment az ajtófélfának. El is hittem, mert én is szoktam ilyen nyomi lenni.


Aztán rá 1 héttel kb az alkarján volt egy hatalmas kék-zöld folt, mintha istenesen megragadta volna valaki.

Kérdeztem, hogy most minek sikerült nekimenni, de csak mosolygott.


A legutóbbi sírásánál mondtam neki, hogy ha bármiben szüksége van segítségre, akkor nyugodtan szóljon, mert nem bántani akarom, de rajtam kérik számon ha ő elront valamit. Mondtam neki, hogy nyugodtan forduljon hozzám. Kb fél éve próbálok vele eredménytelenül "barátkozni", inkább elkerül mindenkit, emiatt sokan bántják bent. Sokszor még nem is köszön senkinek.


Aztán amikor behozta a betegállományos papírját, elkisérte a pasija is. Délelőtt 10-kor áradt belőle a piaszag, kb 100 kilós nem mondom meg milyen bőrszínű egyén. El is mentem odébb, mert egyrészt felfordult a gyomrom, másrészt meg nem bírtam elviselni a "majd én beviszem a pápírod, velem nem tudnák mit kezdeni ezek a kö.csögök!" stílust.


Szóval valószínűleg a pasija lelkileg és fizikailag is terrorizálja otthon.

Van 2 lánya vidéken, lenne hova mennie, nem értem miért tűri ezt el.


Nem kért segítséget, így nem szívesen avatkoznék bele a magánéletébe, pláne, hogy lehet én lennék a szemét utána.

Viszont nem bírom elnézni ahogy kb napi szinten sír vagy tele van foltokkal...


Mit tennétek a helyemben? Kb 40-45 éves nő lehet, nem tudom milyen a viszonya a családjával, semmit nem tudok róla.

De szeretnék valahogy segíteni neki...


Hagyjam inkább? Kérdezzek rá nyíltan vagy inkább csak finoman?


Már mondtam neki, hogy bármivel kereshet, ennél nem tudom mit tudnék többet tenni.


Az egyik felem kimaradna belőle, mert ha eltűri semmi közöm hozzá, a másik felem meg sajnálja...


2019. ápr. 22. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Az ilyeneket felesleges sajnalni. Megmentheted, segithetsz neki, aztan kis idovel kesobb mar megint egy ugyanilyen faszi mellett fogod megtalalni, mert neki ez kell. Ez izgalmas, igy dramai az elet, igy lehet sajnaltatni magadat titkon, mintha valami nagyon izgalmas, erdekes dolog tortenne veled.
2019. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is megfordult a fejemben, hiszen ha nagyon akar, akkor tud változtatni. Csak arra is gondoltam, hogy annyira gyenge jellem, hogy nem mer ebből egyedül kiszállni.
2019. ápr. 22. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Aki nem kér segítséget annak nem is lehet segíteni akármennyire is akarsz. Pár éve egy lány barátom egy olyan kapcsolatba volt amiben a párja folyamatosan megalázta, privátban is meg mások előtt is, olyan szinten, hogy azt egy normális önértékelésű ember nem tűrte volna el. Ő persze csak sírt, ott voltunk vele minden hétvégén többen is és próbáltunk vele beszélni, hogy ne tegye tönkre magát, stb.


A vége az lett, hogy minket utált meg csak azért mert a pasija az egészet ellenünk fordította azzal, hogy azt mondta neki, hogy mi csak el akarjuk szakítani tőle mert féltékenyek vagyunk... Ő meg elhitte.


Először neki kell rájönnie, hogy a pozíció amiben van az nem jó neki és neki kell a változást akarnia. Sajnos ezt nem lehet senkire ráerőltetni akkor sem ha egyértelmű, hogy szüksége van rá. Jobb ha kimaradsz belőle ha nem kér segítséget.

2019. ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne bonyolítsd az életed!
2019. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet, nem szólok bele inkább...
2019. ápr. 22. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!