Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy verhetném ki a fejemből,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy verhetném ki a fejemből, hogy azt akarjam, hogy szakítsanak?

Figyelt kérdés

Egy barátom összejött egy nővel, aki már a megismerkedésünk előtt is nagyon kellemetlen személynek tartottam. Elsősorban azért mert hírből sem ismeri a diszkréciót, és borzasztó kétszínű is. Tehát szemb enem jelzi, hogy problémája van, ellenben kettesben vagy kiseebb körben folyamatosan szid másokat. Ez a szidalmazás természetesen hatással van a barátomra is, érzem, hogy egész máshogy viszonyul hozzám, de a teljes környezetünkhöz is.


A kapcsolatuk kezdetével pedig folyton feljön bennem a gondolat, hogy azt akarom, hogy szakítsanak. Na már mos tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy ez a gondolat gonosz, és igyekszem még egy szóval se tenni azért, hogy ez bármilyen módon megvalósuljon. Ez nagyon fontos a számomra, hogy semmiképp ne tegyek a kapcsolatuk ellen, de a gondolat kiirthatatlanul megjelenik a fejemben időnként. Hogy dobja már ki ezt a borzalmas nőt, hogy igazán feltűnhetne neki, hogy folyamatosan azzal tömi a fejét, hogy a környezetünkben élők mennyire nyomorultak. (ami egyébként leginkább úgy nyilvánul meg, hogy a környezetben, például közös munkahelyünkön lévő személyek apró hibáit, és bénázásait felnagyítja, és ráhelyezi a fókuszt). Nem akarok szólni sem erről, mivel azt érzem ezzel is csak beleszólnék a dologba, vagy pont, hogy rosszindulatúnak tartanának emiatt.


Szóval a helyzet összefoglalva, hogy már a kapcsolatuk előtt hónapokkal sem tartottam bizalomra alkalmas embernek ezt a nőt, tehát nem a kapcsolat miatt látom negatívan, a kapcsolatuk ellen semmiképp sem akarok tenni egy rossz szóval sem, de engem random pillanatokban kínoz ez a gondolat, néha álmaimban is előjön, ami azt hiszem pont azért lehet mert mélyen hallgatok róla, és igyekszem elfedni amennyire csak lehet. Mit lehet ezzel kezdeni?


2019. ápr. 23. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, ez a nő a leírás alapján tényleg egy gonosz liba, nem tesz jót a barátodnak.


Viszont ez nem a te dolgod, nincs jogod beleszólni.


Beszélhetsz erről a barátoddal, de ha elvakítja a rózsaszín köd, akkor csak rontasz a kettőtök kapcsolatán.

2019. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, igazság szerint ez a másik nagy félelmem, hogy emiatt a kapcsolat miatt, már így is töredékét beszélünk, közös programot azóta nem is lehet szervezni. Ő fontos személy az életemben, nem szeretném még távolabb lökni azzal, hogy úgy érzi a boldogsága ellen szólalok fel. Kívülről viszont felemásnak látszik ez az egész, nyilván a kapcsolat boldoggá teszi, de az összes többi emberi kapcsolata mintha lassan keseredne.


Nem az én dolgom tudom, de bármennyire is szeretném letenni, nem megy, nem mondom ki, és emészt belülről. Másokkal sem szívesen beszélném meg, a környezetet se szeretném a kapcsolatuk ellen hangolni. Tudom, hogy egyesekre hatással lenne, ha ezt kimondanám, mert ha felhívom rá a figyelmet, már könnyű észrevenni, amit látok, talán ők is látják valamennyire, nem szeretnék ráerősíteni.

2019. ápr. 23. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg csak ártana a segítséged, hiába van neked igazad.


Szerintem csak annyit tudsz tenni, hogy amikor - nagyon remélem, hogy ez bekövetkezik - a srác észhez tér, akkor te légy mellette és támogasd lelkileg.

2019. ápr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
AZ ő kapcsolatukat igazából ez erősíti, ugye ha két ember közös ellenségképet talál az összehozza őket. Nem hiszem, hogy ez egyhamar bekövetkezik, a kapcsolatuk erősödik, míg az én vagy bárki más szava egyre gyengébb.
2019. ápr. 23. 13:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a barátomat figyelmeztetném. Ha nem hallgat rád, akkor meg mosd kezeid. Egyébként az nem beleszólás, ha szólsz, hogy jó lenne visszavenni a csajnak, nem pedig szidni az ismerősöket.
2019. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Olyan kis szégyenlősnek tartja, és azt gondolja emiatt nem mondja el, ami bántja. Láttam, hogy beszél másokról, nekem is bepróbált így módon panaszkodni mása. Nem sajnos ez nem "az olyan kis szégyenlős" kategória. Azt hiszem, akkor inkább az ember megoldást keres, nem a szemét fogatva hajtogatja, hogy ő megmondta, ő aztán már inkább nem mond semmit, mindenki milyen béna, nem lehet tőlük dolgozni. Ezek nem épp szégyenlős mondatok.
2019. ápr. 23. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!