Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltelt 6 év, de még mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltelt 6 év, de még mindig megrezzenek ha meglátom az első szerelmem. Miért van ez? Másnál is?

Figyelt kérdés

Az első komoly kapcsolatom 16-17 évesen volt, nagyon szerettem, vele történt minden először, végig teljesen mesebélinek éreztem az egészet. Másfél évig tartott, majd úgy lett vége, hogy veszekedések közepette közölte, hogy ő nem akar most lekötött lenni, szórakozni és élni akarja az életét, de majd pár év múlva hátha összehoz a sors.

Rettentő sértő volt, bárkinek az lenne. Nagyon haragudtam rá, köszönőviszonyt se akartam tartani.

Aztán úgy tünt kihevertem, elhittem, hogy nem volt nekem való és nem szeretett eléggé, nem bántam.


Lett is aztán párom, akivel már lassan 5éve együtt vagyunk, nagyon szeretjük egymást és együtt tervezünk.

Mégis minden egyes alkalommal amikor valahol meglátom az első szerelmem, görcsbe rándul a gyomrom és minden eszembe jut. Szerencsére évente 3-4 alkalommal történik meg,mikor véletlenül egyazon rendezvényen vagyunk a környéken.

Nagyon szégyellem, még magamnak is belátni, hogy ez zajlik le bennem ha meglátom, pedig nem akarom és nem értem miért. Kicsit zavarba jövök, belül érdekel, hogy ő látott-e és vajon mit gondolhat rólam.

Többször lejátszom magamban, hogy vajon bánja-e, hogy akkor eldobott, tényleg folytatná-e igy felnőtten velem,amit akkor mondott. Kiváncsi vagyok mit gondolhat, főleg hogy nekem azóta van komoly kapcsolatom és neki nem volt senkije, hallottam, hogy próbálkozott, de egyik se lett komoly.


Szeretem a mostani párom, nem akarok ilyesmiket gondolni.

Mégis eszembe jutnak, és nem értem. Olyan, mintha nem is telt volna el ez a majdnem 6 év és még mindig ugyanott lennénk, úgy érzem ismerem és érdekel a "mi lett volna, ha".


Állitólag udvarolgat az egyik unokatestvéremnek, azóta is ha eszembe jut, görcsölök és elképzelem, ahogy együtt eljönnek a családi eseményekre... pfú.


Kérlek ne kövezzetek meg, normális válaszokra vagyok kiváncsi. Mennyire normális ez a helyzet, ezek amik zajlanak bennem? Vannak hasonló tapasztalatok? :(

22n


2019. ápr. 23. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Valamennyire szereted még + megidealizálod.
2019. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De nem akarom!:((

Igazából az is rossz, hogy hirtelen minden jó eszembe jut, ami volt és a rossz részét mintha elfelejtettem volna.

2019. ápr. 23. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Épp az a gond a megidealizálással -hogy csak a szépre emlékezünk. Koncentrálj a vele kapcsolatos rossz dolgokra s mindamellett vedd végig hogy a párodban mi fogott meg,miért vagy vele,miért tervezitek a közös jövőt ?stb.
2019. ápr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális. Nekem első szerelmem csak egyoldalú volt, sosem jöttünk össze. Mégis ugyanezeket érzem, a görcsöt, mint te, viszont a csalódás miatt csak a rossz oldalát ugye. Szóval én mindig a csalódást élem át újra, amikor meglátom őt.


Nem hinném, hogy azért, mert nem tettem volna túl magam ezen a szituáción. Inkább csak tényleg olyan erősen éreztem, ami ilyen mélyen belémégett.

2019. ápr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"If it’s in a word, or it’s in a look, you can’t get rid of the Babadook."
2019. ápr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazából csak az egód játszik veled.
2019. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy kíváncsi vagy, az normális, pláne, ezekkel az előzményekkel.


De ha a mostani párkapcsolatodban minden jó, akkor ezeket a régi emlékeket pontosan csak régi emléknek fogd fel.


Nem véletlenül nem vele vagy, szóval, egyszerű a képlet.

2019. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!