Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért utálják az eltartottakat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért utálják az eltartottakat, mert igazságtalan, hogy a semmiért élnek jól?

Figyelt kérdés

Tehát ahol a pár egyik tagja sok nullára végződő összeget keres, ezért megtehetik, hogy a másik fél ne dolgozzon.


Ezeket a (többnyire nőket) azért utálják annyian, mert pusztán igazságtalan?


Vagy van más is a háttérben?


2019. máj. 16. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én önmagában nem utálom őket, hogy jól élnek a semmiért.

Nekem csak az nem szokott tetszeni amikor leszólják a dolgozó embereket, hogy miért nem vesznek példát róluk és töltenek több időt a gyerekükkel.

2019. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azokat utálják, akikről azt gondolják, hogy eltartottak.


És igen azért, mert azt hiszik, hogy csak a testükért stb élnek jól, ez meg nem túl népszerű.

2019. máj. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, azért.
2019. máj. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Főleg,mert irigyek.Csak azért nem utálunk valakit,mert az általunk nem tetsző módon él.Minden pár maga dönti el mi a jó nekik.
2019. máj. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Én speciel azért, mert nem fogják föl, hogy a párjukat ezzel mennyire visszafogják. Meg mert úgy gondolják nekik ez jár.

De ugyanakkor végtelenül sajnálom is őket, mert 10-20 év múlva éhen fognak dögleni. Ha tönkremegy a kapcsolat 0 munkatapasztalattal sehová nem fog kelleni, 30-40 évesen pedig senki nem fogja a két szép szeméért eltartani. Sajnos nem fogják föl, hogy maguknak ártanak.

Illetve nekem mindig is herótom volt azoktól az emberektől, akiknek semmi ambíciójuk nincsen arra, hogy maguktól építsenek föl valamit. Nem a pénz miatt dolgozom. Hanem azért, hogy kihozzak magamból és az életemből valamit, elérjek dolgokat. Szánalmasnak tartom azokat az embereket akiknek tökéletes az, hogy egyedül semmit nem tudnak az asztalra letenni és egész életüket anyagi függésben képesek leélni.

2019. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Az előttem szólóval értek egyet

A környezetemben 4 olyan nő is van most hogy ki öregedett /nem öreg de egy kapcsolat ami ilyen az így működik/40-45 éves lett és a barátja le cserélte 20-25 évesre

Mert már 40 évesen azt hitte hogy mindent meg tehet a nő és a barát meg kidobta azzal a szlogennel hogy mi a f... akarsz te amikor egy vasat sem kerestél amióta ismerlek

És hát csak eddig szokták őket utálni és ez után jön a lepattanó összeszedése akkor már nem utálják őket!

2019. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én speciel azért, mert nem fogják föl, hogy a párjukat ezzel mennyire visszafogják. Meg mert úgy gondolják nekik ez jár."


A férfiaknak (és az ingyenélő pasikat kitaró nőknek is) minden joguk megvan ahhoz, hogy ne legyenek balekok, ők is minimum annyira hibásak egy ilyen helyzetben, mint a kitartott fél, amiért beleegyeztek. Ha valakinek tényleg fontos a fejlődés anyagi téren és tudja, hogy a tervei útjába állna, ha el kellene tartania még valakit, az nem fogja azt mondani, hogy akkor holnap megyünk közös bankszámlát csináltatni és nyugodtan maradj csak itthon ezután drágám, ne fáraszd magad tovább a munkahelyeden.

Egyszerűen csak az átlag magyar ember gyomorgörccsel jár a gyárba a szalag mellé dolgozni sz@rér-húgyér, a főnöke szétalázza, a kollégák irritálóak, a fizetése 60%-át elkölti albérletre, a maradékból pedig balkáni színvonalon él az egyszobás panelban és semmi kilátása nincs az életre. Az átlag magyar ember ölni tudna azért, hogy ne kelljen minden nap egy lehangoló, proli munkahelyen robotolni napi 8-12 órában és egyszerűen csak irigy azokra, akinek ez megadatott.

2019. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem utálom őket csak én szimplán nem tartom racionálisnak. És mi van ha apuka dobbant valaki mással? A gyerektartasból akar majd fenntartani egy lakást meg eltartani 3 embert a nulla keresetével?

Vagy nem elhagyja hanem baleset történik, meghal vagy tolószékbe kerül stb.

Csúnyán hangzik de ilyenekre is gondolni kell.

2019. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Ahhoz nem csak a magát eltartatni kívánó fél kell, hanem a másik is. Van egy ismerősöm, Ő keveset tanult. A gyerekei meg a háztartás mellett egyszerűen nem tudja teljesíteni a fizikai munka kívánalmait.(gyárban norma.) A férje már többször is el akarta hagyni de aztán mégis együtt maradnak mindig. Hogy mi lesz a nővel ha a férje egyszer mégis lelépne? Lassan felnőnek a gyerekei. Két szerepkörrel kevesebb. (gyerekek + háztartás) Akkor csak dolgozni fog járni, otthon pihi. Ő (biztos nincs egyedül) a saját túlélése érdekében teszi, hogy nem jár el dolgozni. Ilyen is van.
2019. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, az "utálás" inkább "irigylést" jelent. Mikor hulla fáradt vagyok munka után, és még bevásárolni-takarítani-főzni kell, meg a lakásfelújítást is szervezni, néha én is irigylem a sógornőmet, akin csak annyi teher van, hogy milyen színű legyen a tapéta, minden mást elintéz a férje, azt is, hogy miből, meg azt is, hogy hogyan legyen felrakva... De mivel igazából szeretem az életemet, ezért gyorsan elmúlik, és örülök, ha neki ez így jó :)

Ami miatt szerintem muszáj az ilyen felosztáson elgondolkodni akkor is, ha van B terv (tehát jó nagy megtakarítások, hogy az eltartott fél akkor is meg tudjon élni, ha az eltartóval történik valami - enélkül nem szabadna belemenni eleve), az az, ha gyerekeket is vállalnak. Ugye akkor az otthon maradó félnek a gyerekei lesznek a hivatása sok évig, évtizedig. De mi van akkor, amikor az összes gyerek kirepül, a párja pedig még mindig dolgozik? Mi marad neki akkor? Sajnos gyakori, hogy ilyenkor az eltartott szülő rátelepedik a gyerekeire, nem engedi őket, követelőzik, beledumál, hívogat, érzelmileg zsarol, hiszen neki ez volt a hivatása, és nem biztos, hogy egyik napról a másikra ugyanúgy meg fogja találni az élet értelmét a makramézásban. Ezek nagyon csúnya játszmák sajnos, és hosszú távon mindenki tönkremegy benne. Én ezért nem csinálnám. Mindenkinek kell saját élet, saját hivatás, saját pénzkereset, olyan, ami független a családtól.

2019. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!