Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a görcsös ragaszk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet a görcsös ragaszkodást elengedni? Túlságosan a barátom körül forog az életem

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, 2 éve vagyunk együtt ebből 1,5 éve élek vele. Eleinte ő volt a szerelmesebb aztán egyszer csak teljesen a kapcsolat függője lettem úgymond. Nincsenek barátaim, a párom egész nap dolgozik. Későn jár haza, ritkán járunk már el együtt bárhova mert ő a jövőt akarja biztosítani. Ha a jövőről van szó szerepelek a mondataiban és állítólag szeretne velem családot. Én viszont úgy érzem teljesen erre raktam fel mindent. Most fogok dolgozni jövőhéttől igazi munkahelyen idáig tanultam és diákmunkákból éltem. Érzem, hogy minél jobban ragaszkodom hozzá annál értéktelenebb leszek. Játszmázni sem akarok. Nem gondolom, hogy baj lenne a külsőmmel, mindig csinos és ápolt vagyok, odafigyelek magamra és az alakomra. Utánam néznek a pasik mégis attól félek ha szakítunk egyedül maradok, vagy túl késő lesz és nem lesz már alkalmam párt találni akivel családom lehetne és gyerekeim. Olyan mintha más nem is létezne a jövőben. Megnézni megnézem a pasikat az utcán de ennyi. Reggel keltem mindig 5kor elkészítettem az aznapi ennivalóját ő elment én vissza aludtam kicsit, el mentem suliba vagy gyakszira majd itthon amit kelett meg csináltam. Délutánonként olvasok, vagy futok, tornázok és este mikor hazajön melegítek neki vacsorát stb és lefekszünk aludni. Ilyenek mellette a napjaim. Hogyan, miképpen engedhetném el ezt a ragaszkodást a kapcsolat iránt? Szeretnék hinni magamban, hogy ha vége lenne lehet esélyem a boldogságra. Vágyom barátok után még programok után. Mit tegyek?

2019. máj. 30. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal, hogy végre "felnőtt" munkahelyen kezdesz, sokat fog segíteni. Egyrészt segít az önállóságban, hogy ne hozzá és az ő napi ritmusához igazítsd az életed, másrészt önbizalmat ad (legalábbis nekem adott), hogy van egy munkahelyed, ahol remélhetőleg megbecsülnek, ahol értékes tagja vagy egy kis csapatnak. Ez már önmagában szerintem sokat fog segíteni. Ha meg olyan a környezet, akár barátkozni is tudsz munkahelyen, és szervezhettek programokat is. Ha meg nem annyira, akkor keress olyan hobbit, amit csoportosan lehet csinálni, ahol társaságban vagy (színjátszókör, társas sport, könyvklub, bármi). Az persze rendben van, hogy a jövődre helyezed a hangsúlyt, de ha mindig csak a jövőt várod, a jelen pillanatot nem fogod tudni kiélvezni és utólag bánni fogod a legszebb, legjobb éveidet. Carpe diem, élvezd a mindennapokat, és akkor sokkal kevésbé lesz ijesztő, ha a jövőtök mégsem úgy alakul, ahogyan előre megterveztétek.
2019. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogyan alakult azóta? :)
2021. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!