Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejönnétek egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összejönnétek egy olyan emberrel, aki nem hisz a tiszteletben, de a szeretetben igen?

Figyelt kérdés

Nem tudok senkit se tisztelni és a tiszteletet erőszakosnak is tartom, mert a valódi feltétel nélküli szeretet ellen van. Mondok egy példát. Unalomig ismert frázis az, hogy mondjuk egy nő akkor tud felnézni a férfire, ha határozott, ambiciozus és céltudatos. Az élet nem olyan faék egyszerű, hogy vannak a tettrekész határozottak és nyúlbéla férfiak. Az ember nem ilyen egyszerű. Sokkalta komplexebbek vagyunk ennél. Mesterséges ideát teremt ami okozza az elidegenedést.


Vagy például azt is gyakran hallom idősebbektől, hogy ezek a mai fiatalok nem ismerik tiszteletet. Ha gyerek lennék miért kéne tisztelnem azért anyámat, mert megszült, amikor nem is kértem meg arra, hogy megszüljön. Emiatt egyes szülők visszatudnak élni a hatalmukkal. Ha lesz gyerekem nem fogom tiszteletre tanítani, de még nevelni se, mert tudom, hogy az ember legbelül jó és emiatt nem csak a nevelést tartom károsnak, de az iskolát is. Nem fogom beíratni állami oktatásba, max waldorf iskolába, mivel a mai állami oktatás többet árt, mint használ. Szerintem a tankötelezettséget is nyugodtan ellehetne törölni, az állam a hatalom amúgy is miért szabja meg nekem, hogy a gyereket iskolába irassam?


2019. jún. 1. 17:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Neked soha ne legyen gyereked. Kérlek. Köszönöm.
2019. jún. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem, mert az az ember idióta és képtelen a társadalmi normák betartására.
2019. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az első hozzászólóval. Ne legyen gyereked, mert egy kutya jobban nevelné fel!
2019. jún. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A kettőnek pedig van köze egymáshoz....és sokadszorra mondom, a feltétel nélküli szeretetet anya-gyermek kapcsolaton kívül mindenki felejtse el.

Tegyük fel a csajod vagyok. Szeretnél, ha hisztiznék, beszólogatnék, csalnálak, vernélek a vállfával, kibaxnám az ixboxodat, belehugyoznék a kocsid szervóolajába vagy vazelintt nyomnék a vadi új ryzen konfigod procija és a hűtő közé? Vagy azért támasztanál pár feltételt? :)

32/f

2019. jún. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem jönnék veled össze.
2019. jún. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Tehát, ha másképp gondolkozok, mint ti akkor automatikusan idióta vagyok és ne legyen gyerekem. Ez mindent elmond rólatok nem is tudom ki az idióta.


#4 Az is mindent elmond rólad, hogy ilyen hülyeségeket találsz ki. Ki csinálna ilyet? Ki élvezné ezeket? Ha valaki olyan örültségéket csinálna az már automatikusan nem szeretet, de az se szeretet, ha valaki elvárást állít fel a másik felé, mert a másikat úgy szeretjük ahogy van és nem úgy ahogy egy darab húst.

2019. jún. 1. 17:36
 7/16 anonim ***** válasza:
32%

A tiszteletet én se szeretem, mert szerintem fiktív.

A szeretet kézzelfogható érezhető dolog, a másik ami létezik, az a logika. A logika miatt nem fogom a tanárt felrúgni a suliban (persze a szeretet miatt is), mert nem akarom a következményeket. A logika miatt fogok hallgatni a nagyobb tudású emberre, és nem a tisztelet miatt.

A logika miatt tanítom meg a gyereknek hogy hallgasson rám, mert én tudok rá vigyázni. A szüleit az ember jó esetben szereti, ha jó a kapcsolat, ha nem jó,akkor meg logikusan mérlegel hogy mihez mit fog szólni a társadalom, és a törvények szerint hogy jön ki az egészből. Szóval szerintem csak a szeretet a valós.

2019. jún. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
ha a metró állomáson neked megy egy faszi úgy hogy megpördülsz a függőleges tengelyed körül úgy, hogy azt se tudod melyik vonalon vagy, ne háborogj mert a tiszteletet megveted. tehát az embernek nem kell tiszteletben tartani a te emberi mivoltodat és nyugodtan felboríthat elméleted szerint. sőt ha okoskodsz, még joga van nyakon is baxzni hiszen a másik tisztelete értelmetlen emberi tényező az agyad szerint.
2019. jún. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem azt szeretetnek hívják, ha nem akarsz másokat felborítani. Ha le se szarod, akkor meg mérlegelsz, hogy a törvény szerint nem kellene, mi van ha retorziót vesz, mit szól melletted a főnököd, benne leszel az újságban, és ott a kamera is.

Szerintem ez nem tisztelet, ha odafigyelsz másra, hanem egyrészt sok ember eleve szereti az embertársait, pláne ha jókedve van, örl ha mások is örülnek, ha meg nem szereti, akkor meg a saját jól felfogott érdekében nem csinál baromságokat.

2019. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ha nem tisztelet akkor definiáld amit leírtál ne körbemagyarázd
2019. jún. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!