Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek működhet úgy jól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek működhet úgy jól egy kapcsolat, ha a párotok az exeivel barátkozik?

Figyelt kérdés
Gyakran találkoznak, mert barátok maradtak (többel is). Néha próbálom megérteni, nekem is van haverom aki az exem, de nem találkozunk annyit. Néha gondolkozom, hogy ez így nem okés, de alapvetően nem akarok szakítani emiatt. Kíváncsi vagyok mások hogy gondolják, vagy van valaki aki hasonló cipőben jár?

2019. jún. 24. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Én nem jönnék össze ilyennel, kell a francnak a sok idegeskedés. Sosem értettem, miért kell exekkel kapcsolatot tartani, ha egyszer lezárult, el kell köszönni és továbblépni.
2019. jún. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezek valószínűleg olyan kapcsolatok lehettek amik sokkal inkább voltak barátságok mint szerelmek. Én csak egyetlen exemmel tudtam azt megtenni, hogy utána is összeülünk baráti találkozókra, vele alapból nem volt egy lángoló szerelem csak mint embert kedveltük egymást aztán megpróbáltuk a kapcsolatot de a szerelem hiánya miatt nem működött csak 2 hónapig. Így nyilván soha semmi nem is volt közöttünk a szakítás után, abszolút nem volt rá igény sem. Ilyen esetekben szerintem simán belefér, hogy tartják a kapcsolatot.

Az már neccesebb hogyha éveket voltak együtt, de ilyenkor is lehet arról szó, hogy maximálisan kihült a dolog és nem tudnak már úgy gondolni egymásra.

Te ismered a párodat, neked kell tudni, hogy számára mit jelentenek ezek. Azért egy nagyobb mély beszélgetést megérne szerintem, kérd meg, hogy magyarázza el, hogy miért tartja velük a kapcsolatot és hogy áll hozzájuk, milyen érzések vannak benne. Erről mindenképp kell szerintem beszélni, de hogyha biztos vagy a kapcsolatban és tudod, hogy a párod szeret téged akkor tényleg semmi értelme ezen aggódni.

2019. jún. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a ti kettőtök kapcsolatán múlik. Ha tudod, hogy szeret, bízol benne és azt látod, hogy tényleg nincs semmi az exekkel, akkor nincs gond. De ha te ezt úgy éled meg, hogy rágódsz rajta, ideges vagy és féltékeny, akkor az nagyon nem jó. Nálunk a kapcsolat elején többször volt olyan, hogy a párom találkozott valamelyik exével. Vagy telefonon beszéltek. Eleinte fura volt, de aztán bemutatott mindegyiknek és mindig elmesélte, hogy mi volt, miről beszélgettek. Az egyik lánnyal én is jóban vagyok. Ő nagyon szimpatikus lány, szuper humorral. Egy csaj volt, akin láttam, hogy ő még akar valamit a páromtól. Idővel ritkultak a találkozások. Már rég nem találkozott egyikkel sem. Én egyetlen exemmel vagyok nagyon jó kapcsolatban. Igaz, az sokkal inkább barátság volt már az elején is. Most haveri kapcsolatnak mondanám.
2019. jún. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, viszont úgy nem ha 2 gyerekes anyaként szobafogságot kapsz xDDD és nem teszel ellene, haveromat 22 évesen felpofozta a nagyapja, rám 14 évesen emelt kezet rokonom 2 foga bánta.
2019. jún. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nagyban függ attól, hogy milyen volt a lezárás, lezárták-e egyáltalán rendesen.

Azt nem szabad hagyni, hogy az ex játszmázzon, véleményezze a kapcsolatotokat, kavarjon, stb. Azt sem érdemes engedni, hogy a férfi "háremet" akarjon, vagyis, hogy az összes exe meg a jelenlegi párja jóban legyenek és mindenki őt dicsőítse, mert az is nagyon csúnya játszma.

Én járok hasonló cipőben, igen, leírom. Az én páromnak van egy exe, akivel tartja a kapcsolatot, 20 évvel ezelőtt voltak együtt, a szakítás után valamennyivel újra felvették a kapcsolatot, és jól működött a barátság. A párom még a csaj esküvőjén is ott volt. Mondjuk itt annyival kevésbé komplikált a helyzet, hogy ők egy másik országban élnek a gyerekükkel. Amikor a párommal közöttünk elkezdődött a kapcsolat, ők még nagyon gyakran beszéltek egymással, kb kéthavonta, és a csaj a problémáit is megosztotta vele, mert megromlott a házassága időközben. Amikor a mi kapcsolatunk komolyra fordult, ez megszűnt, megritkult, mostanra évi 1 vagy 2 alkalom. Szerintem azért, mert a páromnak már itt vagyok én, és korábban eléggé ráért, plusz volt egy érzelmi űr a barátnő hiánya miatt, amit az ex kényelmesen be tudott tölteni, de ez már nincs. Nem is találkoztak évek óta, bár lehet, hogy még fognak. Amikor beszélnek, akkor ilyen általános témákról, hogy kivel mi van, persze a kapcsolatunk mint téma mélységeiben tabu a számára, nem osztja meg az exével, ami azért kicsit egyoldalú, mert az exnek meg nem túl jó a házassága, ő elég sok részletet elmond. Én ezeket azért tudom, mert több telefonbeszélgetésüket hallgattam már végig, mert ugyanabban a szobában voltam.

Csak azért írtam le ilyen részletesen, hogy lásd, hogy minden történet egyedi. A mienkből nem biztos, hogy bármi a tiédre vonatkoztatható.

2019. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Amit leírtatok, az tök okés részemről. Alapjáraton az a bajom hogy a mi kapcsolatunk furán indult, sokáig nem vállaltuk fel, nem tudtuk mit akarunk, korábban haverok voltunk (de nem annyira hogy ismertem volna az exeit). Amikor összejöttünk, mondta hogy akivel majd 10 évet járt nagyon jó barátja, szinte testvére. Ezt elfogadtam (bár a testvér kifejezés durva :D ) . Van egy akivel megpróbálták, de nem volt jó a szex, ezért nem jöttek össze de nagyon jó barátok lettek. Ez is oké volt, de kiderült a csaj titkolta a barátja elől hogy találkoznak, ezért zavar, mert gerinctelennek tartom, és amúgy már barátja sincs. A harmadikkal meg jártak 1-2 évet. Valami miatt egyszer mondtam hogy gáz (tehát cikis) hogy találkoznak, ezért utólag kiderült, hogy magára vette a lelkem és titokban találkoztak.

Az első említett csajjal találkoztam már de nagyon más világ vagyunk kb kínos mosoly és kuss van, ha találkozunk és általában keresek jobb társaságot (pl koncerten). A második nem szimpi, mint írtam, vele se nagyon haverkodnék, a harmadikkal meg még sose találkoztam és ez idegesít.

A gond hogy az elején azt hittem hogy nekem ez belefér de közben egyre többször zavar, főleg ha olyan hogy a mi talalkozasunk rovására megy, vagy engem megkérdez barátom, hogy pl akarok e vele ebédelni és ha nem erek rá, akkor valamelyikkel ebédel. Múltkor, amikor kiirtam a kérdést amiatt buktam ki, mert meg volt beszélve hogy megnézi a fejembe hogy van e kullancs az este folyamán. (Nem voltam jól, és éreztem olyat a fejbőrömön ami lehet az) megkérdezte akarok-e biciklizni, de dolgom volt, így nem, de ő atjohetett volna hozzám. Erre a 2. Csajjal ment el, úgy hogy végül meg se nézte a fejem. Mivel kiakadtam már mondtam hogy ne is találkozzunk.


Szóval az ilyen helyzetek elég rosszul érintenek, viszont már több mint egy éve vagyunk együtt

Választás elé n akarom állítani, mert az nem az én műfajom, de én se akarok folyton vitát ezek miatt. Emellett meg a hülye baratnő se szeretnék lenni, aki mindent elnéz.


Tehát ezek alapján normális szerintetek és kisebb nagyobb munkával működhet a dolog, vagy ilyen eltérés idővel megöli a kapcsolatunk?

(Mint írtam a bizalom sajnos, mivel kamuzott egyszer meg necces, ha megbiznék benne teljesen, könnyebb lenne )

Köszi az eddigi és további válaszokat, és bocsi a sok elíràsért, de a telefonom kezdi megadni magát.

2019. jún. 26. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!