Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az, hogy a nők többsége,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az, hogy a nők többsége, magasabb férfiakhoz vonzódik inkább biológiai vagy társadalmi ok?

Figyelt kérdés

Nos az egyik videó miatt ötlöt fel bennem ez a kérdés. A videóban egy alacsony férfi őrjöngött, mert társkeresőn sorra kikosarazzák a nők.


Véleményem szerint sokkal inkább társadalmi ok ez, mivel van egy fajta polgári beidegződés, hogy a férfinak kell magasabbnak lennie és a nő belebeszéli magának azt, hogy azon az 5-10 centin múlik a dolog, felülírva a saját ösztöneiket. Például én 185 centi vagyok és láttam, hogy 187 centis lány azt írja az egyik ismerkedős oldalon, hogy legyen a férfi 190+. Ne mondja már nekem senki se, hogy ez biológiailag megmagyarázható.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a nők primitívebbek lennének, én nem hiszek a női és férfi agyban, én szerintem a nők azért másabbak, mint a férfiak, mert másképp szocializálják, nevelik őket. Egyik lány ismerősömnek 5 centivel alacsonyabb a párja és őt nem érdeklik a társadalmi beidegződések.


Rengeteg hasonló igazságtalanság van, ami a polgári beidegződés miatt jön létre.


2019. júl. 11. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a legtöbb férfinek meg nem kell olyan nő, aki nála nagyobb darab. Ez vam, a világ sajnos nem igazságos. Van, aki szépnek születik, van, aki okosnak és van, aki egyiknek sem. Vagy őrjöngünk és mutogatunk másokra, vagy megtanulhatjuk, hogy lehet igazunk, de attól még boldogak nem leszünk és ezt belátva megpróbálhatjuk munkával kihozni magunkból a legtöbbet.

Ez a nagy büdös igazságtalan helyzet, de ezen siránkozni kár, mert csak elvesztegetett idő, változni nem fog. Mindig is lesznek preferanciák.

2019. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez genetikailag kódolt dolog.
2019. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

A biológiai magyarázata az, hogy "a hapsi legyen nagyobb nálam" program kattog a fejekben.

32/f

2019. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csak nem te vagy az, aki a 444-en a cikk alatt emiatt a nőket kezdte el ekézni?
2019. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Evolúciós oka van. Értsd: Egy társadalom kívüli helyszínen, mondjuk egy lakatlan szigetre ledobnak néhány embert.. idővel az lesz a vonzóbb aki eléri a magasabb dolgokat, aki erősebb, aki szívósabb.

A társadalom pont hogy elnyomja ezt. Lásd Bruno Mars és egyéb törpeszuper tesztoszteron bombákat, akik pusztán azért lesznek vonzók mert baromi tehetségesek és árad belőlük a férfiasság. Náluk nem lesz kizáró tényező, hogy 160 centik.

2019. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem ekéztem senkit sem. Nem vagyok nőgyülölő. Leírtam, hogy én úgy látom, hogy azért viselkedik másként a férfi és a nő, mert más a szocializálódás, aminek semmi köze a férfi és női agyhoz és nincs férfi és női agy.
2019. júl. 11. 14:31
 7/13 anonim ***** válasza:
A krealt ferfiassag aramlik max egy 160 centis torpebol.
2019. júl. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Biológiai inkább. A nőknek imponáló, ha a férfi "nagyobb" nála, magasabb és testesebb, izmosabb. Azt a benyomás kelti, hogy a férfi meg tudja védeni (nem társadalmilag, hanem genetikai beidegződés, mint az emlősöknél), hogy jó génekkel rendelkezik és rátermett. De szempont a férfias arc, markáns vonások, szimmetria, akár a testszőrzet is.
2019. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem az a problémám a biológiai belemagyarázásokkal, hogy túl egyszerűek, nem a gondolkozásra késztetik az embert, hanem a száraz "tények" elfogadására és én a tudományban is elég sokszor kételkedek, valahogy a természet tudományokat nem tudom sokra tartani. Míg a szociológiai és filozófiai nézeteken elég sokat elszoktam merengeni.
2019. júl. 11. 14:34
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Én 175 cm vagyok,egyetlen egyszer volt magasabb párom 15 éve tini koromban,egyébként minden párom egymagas volt velem. Hoppá. Hát ilyen is van.
2019. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!