Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy beszéljek a vőlegényemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy beszéljek a vőlegényemmel vita nélkül a gyerekeiről? Hozzánk költöznének, szerintem ez rossz ötlet

Figyelt kérdés

Nem én vagyok a "gonosz mostoha", mielőtt letámadtok itt. Nem szeretném, hogy elmérgesedjen a helyzet, és jöjjön a fröcsögés, segítségre van szükségem.


A páromnak van két gyereke, a lány 14 lesz (szeptembertől 8.-os), a fiú 12. Az anyjuknak új kapcsolata lett, teljes rózsazsín köd, és kitalálták, hogy összeköltöznek. Viszont a barátja Budapesttől 170 km-re lakik, és ő költözne a gyerekekkel. Ők viszont közölték,hogy nem akarnak menni, és inkább hozzánk költöznének... Viszont szerintem ez nem jó ötlet. Nagyon szeretem őket, amikor itt vannak, mindig jól elvagyunk, jó a hangulat, de ez 3-4 hetente max 3 nap. És akkoris borzasztóan elfáradok a végére. A párom sokat dolgozik, általában reggel 6-7-kor már indul, sokszor még 4-5-kor is tárgyal, vagy ügyfelek mennek hozzá, heti 2-3 nap haza is hozza a munkát, és még az ágyból is emailekre válaszol. Én egyetemre járok, 10-11-ig nem szokott dolgom lenni, tehát a reggelizés, elindulás, összapakolás rám maradna. Ahogy a különórák, velük tanulás, kajáról gondoskodás is. Mert együtt élünk, a gyerekek szeretnek, szóval hiába az "övéi", nem fogom azt mondani, ha tőlem kérnek valamit, hogy "hívd fel az apádat, nekem nincs közöm hozzád". Szóval ha itt lennének, olyan lenne, mintha az anyjuk lennék. De erre én még nem vagyok kész, nem tudnék mintaanya lenni, aki napközben sütit süt, délután a gyerekekkel tanul, és hétvégén közösen mennek nagybevásárlásra. Még szeretek pörögni, bulizni, barátnőzni. Gyönyörű példa lenne, ha egy csütörtöki barátnős koktélozásból reggelig tartó buli lenne, és akkor jönnék haza, amikor ők felkelnek... Nem azt mondom, hogy ez minden héten előfordul, de néha igen. A páromat ez nem zavarja, nagyon jól működünk együtt. Jövő hónapban lesz az esküvőnk, ezért sem akarok ezen összeveszni. De a gyerekek már szeptembertől az új helyen kezdenének, és eddig abban bíztam, hogy az anyjuk majd nem engedi, ellenkezni fog, de mint kiderült, ő igazából benne lenne úgy, hogy szombat-vasárnap nála lesznek a gyerekek, és a szünetekben.



2019. júl. 31. 12:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/148 anonim ***** válasza:
44%
Sok ilyen történet volt már itt. Ugyanazt tudom mondani. A pasit a gyerekeivel együtt választottad. Nem húzhatod ki magad ez alól. Szóval szerintem ha egy háztartásban éltek akkor igenis a gyerekekkel való foglalkozás is része lesz a napodnak, a bulikból meg vissza kell fognod. Reggelig tartó bulik pl biztos, hogy felejtősek. Ha pedig arra az életre vágysz, ne menj még férjhez.
2019. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/148 anonim ***** válasza:
83%

Hát ezt még gyorsan az esküvő előtt tisztázzátok le.

A pasidnak gyerekei vannak, ezt tudtad eddig is, ha az anyjukat valami érné is hozzátok kerülne, szóval az nem mentség, hogy nem gondoltad, hogy ez lesz, mert lehetne másképp is.

Nem kell veszekedni, de el kell mondani neki, hogy Te erre nem készültél fel, nem szeretnéd ha odamennének.

Esetleg anyukának fel kellene hívni a figyelmét, hogy innentől ő fizet gyerektartást, hátha átgondolja ezt az egészet.

Nehéz ez. Kettőtöknek kellene megbeszélni, hogy vállaljátok a gyerekeket vagy nem, de emellett a párod 2 tűz közé kerül, vagy a gyerekeit vagy téged választ. Erre jó megoldás szerintem nincs, őszintén kell beszélni, valakinek rossz lesz a szájíze a végén, ez szinte biztos.

2019. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/148 anonim válasza:
23%
Akárhogy is mondod ez neki, meg fogod bántani ha ő szeretné ezt az egészet. Nyilván keveset látja a gyerekeit és most sokat lehetne velük együtt. Én azt mondom próbáljátok ki milyen így ha odaköltöznek, ha nem megy, akkor még mindig megmondhatod neki hogy ez nem vált be.
2019. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/148 anonim ***** válasza:
38%

Felénk van egy mondás:


"Ha kell a tehén, kelljen a bornyú is!"


A te esetedre lefordítva: A kanoddal együtt járnak a pujái is.


Keress egy normális, független kanit! Vagy, ha a pasi gazdag, menjenek bentlakásos suliba/koleszba.

2019. júl. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/148 anonim ***** válasza:
86%
Ha valaki gyerekes pasival kezd mindíg benne van a pakliban, hogy esetleg rámaradnak a gyerekek, az anyjuk nem tudja/akarja tovább nevelni őket, vagy esetleg történik vele valami, ha ezt nem tudod elfogadni, nem kellett volna belemenni ebbe a kapcsolatba. Pláne, hogy te még egyetemre jársz, neki meg már tinikorú gyerekei vannak gondolom nem 1-2 év a korkülönbség köztetek. Ha a vőlegényed szeretné, hogy a gyerekek oda költözzenek, nem fogod vita nélkül megúszni, és ha eléred, hogy az apjuk ne menjen bele tényleg te leszel a "gonosz mostoha".
2019. júl. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/148 anonim ***** válasza:
90%

Erre nincs olyan varázsbeszéd, amit szeretnél. Gyerekes emberrel álltál össze, mindig benne van a pakliban, hogy változik a szél és a gyerekek nálatok kötnek ki. Az meg pláne, hogy pénzedbe és energiádba kerülnek vagy felelősséget kell vállalnod értük vagy konfliktusba kerülsz velük. Ilyen a mozaikcsalád, nem lehet határokat húzni, hogy eddig a tiéd, onnantól az enyém.

De azért, ha úgy alakul, nem kell mintaanyának álcáznod magad, az az anyáknak sem szokott sikerülni :)

2019. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/148 anonim ***** válasza:
59%

Akkor szakíts! Kar volt esküvőt tervezni. Amúgy hány éves hogy még hajnalig tartó bulikba jársz? Párod mennyi idős? Gondolom nagy a korkülönbség is köztetek a pároddal ha már 12 és 14 éves gyerekei vannak. Na ezért kell megfontolni milyen korkulonbseggel választ párt magának az ember. Es figyelembe venni a gyerekeket is. Korábban nem beszéltetek erről? Mert szerintem ha a párod tudta volna ezt akkor lehet ő mondta volna hogy inkább szakítsatok.


N

2019. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/148 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes, most nem jön a fröcsögés, hogy majd bolond lesz más kölkét nevelni?


Én biztos nem nevelném más kamasz gyerekeit. Rád maradna, mert ő dolgozik. Ráadásul, ha jól gondolom, túl fiatal is vagy hozzá, hogy ekkora gyerekeid legyenek.

Köszönöm, én ebből nem kérnék.

2019. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/148 A kérdező kommentje:

A gyerektartás az anyukának nem baj, szerencsére a pénz itt nem probléma. A gyerekek ellen sem vagyok, mert most is voltam velük nyaralni 2 hetet (ebből csak 6 napot volt velünk az apjuk), és nagyon jól éreztük magunkat. De közben baromi fárasztó is mindig figyelni rájuk, minden nyűgjükre megoldást keresni, a vitákat elrendezni, stb. Mert hiába nem "kicsik" már, azért nem is nagyok, hogy felügyelet nélkül legyenek sokáig.


Szakítani nem akarok, mert mint írtam, a kapcsolatunk szinte tökéletes amúgy, és közös gyereket is szeretnénk majd max. 5 év múlva.


Most 23 éves vagyok. Mindigis szerettem szórakozni, a pörgés igazából hozzám tartozik. Nem azért megyek, hogy megcsaljam a párom, vagy drogozzak, hányásig igyak, egyszerűen csak szeretek táncolni, menni, másokkal lenni. Ebből sosem volt közöttünk feszültség, mert ő pl. a tenisszel, vagy éppen a pókerrel van így. Én ezekhez nem értek, sosem tudnék pl egész nap a teniszpályán izzadni, de ha ő ezt szereti, hát hajrá. Nem korlátozzuk egymást, persze ettől függetlenül kettesben is töltünk elég időt.

2019. júl. 31. 12:28
 10/148 anonim ***** válasza:
58%

Jaj, nem értem az embereket itt.

Nektek nincsenek barátaitok? Ti nem jártok el soha sehová?

Ennek a hölgynek igenis vannak, és igenis normális az hogy néha akár hajnalig húzódó csajos bulit tartanak, a barátjának nincs ellenére akkor nektek mi közötök hozzá?

Segítséget kért nem kioktatást.

A gyerekes pasival együtt jár a gyerek is, igen és mint írta szeret is velük lenni, amikor ott vannak,de még nem áll készen arra hogy mindennap ő vigyázzon rájuk, az ő felelőssége legyen ez a két gyerek.

És ez teljesen normális, majd ha úgy érzi készen áll erre szül saját gyereket, ilyen egyszerű.

Egyáltalán nem kell emiatt szakítani, meg lehet ezt beszélni, elmondod a barátodnak hogy neked ez így nem lesz jó, ő az apjuk elvileg hozzá jönnek, mégis a te időd nagy részét veszik el és ezt nem szeretnéd.

Találjatok erre közösen egy megoldást,mindenképp úgy mondd hogy ne értse félre, nincs bajod a gyerekekkel,csak neked ez sok lenne.

2019. júl. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!