Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kinek a feladata a fekvobeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek a feladata a fekvobeteg apolasa?

Figyelt kérdés
Az ferj beteg, a feleseg egeszseges, vitalis, tornazni szokott. A feleseg feladata apolni ferjet, vagy pedig a fiuk kotelessege?
2019. nov. 17. 01:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Ki esküdött meg rá, hogy "egészségben, betegségben"? A házastársa, vagy a fia?

Egyébként egy valamire való kapcsolatban ez a kérdés fel sem merülne...

2019. nov. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, hogy van aki ezen gondolkodik...
2019. nov. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1# Igazad van.

Eléggé szomorú hogy ezt a kérdést fel kell tenni.

2019. nov. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Fruzs33 ***** válasza:
100%

Ha az asszony beteg,a férje ápolja.

Ha a férj beteg az asszony ápolja.

Kölcsönös dolog.Oda-vissza kell(kéne) működnie.

Házastársak vagytok,nem?

Az oltár előtt megfogadtátok ebben a lényeget.

Ő a beteg,te az egészséges,ezért ápolni kéne,és nem kérdést gyarapítani a gyakorin.

2019. nov. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Noren1989 ***** válasza:
79%
Simon-nal egyet kell értsek.
2019. nov. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
És az is elég szomorú, hogy valaki ezt a terhet a fiára lökné...Egyetértek az előttem szólókkal, az asszony "jóban-rosszban"-t fogadott-a gyerek nem kérte, hogy megszülessen.
2019. nov. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen helyzetben, bár nálunk ez duplán nem volt kérdés: a fiunk 5 éves volt amikor a férjem beteg lett és 13 éves volt amikor meghalt.


Nem leeht egyszerűen válaszolni erre a kérdésre, bár a részemről is természetes volt,hogy együtt élünk, a férjem, a gyerekem apja, és ápolom. Viszont...vannak olyan helyzetek -amibe akár én is kerülhettem volna- amikor a feleség bármennyire szeretné, kötelességének érzi, nem tud az ápolási feladatnak eleget tenni.

Pl...valamiből meg kell élni. Az ápolási díj összege minimális, abból nem lehet eltartani egy családot olyan módon,hogy csak az ápolást végzem.A férjemnek az évek alatt volt egy kicsit könnyebb időszaka, de volt 2 év,amikor teljesen ágyban fekvő volt. Gondoljatok bele, Ő 180 cm 90 kg volt, én 160 cm és 50 kg. Ha megfeszülök se tudom egyedül ápolni, és az ápolási díjból, de bármennyiből, se tudtam volna ápolót fogadni segítségül.

A család összefogott, és bár állandó szervezést igényelt, de megoldottuk ilyen módon.


Én nem török pálcát annak a feleségnek a feje fölött aki nem ápolja a férjét. DE: az ápolás nem kizárólag azt takarja,hogy az otthonában,egyedül ápolja. Ha keres valami egyéb megoldást ami által biztosítva van a férj ápolása, az is gondoskodásnak minősül.


Amit viszont nem tennék: a gyerekemet sosem vonnám be ebbe, legalábbis a totális kötelezettséget nem terhelném Rá. Főleg ha én meg tudom oldani.

2019. nov. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép és helyes dolog, ha valaki vállalja egy beteg hozzátartozó gondozását, de senkinek sem "kötelessége". Mindenki ismeri a saját viszonyát az illetőhöz és a képességét, hogy ápolja. Van, aki pl irtózik, rosszul van a vértől, testnedvektől, bármilyen betegséggel összefüggő dologtól. Van, akit annyira megvisel a szerettei betegsége lelkileg, hogy ugyan fizikailag képes lenne rá, de lelkileg képtelen elviselni a helyzetet. Szélsőséges példa, de sokan pl képtelenek rávenni magukat, hogy bemenjenek a haldokló hozzátartozójukhoz a kórházba és hagyják egyedül meghalni, mert nem tudják elviselni a betegség látványát. Nekem pl apám fizikailag rosszul van az orvosi dolgoktól, ha anyámat valami miatt ápolni kéne (pelenkázni, kötést cserélni, etetni-itatni, sebeket tisztítani, gyógyszereket beadni), akkor nem hiszem, hogy képes lenne ezekre, ha pedig igen, akkor biztos, hogy hatalmas megterhelés lenne neki minden nap legyőzni a rosszullétet és az undort, engem viszont abszolút nem zavarnak az orvosi dolgok, szó nélkül megtenném, ami tőlem telik és ezért apámat nem hibáztatnám.
2019. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

A hazastarse elsődlegesen. Persze, ha úgy adódik, a gyerek is besegít.


"gyerek nem kérte, hogy megszülessen."

De azért orokolni jó lesz majd, mi? Undorító az ilyen szöveg.

2019. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
Fekvőbeteg ápolása képzett SZAKEMBER dolga.
2019. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!