Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Férfiaknál a probléma megbeszé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiaknál a probléma megbeszélése abból áll, hogy a nő elmond vmit, ők azt mondják, hogy szerintük ez hül. Eség és minden el van intézve?

Figyelt kérdés
2019. nov. 18. 09:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem. Szokták még rávágni, hogy ez hiszti, többszöri felhozás után pedig a "ne ba.szogass állandóan" a kedvenc szófordulat.

Változás persze nincs.

Aztán mikor a nő kidobja, akkor jön a "pedig én mindent megtettem".

2019. nov. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

Fogalmazzunk úgy, hogy előfordul ilyen is. Ha valaki érvel és úgy próbál meggyőzni, akkor elgondolkozom azon hogy van-e benne logika. Mérnök vagyok, ha valami nem egyértelmű számomra, akkor azzal a lehetőséggel nem is foglalkozom. Ha valami jól működik, azon nagyon nehezen változtatok, általában csak akkor ha valaki bemutatja előttem és látom, hogy ez működik és megbízható.

A barátnőm például máshogy vasal mint én, más a sorrend, szerinte az a jó, szerintem meg nem.

2019. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Nálunk ez pl tökéletesen működik. Az ember ha sikeresen bennemarad egy hosszú kapcsolatban, megtanulja annak szabályait. Ilyen szabály az, hogy a vitáknak nem arról kell szólniuk, hogy egyik lenyomja a másikat vagy ha sérül az önérzete, valamit visszapicsogjon, hanem belátni, hogy a másik azért szól neki, mert jót akar vagy valamin változtatni szeretne, nem pedig céltalanul bsztatni őt. Mellesleg a kezdeményező fél oldaláról érdemes beletenni az indulatok kimutatásán kívül észérveket és megfogalmazni kérdéseket, mert ha valakinek egy 5 éve szarul végzett rutinnal kapcsolatban az a megjegyzése fogalmazódik meg felém, hogy szar vagyok, az egy kicsit gáz, több okból kifolyólag is. (Miért csak akkor szólt, miért illet jelzőkkel és miért nem mondja meg, mi a baja konkrétan velem, hogy tudjak változtatni?)


Nem mindegy, ki és hogyan kezdeményez vitát. Mi is szoktunk veszekedni a párommal, de miután mindenki kiadta a feszültséget, azért leülünk felülvizsgálni a problémát és kitalálni valamit. Aki ennek hátat fordít, azzal meg szerintem nem lehet mit kezdeni. Akkor a büszkesége fontosabb, mint a kapcsolat, röviden ennyi.

2019. nov. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Általában a problémafelvetéseim " megbeszélése " abból áll, hogy ő lenyom engem. Ezen hogy tudok változtani? Hiába érvelek, az a válasz, hogy kiforgatom a szavait és direkt máshogy értelmezi, amit mondok. Fogadjam el, hogy ő ilyen?
2019. nov. 18. 09:45
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod neki, hogy ez az ő érdeke is és ha jót akar a kapcsolatotoknak, hiszti helyett félredobja a hiúságát és kénytelen lesz összedolgozni veled. Megmondod neki, hogy te ezt nem rosszból mondod csak szeretnél változtatni dolgokon vele együtt és ebben az ő segítsége és hajlandósága is kell. Ha azzal jön, hogy kiforgatod a szavait, kérdezz vissza, hogy oké, miért, akkor hogy értette, magyarázza esetleg el újra, hogy mi csúszott félre. Ha erre nem képes, akkor őszintén szólva nem értem, miért vár változást, ha pedig nem vár változást, nem értem, miért hiszi, hogy ez a kapcsolat így szép lassan nem fog elromlani...
2019. nov. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nyilván szeretem,azért vagyok vele,azért próbálom az adódó problémát megbeszélni. És azért is írok ide, mert a saját hozzáállásomban is lehet hiba. ... Tegnap este mikor nem kaptam választ a kérdésemre, picit indulatosabb lettem. Erre azt mondja,miért mondom neki, hogy szeretem, ha így beszélek vele. Erre én rákérdeztem, hogy ha azt hiszi, hogy nem szeretem, akkor szerinte én miért vagyok vele? Erre a válasz, ő nem azt mondja, hogy nem szeretem. Nna, erre varrjunk gombot...
2019. nov. 18. 09:55
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan ezt csinálta az exférjem. Én elváltam. Azóta boldog vagyok, és most olyan emberrel vagyok együtt, akit érdekel a véleményem és képes értelmesen vitázni, és elismeri, ha valamiben nekem van igazam, és én is, ha neki. Hidd el, nem minden férfi ilyen.
2019. nov. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Vagy elfogadod, vagy elhagyod. De sose leszel boldog olyan mellett, akivel semmit se lehet megbeszélni, és a te problémáid ennyire nem érdeklik.
2019. nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Idiótáknál így van, én pl meghallgatom a párom és megoldjuk a dolgainkat. Jobban kéne választanotok.
2019. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Erre azt mondja,miért mondom neki, hogy szeretem, ha így beszélek vele."


Kèrdezz vissza, hogyha ő is szeret, akkor mièrt nem akarja megoldani a problèmáitok, mièrt nem figyel oda rád?

Másik verzió: Ez nem biztos, hogy így marad, ha nem vagy hajlandó a problèmákkal foglalkozni, mert abból az fog következni, hogy tönkre megy a kapcsolatunk.

Az a helyzet kèrdező, hogy a párod az, aki kiforgatja a szavaid csakhogy ki tudjon tèrni előle, tulajdonkèppen hülyère vesz. Most az van, hogy mostmár ismered a stratègiáját, ès megpróbálom vele az ő fegyverèvel felvenni a harcot, bár nem tudom, hogy az hova fog vezetni. Vagy pedig egyszercsak megunod, ès csomagolsz....

Hidd el, ha szeret, akkor èszbe kap, ha még nem, vagy tènyleg ennyire nem hajlandó foglalkozni a kapcsolattal, akkor nincs is èrtelme folytatni.

Persze nehèz megtenni, meghozni ezt a döntèst, de valamilyen szinten csak pozitív oldala van.


Nekem is volt egyszer egy ilyesmi kapcsolatom. Ő probkèmazott velem csip csip dolgok miatt, de ha èn mertem valami miatt szólni, egyből le voltam ugatva, hogy de az ezèrt meg azèrt van, bárhogy próbáltam èrvelni, vagy rávezetni, más megoldást kínálni, valami baromság Gál mindig visszavágott, ès a vègèn mindig az jött ki, hogy kvázi hülye vagyok, hogy nem èrtem meg.

De tènyleg nem èrtettem, mert legbelül èreztem, hogy ez nincs rendjèn, nem ezt èrdemlem. Odáig fajult, hogy aztán kiábrándultak belőle, ès szakítottam. Na akkor jött az amire nem számítottam, nem hagyta a szakítást. Mondta, hogy beszèljük meg, meghallgat, megbeszèlünk mindent hogy tudunk változtatni stb. Hát vègül adtam a dolognak mèg egy esèlyt, de már èrtelmetlen volt. Tènyleg megváltozott, utána tènyleg minden máskèpp működött már, de a korábbi kiábrándultságomat már nem tudta visszafordítani, így pár hónap után vèglwg szakítottunk.

Azèrt akkor elgondolkodtam, hogyha már korábban cselekszem, nem hagyom, hogy ennyire semmibe vegyen, akkor egèszen pozitív vègkofejlete is lehetett volna.

2019. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!