Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vallásos keresztény nő elkötel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vallásos keresztény nő elkötelezetten ateista férfival?

Figyelt kérdés
Működhet?Ha igen,a nézeteltéréseiket ilyen téren hogy tudják megbeszélni?

#ateizmus #párkapcsolat #ateista #keresztény.kereszténység
2019. dec. 10. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Hát először is nézet eltérés közben ne szidjad istent és akkor feltehetően minden rendben lesz.
2019. dec. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem működik.
2019. dec. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló,én vagyok a nő,de nem vagyok fanatikus sem bigott,csak mélyen hívő.
2019. dec. 10. 17:47
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem lehet megbeszélni. Vagy nem lesz komoly a kapcsolat, mert az alap dolgokban nincsenek közös nevezőn. A vallásos nő szeretné megosztani a hitéletét a párjával, a tapasztalatait és /vagy szeretne együtt imádkozni, míg az ateista férfi pont ezektől a dolgoktól távol tartja magát, esetleg még idegesíti is. Ebből nem látom azt, hogy mennyire lehet meghitt, őszinte, kiegyensúlyozott párkapcsolat, hisz mindketten hiányolni fog valamit a másikból, vagy pedig túl sok. (N)
2019. dec. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kőhalmi Zoltán és a felesége így élnek együtt. Kadarkai Endre meg talán DTK műsorában beszél róla, nézd meg youtubeon. Nekik elég régóta működik. De szerintem ők a nagy kivételek.
2019. dec. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Az ateista el tudja képzelni, de szerintem a hívő nem. Nem hiába jöttél ide kérdezni is...

Én nem vagyok az az "igazi" hívő ember, elfogadom az ateista embereket, de tartós komoly kapcsolatot nem tudok elképzelni olyan valakivel, ki nem hiszi Istent.

2019. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Házasság előtti szex, templomi esküvő, gyerekek keresztelése, életmód, ebben lehetnek eltérések
2019. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez megbeszélés kérdése. Ha egyikőtök sem akarja a másikat meggyőzni a saját hitéről, hanem elfogadja a párját úgy ahogy van, akkor simán működhet. A gyerek az már más kérdés, de pont itt olvastam erről nagyon jókat. Legjobb ha ismeri mindkettőtök nézetét, aztán ha nagyobb lesz eldönti melyik áll hozzá közelebb.


Tapasztalataim alapján pont a hívők alkalmazkodnak nehezebben, pedig szerintem simán működhet, csak tényleg ne legyen senki makacs.


Ateista nő

2019. dec. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ateista el tudja képzelni, de a hívő nem? Ne röhögtess már, mindig azt olvasom itt is, hogy kizáró ok a túlsúly meg a vallásosság. Én még olyan ateistával (elkötelezett ateistával) nem találkoztam aki egy kicsit ne nézné le a hívőket. Fordítva viszont rengetegszer látom, hogy hívő emberek azon tusakodnak, hogyan lehetne működtetni egy ilyen felemás kapcsolatot.


Kérdező: nagyon nehezen működik az ilyen. Az elején a szerelem mindent felülír, de 10 év múlva már te is másképp fogod látni.

2019. dec. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

Az "elkötelezetten ateista" nekem erősen hangzik. Ha csak azért ateista valaki, mert egyszerűen nem akar állást foglalni a dologban, mert nincs róla meggyőződve, de egyébként nem is veti el, akkor működhet. Ellenkező esetben nehezen tudom elképzelni, bár az élet mindenre szolgál példával. (Ismerek is ilyen párt: egyikük meggyőződés szerint nem hívő, a másik pedig az - bár viszonylag talán gyengébben, nem gyakorló vallásos. Náluk működik, de lehet, hogy csak emiatt.)


"nem vagyok fanatikus sem bigott,csak mélyen hívő"

Én is ilyen vagyok, és bennem is felmerültek már hasonló kérdések. Azt hiszem számomra egy nem hívő, de az igazságra nyitott ("kereső"), alázatos, jólelkű társ simán elfogadható, de aki meggyőződésből elveti a hitet, azt nem tudom elképzelni magam mellett. Az a baj, hogy egyrészt túl nagy lenne a szellemi különbség közöttünk (nem tudnánk bizonyos dolgokról beszélgetni, stb.), másrészt az erős ateizmushoz tapasztalatom szerint olyan egyéb gondolkodásbeli, világnézeti jellemzők is társulnak, amik számomra elfogadhatatlanok, sőt egyenesen visszataszítók. (Elsősorban a liberális gondolkodásmódból fakadó vélekedésre és a belőlük fakadó viselkedésformákra gondolok. Hogy mást ne mondjak, nehezen tudom elképzelni, hogy valaki mellettem a liberális politikai oldal valamelyik pártjára szavazzon, abortuszpárti legyen, stb. Ezek a gondolkodásformák velem teljes mértékben inkompatibilisek.)


(F)

2019. dec. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!