Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözés után hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés után hogyan rendezzük a piszkos anyagiakat?

Figyelt kérdés

Nekem 4 szobás lakásom van, a barátnőmnek 3 szobás, így hozzám költözünk, mert családalapításra az enyém alkalmasabb. Mindkét lakás tehermentes. A barátnőm lakása luxus szintre felújított, az enyém olyan átlagosan szép, kéne még rá költeni 2-3 milliót, de simán élhető.

Ki szeretnénk adni barátnőm lakását. Kérdés az, hogy ilyenkor ki mennyit fizet a másiknak? Rezsi stb, egyáltalán hogyan számítható be a lakáskiadásból származó összeg a közös kasszába?


2020. jan. 5. 09:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha családalapításban gondolkodtok akkor előbb-utóbb közös kasszán kéne gondolkodni. Főleg amikor otthon lesz majd a pici gyerekkel és nincs bevétel. Igazságosan ezt nem lehet elosztani szerintem.
2020. jan. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
21%
Rendezzétek természetben.
2020. jan. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
56%
A rezsibe fizetni fog valoszinuleg,ez tuti. Evidens. De az o lakasa kiadasabol befolyt osszeghez Neked Semmi kozod nincs eletem... Nem is ertem a kerdest. XD az nem a Te lakasod,nem a Te beceteled. Akkor kerhetnel abbol az osszegbol HA a csajtol Te lakdijat vagy mit szednel azert mert a Te lakasodban lakik,ergo alberleti dijat szednel a sajaaaat csajodtol... Eszem megall. Rezsi oke ertem is. De konyorgom mi kozod a masik lakasbol befolyo osszeghez?? Igen piszkos kis anyagiak lehetnek a fejedben. Sikitva menekulnek toled!
2020. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
18%

Leglogikusabb mind a 2 lakás eladása, majd közös lakás vásárlása 50-50%-os tulajdonrésszel. Mivel a 2 lakás nem egy árszínvonal, így értelemszerűen olyan lakást kell venni, ahol az egyik 50%-ra jutó rész az olcsóbbik eladott lakás ára(vagy az alatti). A maradék meg megmarad annak akié a drágábbik lakása volt.


Sosem értettem a közös kasszát. Nem is lennék senkivel sem közös kasszán. De a fillérbszát se értettem a párkapcsolatban élő felek között.


Ha nem adjátok el akkor az a lakás bnőd lakása marad. Az hogy kiadja és a pénzzel mit kezd.. az ő dolga. Neked semmi közöd hozzá. Ha okos akkor tartaléknak félreteszi, befekteti és nem pedig elkölti.

2020. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

Azért ez nem így van, 3-as. Ha a barátnő lakásába költöztek volna, akkor a srác tudná kiadni a 4 szobás lakását és akkor neki lenne nem kevés plusz jövedelme. Most a lány csak azért tudja kiadni a lakását, mert a kérdezőnél lakik, tehát kérdező segíti hozzá a plusz jövedelemhez. Nehogy már ne legyen neki is joga a pénzhez.

Nálunk ez úgy van, bár mi nem akarunk gyereket, hogy nekem van egy kis házam kerttel, a páromnak meg egy kb. ugyanakkora lakása. Egyértelmű volt, hogy ő költözik hozzám. A lakását kiadta, és az abból befolyó összeg kb. 40%-át magától felajánlotta, hogy az én házamra kötjük. Ezen felül még fizeti a rezsi felét.

Én megértem, hogy kérdező tisztázni akarja az anyagiakat, senki nem akarja kihasználva érezni magát, pénzből élünk. Nyilván az idő múltával elmosódnak majd az éles határok, a külön kasszából közös lesz, főleg ha jönnek a gyerekek.

2020. jan. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
53%
fele-fele arányban mindent. A barátnőd lakásához és az abból származó jövedelemhez, viszont semmi közöd. Arra költi amire akarja.
2020. jan. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
49%
Pedig nagy igazság van abban, amit a 80%-os írt utolsó. Fordított esetben is ez lenne a véleményed vagy kidumálnád, hogy miért is van joga a másiknak a jövedelem bizonyos hányadához?
2020. jan. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
71%
A kiadott lakásnak is van egy amortizációja. Költeni kell rá. Ha odaadja a 40% a bérből, majd marad neki 40%, mert évi 20% elmegy a lakás felújítás költségeire, javításokra akkor az nem sok pénz. Nyílván ha a beköltözött lakásba felújítás kell, akkor fele-fele arányban hozzájárulhat a lány, de nem olyan mondvacsinált okból, hogy neked van egy kiadott lakásod és ezért neki többet kellene beleadnia.
2020. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%
Ha van a bankszámlámon 40 millió forint és abból származik nekem évente 3 millió forint plusz jövedelem akkor is ennyire foglalkoztatná? Az nem szembetűnő, nem látja. Nem egy ingatlan. Akkor is az együttélés fele-fele arányban érne kiadásban. Vonatkozik ez az ingatlanra kiadása mellett is.
2020. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%
#9. A bankszámládon a negyven milla anélkül is hozza a pénzt, hogy ehhez máshoz kellene költöznöd. Ebben a szituban a csaj azért tudja kiadni a lakását, mert beköltözik a csávóhoz.
2020. jan. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!