Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan szoktassam le a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szoktassam le a barátom a videojátékról?

Figyelt kérdés
Mindig amikor szabadideje van játtszik. Nekem ez nőként felfoghatatlan hogy miért jó, sportolni, olvasni vagy akármi "hasznosabbat" csinálni is lehetne helyette. Zavar hogy mindig játtszik. Általában nem együtt alszunk el noha együtt lakunk, mert éjfélig nyomkodja azt a bánat játékot. Velem van a baj? 1 éve élünk együtt. 25L

2020. febr. 4. 22:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

Én gymbe jártam, de most otthon vagyok, mert eltörtem a lábam. A barátom videójátékozik, sokat. Én sem értettem, de most, hogy kényszerpihenőn vagyok nagyon megszerettem úgyhogy szerintem csak hozzáállás kérdése

24N 29F

2020. febr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Hát úgy, hogy ez esetben te is leszoksz a fészbúkról, tvitterről, instáról és a gyakoriról is. Mert az is ugyanolyan függőség, mint a videójátékozás.
2020. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem veled, ne haragudj de ne akard már megmondani, hogy mit csináljon szabadidejében. Nyilvánvalóan van olyan is amikor valaki tényleg nagyon túlzásba viszi a játékot és már szinte függő, de a leírás alapján a barátod egyáltalán nem tűnik annak. Szerintem semmi gond nincs azzal, ha valaki játszik teljesen függetlenül attól, hogy hány éves. Egyébként miből gondolod, hogy a játék nem lehet hasznos? Vannak olyan játékok amelyeknek hatalmas mondanivalója van és elég sok olyan játék van ami logikára, reflexekre, taktikára is épít. Szóval lehet ugyanolyan hasznos, mint mondjuk az olvasás.
2020. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Egy éve éltek együtt, de máris kiölnéd a szórakozást az életéből.
2020. febr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%

40N vagyok es velem egykoruak is panaszkodnak apuka leizeli a gyerekeket/haztartast/anyut es szabadiejeben csakis jatszik vagy neha filmezik.

Kerdeztem es miota...o hat miota megismerkedtek, hat akkor mi a panasz???


Leszoktatni nem tudod. Ez nagyon eros fuggoseg. Ha onmaga kedveert nem latja be, hogy vannak mas szabadidos elfoglaltsagok es legfokeppen a kapcsolatotokat elhanyagolja mar, akkor alltsd valaszut ele. Jobbik esetben szabad leszel es kereshetsz olyan ferfit, aki nem videojatekfuggo.


Mostohafiaim videojatekfuggok. Egy lany se marad meg mellettuk, amit en nem csodalok. Amig velunk laktak (szerencsere mar nem es nem is volt hosszu ido), addig minden szabad percuk (az etkezesen/furdesen es wecezesen kivul) a gep elott toltottek. Es ha az apjuk mert szolni, hogy ejjel aludni kellene, akkor nagyjabol verig lettek sertve es elkuldtek apukat melegebb eghajlatra. Ha nem voltunk otthon osszeverekedtek a gepen. Kesobb elkoltoztek es lett baratnojuk kb. 1-2 honapig kevesebbet jatszottak, aztan a baratnok is csak a hatukat lattak es a megjeiket hallgathattak. Erdekes modon a lanyok nehany honap mulva mindig elkoltoztek vagy a fiuk koltozhettek ki a lanytol. Es ez mar par eve igy megy (20 evesek elmultak) eletceljuk a sok penz keresese, mikozben a munka budos es csak lovoldozni tudnak a gepen. Ha a lanyom lennel azt akerdest tennem most ki "hogyan szoktassam le a lanyom, hogy videojatekos fiukkal jojjon ossze?" :-) viccnek szanom, de siralmas. Ennel biztos tobbet ersz.

2020. febr. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

Nokent en egesz fiatalkoromat vegig videojatekoztam enis. Sajat akaratbol szoktam le rola, felnottkent is hianyzik neha de tudom mennyi idot zabal le ez az idombol, igy 30 felett mar facebook se insta semmi fuggo nem vagyok.

Nekem az a tapasztalatom hogy amig o nem akar, nem tud leszokni, de beszelgetessel - az elet ertelmetol stb - lehet ravezetni az embert hogy onmagaba nezzen es belassa ez gaz. (Velem is igy volt)


Ugyhogy dumcsizz vele akar igy, hogy ahogy fentebb emlitettek, ha te pl insta fuggo vagy (most csak mondok valamit) akkor felhozod neki, hogy mennyire gaz ez, es szeretnel valtoztatni. Mert nem jo ha mindketten ennyire rabjai vagytok ennek vagy annak.

Az sose jo ha csak mas hibajat vesszuk ilyen esetben elo, jo ha felhozol es sajat gyengeseget is, ezzel jelezve nem o a gaz, hanem maga a maj vilag ezen jelensegei aminek mindketten valamilyen formaban a rabjai vagytok.


Ha te nem vagy rabja semminek, ugy sosem fogsz tudni vele ugy beszelni ahogy az ide kell. Mert nem fogod megerteni ennek az egesznek a letjogosultsagat - miert is rabja az ember ezeknek a virtualis dolgoknak. ;)

2020. febr. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
18%
Sehogy. Inkább szakíts vele, mert olyan nőt érdemel, aki nem pofázik bele az életébe!
2020. febr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Kedves "olyan nőt érdemel aki nem pofázik bele" válaszoló: nem pofáztam bele csak engem kezd zavarni hogy alig fekszünk le együtt mert inkább mindig a játékot tolja. Elhiszem hogy hasznos is lehet meg fejleszti a koncentrációképességet de napi 5 órában gyerekek ne már..

Van életem, tanulok, nincs instám, nem facebookozom max messengerezek barátokkal. Sokszor nem vagyok otthon mert sportolok és ezidő alatt ő játszik ami az ő dolga. De amikor közösen együtt vagyunk akkor is és ez az ami zavar. Én tanulok és haladok is előre az életben szépen lassan, ő meg játtszik játtszik játtszik

2020. febr. 5. 10:11
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát èrdekes válaszok jöttek. Kíváncsi lennèk, hogy ezek a válaszolók mit szólnának, ha a párjuk a közös idő rovására is ezt művelnè rendszeresen.

A mèrtèken van a hangsúly. Nem baj, hogy játszik, de napi szinten több órát, úgy, hogy más dolgokat meg a párját elhanyagolja, az már baj.

Kèrdező, beszèltèl már vele erről?

2020. febr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam de nem igazán tudtam rá hatni, megpróbálok majd vele beszélni azok alapján is amiket leírtatok
2020. febr. 5. 10:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!