Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Párom két éve jogerősen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom két éve jogerősen elvált, vagyonmegosztással, azonban nem akarják eladni a közös házat, abban a volt feleség él egyedül. Szerintetek ez elfogadható?

Figyelt kérdés
Párom nálam él, gyermeket tervezünk. Azonban roppant módon zavar, hogy a vagyonmegosztásba bele sem kezdtek, mindenben ugyanúgy maradt a volt feleségével, mint amikor házasok voltak: meghagyták a közös házat, nem is árulják, minden ingóság benne maradt, megmaradt a közös számla, életbiztosítás, ott van a párom állandó lakóhelye, körzeti orvosa, autószerelője, oda érkezik minden postája, ott tárolja minden holmiját, mert "ott van hely", pl motor stb. A feleség él a házban a felnőtt gyerekeivel. Párom nálam. Az ország két végében élünk, így a páromnak ha bármilyen ügyintézése van vagy pl a motorját szereli, akkor hétvégére elutazik a közzös házba. Állítja, hogy nincs már közöttük semmi, de a házat egyelőre nem tervezik eladni. Én ezt nem bírom tovább tolerálni, hogy egész hétvégéket ott tölt "ügyintézés" meg "autószerelés" vagy "motorfelújítás" címszóval. Saját lakásom van, egyedül tartom fenn, egyedül veszek bele mindent, a bútortól kezdve az utolsó szennyestartóig, fizetem a lakáshitelt, és úgy érzem, hogy én majd beleszakadok, a párom meg a volt felesége pedig ezt hátradőlve élvezik, hiszen mindnekinek megoldott a lakhatása, de ez az én kemény munkám eredménye. Szerintetek én reagálom túl vagy ez elfogadhatatlan állapot? A szakítás határán vagyok. Próbáltam vele beszélni, de megkaptam, hogy "semmi közöm a közös házukhoz".
2020. márc. 9. 11:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nálad lakik teljesen alap, hogy beszálljon a költségekbe.

Nem normális, hogy a hétvégét a volt feleségénél tölti. Ezt túlmutat az egészséges bizalom keretein.

2020. márc. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen emberrel, h tervezhetsz gyereket?!?!?!?

Atyauristen

Tele van az ember Red flaggekkel:

Közös számla

Együtt toltott hétvégék

2020. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
94%

Abban igazad van, hogy ha veled lakik akkor oda kéne átiratnia a lakcímét, meg meg kéne oldania, hogy ne kelljen minden apróságért visszajárkálnia a régi helyére.

Viszont a házhoz tényleg semmi közöd, avval azt csinálnak amit akarnak. Gondolom nem akarja utcára rakni a volt feleségét, meg a gyerekeit.

2020. márc. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
A gyerekei 25 meg 20 évesek. A ház közös tulajdon, tehát a volt feleséget nem rakná utcára, megilleti egy fél ház plusz az ingóságok fele. Így viszont minden az én vállamra szakad, én fizetek havi 200 ezreket a lakásr aazért, mert ők fenntartják ezt az állapotot. Málhás szamárnak érzem magam, aki összeroskad, nekik meg semmi gondjuk. Ilyen szempontból úgy érzem, van közöm a házukhoz, mivel mindenki lakhatásának gondja rajtam múlik. Mert ha gyereket is vállalnánk, megint egyedül az én feladatom a baba lakhatásának megoldása. Úgy érzem, kihasználnak.
2020. márc. 9. 11:52
 5/40 anonim ***** válasza:
96%
Én átgondolnám ezt a gyermek vállalást.
2020. márc. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen hülyének néz, szakíts. Önálló egzisztenciával ne egy ilyen kihasználós pasit keress.
2020. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy érzed, hogy kihasználnak, hanem tényleg kihasználnak. Ez nem állapot, nehogy gyereket szülj ennek a pasasnak. Mondom ezt úgy, hogy én nem ellenzem, hogy az emberek jóban legyenek az exeikkel.
2020. márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Megteszi, mert megteheti.!


Jól beválasztottál. De jobb később rájönni, mint soha. Más nem mondhatja meg neked, hogy mit csinálj. De szerintem ez a állapot tarthatatlan. És az a gond, hogy valami nem smakkol itt a pasiddal. Nem tűnik úgy, mintha igazán azon lenne, hogy szép jövőt építsen fel veled. Inkább ahol te is írtad, te vagy az igavonó...

2020. márc. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb olyan faszival kezdj, aki teljesen elvált, nem csak félig.
2020. márc. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy érzem magam, mintha nős pasim lenne. Hiába vált el a bíróságon, attól eltekintve ugyanúgy él, mint azelőtt.
2020. márc. 9. 12:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!