Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan osztjátok meg a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan osztjátok meg a közös albérlet költségeit egy párkapcsolat esetén?

Figyelt kérdés

Párommal tervezzük a közös albérletbe költözést fél év múlva.

Vajon a költségeket, hogyan dobjuk kétfelé. Még nem gondolkozok közös kasszában.

Az étkezés, a rezsi, ha vásároltok bútort akkor mindent megfeleztek?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat



2020. ápr. 7. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor még albiban laktunk, akkor kiszámoltuk mennyi nagyjából a kiadás. Albidíj, rezsi, kaja és társai, rádobtunk még valamennyi pluszt és ezt elfeleztük. Bár mi közel egyformán kerestünk, tehát ilyen gond nem volt, hogy egyiknek alig maradt saját másiknak meg tízezrek.
2020. ápr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még tanulok, ő már jó munkahelyen dolgozik. A kaját nagyjából felesben fizetjük, az albérlet nagy részét ő, de én is adok bele lehetőségemhez mérten. Nekünk ez így jó, őt sem zavarja ez.
2020. ápr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Fele-fele. Ő átutalja nekem az összeget, én meg elutalom.
2020. ápr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a bérleti díjat fizetésarányosan osztjuk el, mivel egyikünk kb. háromszor annyit keres, mint a másik. Minden más felesben van (bár a kevesebbet kereső tartósan otthonról dolgozik, ezért egy kicsivel több rezsit meg kaját fogyaszt, szóval itt is van egyféle "sávos adórendszer" :D)
2020. ápr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amelyikőtök többet keres az arányosan nagyobb részt vállaljon a költségekből. Nálunk ez évekig működött.
2020. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk teljesen egyértelmű volt, hogy összerakjuk, amink van. Fel sem merült a külön kassza. Ha ti külön kasszát szeretnétek, akkor vagy fele-fele arányban fizetitek a költségeket vagy keresetarányosan. Ebben viszont nektek kell megegyezni, melyiket tartjátok helyesnek, igazságosnak és élhetőnek.
2020. ápr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amíg még albiban laktunk, addig én csak tanultam és mellette diákmunkáztam, azzal nyilván nem kerestem annyit, mint a párom aki addigra már évek óta teljes állásban dolgozott. Ezért mi úgy osztottuk meg, hogy az albérleti díjat, rezsit ő fizette, én pedig minden mást - kaja, tisztálkodási/háztartási szerek, ilyesmi. Nálunk ez volt a "keresetarányos" megoldás, csak nem forintra elszámolva. Az albérletbe még nem vettünk bútorokat, vagy ha mégis, azt úgymond "lelaktuk", és az lejött a bérleti díjból abban a hónapban, szóval technikailag azt a párom fizette akkor.


Nekünk ez így volt kényelmes, ésszerű. Nektek kell megegyezni, hogy számotokra mi az, ami belefér, ami igazságosnak érződik.

2020. ápr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fizetésarányosan osztozunk.
2020. ápr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi véleményeket :)


Ahol keresetarányos módszer van, ott az élelmiszeren hogy sikerül betartatni?

Már mint az világos, hogy a rezsi és lakbér esetén ez kivitelezhető. De az élelmiszernél minden számlát keresetarányosan felosztotok? Esetleg a bevásárlást egy fő intézi mindig és hónap végén van az elszámolás?

Utóbbi nem szimpatikus módszer


Érdekel, hogy ez hogyan kivitelezhető

2020. ápr. 7. 19:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi első össze költözésünk óta közös kaszán vagyunk nem jelentet gondot. Mindig meg beszéltük mire kell de előbb ki fizettük az albérletet. Nálunk hála ilyesmiből nem volt gond.
2020. ápr. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!