Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem azonos fizetés mellett is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem azonos fizetés mellett is 50-50 arányban osztozni fizetnivalón?

Figyelt kérdés

A párom többet keres nálam, mivel én idén kezdtem friss diplomásként. Közös alberletünk van, de nem vagyunk közös kasszán.


Nincsenek anyagi gondjaim, én mondtam a páromnak, hogy nem érdekel ki mennyit keres, akkor is a felét szeretném fizetni, hogy ne érezzem magam kitartottnak, de ő nem érti miért nem akarom elfogadni, hogy fizetéssel arányosan adjunk bele a rezsibe és az albérletbe havonta.


Nálatok ez hogy oszlik meg?



2020. máj. 22. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Én is fele-fele párti vagyok.

Akinek ez nem jó, azzal kapcsolatba se szeretnék kerülni.

2020. máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

A közös élet fele-fele volt attól a perctől, hogy összeköltöztük. Kevesebbet kerestem de maradt mindenre, bőven elvoltunk úgy is.

Attól, hogy én éppen szerencsétlen kis gyakornok voltam mitől lett volna kevesebb az anyagi felelősségem? Én is ott élek, teljesen alap, hogy kifizetem a felét anyagi helyzettől függetlenül.

2020. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Én inkább úgy vagyok vele, hogy annyit és arra költök, amit reálisnak ítélek. Nálunk is én kezdtem később, aztán pár évvel később már nekem volt magasabb a fizetésem.


Úgy oldottam meg, hogy nem erőltetem a fele-felét, mert a teljes fizum nem lett volna elég rá (:D), inkább nem tartottam igényt arra, amit nem tudtam állni.


Például nem akartam étterembe járkálni, külföldön nyaralni, sem minden nap kádfürdőzni, mert egyedül nem lett volna pénzem a magam részére sem. Nyilván nem határoltam el magam tőle, ha a párom akarta, de tudattam vele, hogy nekem ez lehet, hogy meghaladja a havi limitet, szóval ennek fényében vállalja velem be.


Jelenleg nincs nagy különbség a fizetésünkben, de így is van, hogy valamire nem szeretnék költeni, mert van fontosabb. Mindig csak azt vállalom be, amit a saját pénztárcám megenged, a párom esetében is hasonlóra számítok. Ha pedig valamit vele szeretnék csinálni, amit ő esetleg nem tud állni a maga oldaláról, akkor viselem annak az anyagi vonzatát is.

2020. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a százalékos jobban tetszik. Amerikai sorozatban láttam, a nő nem nagyon tudott fizetni, a pasi meg menő ügyvéd volt, és úgy oldották meg, hogy a férfi megmondta, a fizetésének hány százaléka megye el a lakbérre, és a lány is adja oda a fizetésének ezt a százalékát. 30% volt, ha jól emlékszem. Nekem nem tetszene az, hogy én tök jól járok, a másik meg kevesebbet tud eltenni, mert kapcsolatban van velem.
2020. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Kezdjük ott hogy nem felesben fizetünk, hanem közös kasszán vagyunk. Amit keresünk egy helyre tesszük abból kifizetjük a rezsit meg élünk.
2020. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én közös kasszán vagyok a párommal, nálunk nincs az, hogy ki mennyit keres minden kiadást megbeszélünk és közösen meg oldjuk.
2020. máj. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!