Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire jó ötlet, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jó ötlet, hogy a társamra (F) bízzam a fizetésemet/pénzemet, mert úgy érzem ő jobban tudná kezelni es spórolni?

Figyelt kérdés

Sok ideje együtt vagyunk és élettársak is, én 20on éves nő ő 30as férfi.


Sajnos én nem annyira tudok spórolni valahogy mindig kifolyik a pénz a kezem közül.

Ezért arra gondoltam talán 1 közös bankszámla kéne, hogy kicsit ő kontrollálja a dolgokat. Nem tudom ez hogy megoldható vagy hogy lenne érdemes csinálni? Hogy adjam fel a saját pénzügyeim irányítását?


Valakinél ez így /hasonlóan működik es bevált? Bármi egyéb tipp?



2020. máj. 30. 23:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszem agaban sem lenne ilyesmit csinalni, ettol fuggetlenul neha van, hogy a parom szamlajara atutalom a penzem, de nem azert, hogy aztan o ossza be :D

Abban a formaban tudnam esetleg elkepzelni, hogy atutalod neki mondjuk a 30%-at, hogy az legyen ott, ahhoz nem nyulhatsz, de akkor mar ennyi erovel siman lehet nyitni egy takarekszamlat, amihez ugyanugy nem nyulhatsz... Persze ha megbizhato ember a parod, akkor felesleges, csak mondjuk a bankban kamatozna is.

2020. máj. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2020. máj. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Nincs az a helyzet, hogy megtennem. Gondolkoznek, mielott fizetek valamiert.
2020. máj. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem jó ötlet. Teljes alávetettség, kiszolgáltatottság.

Tanuld meg beosztani a pénzedet.

Ha együtt éltek, akkor ki lehet számítani a havi rezsit.

A felé mindenki beteszi a közösbe.

Rendkívüli kiadásokat közösen fedezitek.

Az egzisztenciális alávetettség "rossz vért szül".

2020. máj. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

1-es!


Légy szíves, mondj egy bankot, ahol kamatozna, ha beteszem, mondjuk, a havi, fennmaradó 50 ezer Ft-omat, hogy egy év múlva kivegyem?! El is viszi a kezelési költség a kamatot.


Ma már ilyen nincs. Sajnos.

2020. máj. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
12%
Mondjuk nem egy evre szoktak szerintem berakni. Egy ev alatt szerintem regen sem kamatozott annyit, hogy megerje, habar nem tudom, nem nagyon bankolgattam gyerekkoromban.
2020. máj. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Derwer ***** válasza:
100%

Közös számla szerintem semmi esetre se, míg házasok nem vagytok. Illetve én még utána se tenném.

Ettől függetlenül olyan simán van, hogy az egyik fél nem tud, a másik meg tud bánni a pénzzel. A bánásmódot azt meg meglehet tanulni a másik féltől.


Első lépésként meg kell értened, hogy mire megy el a pénz. Ezt csak úgy lehet ha minden egyes nap vezeted, hogy mire és mennyit költöttél. Ezt lehet úgyis, hogy tusfürdő 789Ft, kenyér 325Ft, vagy csak egyszerűen általános bevásárlás 1100Ft. (én az utóbbit teszem, évek óta, minden napra megvan, hogy mire, mennyit költöttem, kategóriákba szedve, kerekítve)

Ehhez én Excelt használok, de vannak mobilappok is szép számmal. (a kerekítés már egy luxus, sokat nem szabad engedni ezügyben kezdetekkor)


Utána pedig fel kell állítani a szabály rendszeredet - amiben a párod véleménye segíthet - hogy mire mennyit kellene költened. pl

havi 30.000Ft mehet el mekire, mozira és hasonló extrákra.

vagy, hogy a számítások szerint 30.000Ft-nak meg kellene maradnia, amit a fizetésnapkor egyből át is raksz egy alszámlára, amihez nincs hozzáférése a bankkártyádnak. (egy sima alszámla legtöbbször egyszeri pár száz forintos tétel)


De a teljes kontroll átadása nagyon kiszolgáltatottá tenne, azt ne erőltesd.

2020. máj. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem vagytok házasok, addig nem jó ötlet. Inkább te tanuld meg beosztani a pénzt. Erre nagyon sok módszer van. Az egyik tényleg az, hogy írod minden fillér kiadásod, legalább addig, amíg nem ismered fel, hogy hol folyik el a pénz. Én havi összesítőt csinálok. Most már csak, azért, hogy lássam merre tartunk (mi házasok vagyunk). A kiszámolót tényleg érdemes olvasgatni, sok jó tippje van. A másik amit tanácsolok, hogy legyenek nagyobb céljaid, amiért hajlandó vagy lemondani. Egy jó kis könyv szól erről Ne edd meg a pillecukrot!. Volt egy kísérlet gyerekekkel. Egy szobában leültettek egy gyereket, letettek egy darab pillecukrot elé. Azt mondták, hogy ha megvárja, amíg visszatér a felnőtt, akkor kap még egyet. Ha megeszi előbb, akkor semmit nem kap. Videó is készült róla, érdekes. Később vizsgálták, hogy azok akik nem ették meg, sikeresebbek lettek az életben.

Valamint minden hónap elejét kezd azzal, hogy a fizetésed egy részét azonnal lekösd, amihez nem nyúlhatsz már. A maradékból gazdálkodj! Amikor a számládon gyűlik a megtakarítás az emberek elkezdenek pénzszóróbbak lenni, mert úgyis van még sok pénz. Ha eltünteted szem elől, akkor olyan, mintha nem is lenne. Abból már nem fogod szórni a pénzt.

2020. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne...
2020. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagynám, hogy a párom ilyet kérjen tőlem. Szóval neked is azt mondom, hogy inkább tanulj meg felelősséggel bánni a pénzzel! Mert ez csak pénz...


De későbbb..!!??


Gyereked lesz!!


Na, az mekkora felelősség! Egy emberélet. Ő már nem csak pénz lesz. Tanulj meg felelősnek lenni az élet minden területén, mert addig nem lehetsz többek között jó szülő sem!

2020. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!