Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha az egyik fél szabadúszó/vál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az egyik fél szabadúszó/vállalkozó, a másiknak fix fizetése van, hogyan lehetne igazságosan megoldani a közös kasszát?

Figyelt kérdés

Az én esetemben a szabadúszó fél jól keres, amikor dolgozik, de pl. jelenleg a megtakarított pénzéből él és semmi bevétele nincs. Ezen felül a relatív magas havi bevételét évente egyszer leadózza, aminek a nagyságát előre nem lehet kiszámítani.

A másik félnek átlagos fizetése van (kb. a 40%-a a másikénak, ha az épp dolgozik).


ALapvetőoen fair megoldásnak tűnne a fizetés bizonyos százalékát beadni a közösbe, de melyik összeget vegyük figyelembe?


Van valakinek bevált módszere, tapasztalata?


A "minden közös" nem opció.



2020. júl. 4. 17:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

"Ezen felül a relatív magas havi bevételét évente egyszer leadózza, aminek a nagyságát előre nem lehet kiszámítani."


Ekkora hülyeséget sem hallottam még

2020. júl. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Miért nem opció a minden közös, nem együtt tervezitek leélni az életeteket?


Akkor számolgassatok, garasoskodjatok, bizonytalankodjatok.

2020. júl. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Legalábbis csak év végén derül ki, hogy melyik adókulcsba esik, attól függően, hogy mennyi bevétel jött össze.


De rendben, akkor tegyük fel, hogy le kell vonni a kb. 40%-ot a havi bevételéből, minden hónapban, és annak az összegét venni alapnak.


És mi van azokkal a hónapokkal, amikor semmit nem keres (de sok megtakarítása van)?

2020. júl. 4. 17:36
 4/22 anonim ***** válasza:
46%

"Legalábbis csak év végén derül ki, hogy melyik adókulcsba esik, attól függően, hogy mennyi bevétel jött össze."


Ez egy hülyeség... az adózás sávos (már amelyik országban, mert pl Mo-n és egy csomó más helyen nem az), vagyis egészen pontosan tudod már menet közben, hogy mennyit fognak levonni.


Bár gondolom ennek az egésznek itt az a lényeg, hogy te jól keresel és nem akarod, hogy a csajod lenyúlja a pénzed. Sok sikert a közös élethez.


Tudom bonyolult lesz, de tegyetek a közösbe mindketten ugyanannyit minden hónapban.

2020. júl. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Olyan megoldást keresünk, ami szolidárisabb az 50%-50% verziónál, és mégis praktikus.
2020. júl. 4. 17:48
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
Értem... akkor 60-40... ha még ennél is szolidárisabb akkor 70-30 vagy 80-20 esetleg 90-10 vagy 73-37
2020. júl. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha fontos számodra ki mit ad bele, fizessetek mindent felesben, a fizetés megmaradt részében pedig mindenki azt vesz, amit akar.
2020. júl. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
Másik kérdéshez már írtam, hogy nálunk ez vált be. 1,5 éve vagyunk együtt, mindkettőnk fizetésének a 70%-a megy a közös bankszámlánkra, abbol fizetjük az albérletet, rezsit, étkezéseket, bevásárlásokat, tankolást, tehát a közös kiadásainkat. A fennmaradó 30% marad mindenkinek a saját bankszámláján, ezt költöm, ha ruhát, sminkcuccokat veszek, ha kozmetikushoz, fodrászhoz megyek, barátnőimmel megyek bulizni stb., tehát amiket csak magamra szánok, ahogy a párom is a saját pénzéből megy pl. sörözni a haverjaival, hobbiautójához ebből vásárol alkatrészeket
2020. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

Ha mindenáron számolgatni szeretnétek, szerintem az a legjobb megoldás, ha mindenki a fizetéséhez mérten ad bele a közösbe, tehát a fizetéséseteknek mindketten ugyanannyi százalékát (értelemszerűen a magasabb fizetésűnek így több pénzt kell beletennie, de neki arányosan több is marad a fizetéséből). Ki kell számolni, hogy mennyi közös pénzre van szükségetek, és úgy megállapítani a százalékot.

Bár én ha együtt élnék valakivel, nem számolgatnék, hanem minden egy közös számlára tennék. Így könnyebb együtt fejlődni anyagilag - de ez tényleg csak akkor jó módszer, ha az ember hosszú távra tervez együtt.

2020. júl. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem írtam elég érthetően?


A probléma az, hogy hogyan határozzuk meg a "fizetést", ha az néha 0 (ekkor a felhalmozott, nem kevés megtakarítást kell elővenni), néha pedig 5000-6000€ (aminek majdnem fele adó, biztosítás stb.).

2020. júl. 4. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!